Anasayfa > Haberler > Gezi > ZİKA VİRÜSÜ: HAVAYOLLARI LATİN AMERİKA’YA BİLET İADESİ YAPIYOR!

ZİKA VİRÜSÜ: HAVAYOLLARI LATİN AMERİKA’YA BİLET İADESİ YAPIYOR!

zika

Birçok havayolu şirketi, virüs salgınına uğrayan Orta ve Güney Amerika ülkeleri için rezervasyon yaptıran yolculara seyahati iptal etmek için geri ödeme seçeneği sunuyor.
Peki, nedir bu birçok ülkeyi etkisi altına alan Ziko Virüsü?

Sivrisinek yoluyla bulaşan virüs yeni doğan bebeklerde nörolojik olarak beyin hasrına yol açmakta. Enfeksiyonu tedavi edebilecek hiçbir aşı ya da tedavi yöntemi şu an mevcut değil. Türkiye için henüz bir alarm yok ancak seyahat uyarıları yetkili mercilerden birbiri ardına gelmeye başlamış durumda.
Dünya’nın 2. Büyük havayolu olan Lufthansa, her hamile yolcu ve yolcunun refakatçileri için virüsten etkilenen ülkelere yolcuların gitmesini engellemek için ücretsiz olarak yeniden rezervasyon yapma hakkı tanıdığını duyurdu. Bu aynı zamanda bağlı taşıyıcılar olan Avusturya ve İsviçre havayolları için de geçerli.
British Airways ve kardeş taşıyıcısı Iberia, 26 Ocak öncesinde Sao Paulo, Rio de Janeiro (Brezilya), Mexico City, Cancun (Meksika) rezervasyonlu uçuşlarla ilgili olarak hamile müşterilerine, ücretsiz olarak rezervasyonlarını değiştirebilecekleri, yolculuklarını geciktirebilecekleri ya da alternatif başka bir hedef seçebileceklerini duyurdu. Bu öneri Şubat ayı boyunca uygulanacak.
American Airways (AAL) in hamile müşterileri San Salvador (El Salvador), San Pedro Sula ve Tegucigalpa Honduras, Panama ve Guatemala City ye gidemeyecekleri yönünde doktor tarafından verilen bir rapor ile havayolu şirketinden tam bir geri ödeme alabiliyorlar.
United Airlines (UAL) ise virüsten etkilenen ülkelere seyahat yapacak olan her müşterisi için ya daha sonraki bir tarih için yeniden rezervasyon ya da tam geri ödeme seçeneği sunuyor.

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

Top