Anasayfa > Dünyanın En... > 2016’DA AVRUPA’DA GİTMENİZ GEREKEN 10 ŞEHİR

2016’DA AVRUPA’DA GİTMENİZ GEREKEN 10 ŞEHİR

i amsterdam

Kısa bir tatile ne dersiniz? Sizler için bu yıl Avrupa’da gidebileceğiz en güzel yerleri derledik:

Venedik

Venedik yıllardır süren şöhretini hala kaybetmiyor. Yılın hemen hemen her günü dopdolu olan bu şehir ziyaretçilerine mükemmel manzaralar sunuyor. Müzeleri, kiliseleri ve sanat galerileriyle kültürel açıdan da zengin bir kaynağa sahiptir. Suyun üzerine inşa edilen mimarisini görmek, sokaklarında kaybolmak için Venedik sizleri bekliyor.

venice

 

Paris

Paris in dünyanın en güzel şehirlerinden biri olmasında muhteşem mimari dokusunun yanında sevimli küçük köyleri de önemli bir yere sahiptir. Kafeleri, restoranları ve ışıklandırmalarıyla bu yaşayan şehir sizleri bekliyor.

Roma

Akdeniz ikliminin hakim olduğu bu muhteşem şehir her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünüyor. Aperatifleri, pizzalar ve makarnalarıyla İtalyan lezzetlerini vazgeçemeyeceksiniz. Her yanından tarih fışkıran bu şehrin mimarisini mutlaka görmelisiniz.

 

roma rehberi

 

Amsterdam

Bu büyük şehirde istediğiniz her yere yürüyerek gidebilirsiniz. Sevimli köprüleri, şehrin içinden geçen kanatlarıyla kendinizi adeta küçük bir kasabada gibi hissedebilirsiniz. Ayrıca dünyanın en iyi sanat galerileriyle ve orkestralarıyla sizleri bekliyor.

 

amsterdam gezi

 

Floransa

Floransa Avrupai en iyi sanat şehridir.  Giottonun, Michelengonun, Leonardo da Vincinin eserlerine burada rastlamak mümkün.  Gece hayatı ve restoranları ile her daim yaşayan bir şehir olan Floransa da, klasik müzik ve ünlü orkestralarıyla kültürel açıdan da dokuma ulaşmak mümkün.

Barselona

Patchwork tarzı ve Gothic mimariyi aynı anda sizlerle buluşturan bu şehir Gaudinin muhteşem eserleriyle sizleri karşılıyor. Lezzetli yemekleri ve tapas barları, Michelin yıldızlı restoranları sizlere unutulmaz anlar yaşayacaktır.

Berlin

Berlin duvarı,  halen Avrupai in en iyi kültürel merkezi özelliğini koruyor. En iyi gidilecek zamanı yaz olan bu şehrin sokakları,  nehirleri ve köprüleri görülmeye değer.

 

berlin gezisi

 

Dubrovnik

Avrupa’nın büyüleyici duvarlara sahip olan bu şehri,  UNESCO Dünya Mirasları listesine girmiş durumdadır. Eski şehri ziyaretiniz sırasında karşılaşacağınız Barok kiliseler, aristokrat saraylar sizleri büyüleyecektir. Bunun yanında kumsalları,  deniz ürünleri ve beş yıldızlı otelleriyle muhteşem bir tatil geçireceksiniz.

İstanbul

Avrupa’nın hatta dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul,  mimarisi ve doğasıyla bu kadar yakınınızda sizleri bekliyor. Asya ve Avrupai birbirine bağlayan kilit noktada bulunan bu şehirde kültürel ve tarihi bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Yorgunluğunu Beyoğlu sokaklarında dolaşarak atabilir ve muhteşem sokak müziklerine kulak verebilirsiniz.

Londra

Dünyayı dolaşanların önerisi,  Londra’nın yaşanacak veya çalışılacak bir şehir olduğudur. Restoranları,  barları,  mimarisi, tiyatroları ve spor imkanlarıyla yaşadığınız şehirde size her türlü imkanı sunuyor. Eminiz ki olmak istediğiniz tek yer burası.

 

İngiltere

 

 

 

 

 

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

Top