Anasayfa > Haberler > Gezi > 2016’DA KAYAK TURİZMİ TRENDLERİ

2016’DA KAYAK TURİZMİ TRENDLERİ

kayak merkezleri

Fransa, dünyanın en iyi on kayak merkezleri arasında beş tane ve dünyanın en iyi yirmi beş kayak merkezi arasında dokuz tane en iyi kayak merkezlerinin yer alması göz önünde bulundurulduğunda dünya kayak turizmi açısından çok önemli bir yere sahiptir. Fransa’dan sonra ilk yirmi beşte altı en iyi kayak merkezinin yer almasıyla Avusturya geliyor.

İngiltere’de yapılan araştırmalara göre bu sezonun en popüler kayak merkezi Morzine seçilmiştir. Bunu yine Fransa’daki çok meşhur Chamonix ve Zakopane takip ediyor. Fiyatlar bakımından ise geceliği 298 pound olan Courchevel 1850 ilk sırada yer alırken, Bansko kayak merkezi ise en müşterilerine en ucuz fiyatı sunuyor. En iyi oteller arasında Ischgl en başta yer alırken, Pas de la Casa en kötü hizmet veren otel olmakla ünleniyor.

Morzine geçen yılın en meşhur dört kayak merkezini geride bırakarak yükselişe geçerken, Chamonix popülerlik sırasını ikinciliğe düşürüyor. Bu yılki listelere sürpriz bir giriş yapan Zakopane daha önceki yıllarda listede görünmemesine rağmen bu yıl üçüncülüğü alıyor. Bunun başlıca nedeni Dünya Ski Jumping Turnuvasına ev sahipliği yapması ya da dünyanın en büyük buzdan labirentine sahip olması olabilir.

kanada kayak

En pahalı kayak merkezleri sıralaması  Courchevel, Verbier ve Ischgl şeklinde devam ederken, Bansko, Zakopane ve Borovets en ucuzlar arasında yer alıyor. Courchevel’de bir gece konaklamanın fiyatı neredeyse Bansko’da konaklamanın dört katı.

Bunlara ek olarak Kanada’daki Whistler kayak merkezi en büyük uzunluğa sahip olmasıyla ünleniyor.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

Top