Anasayfa > Haberler > Gezi > KATAR HAVAYOLLARI AFRİKA’DAKİ BAĞLANTILARINI GENİŞLETİYOR

KATAR HAVAYOLLARI AFRİKA’DAKİ BAĞLANTILARINI GENİŞLETİYOR

qatar havayolu

Katar Havayolları’nın haritasına Afrika’da üç yeni rota ekleniyor; yeni uçuş fırsatları şimdi Cape Town ve Durban yolcuları için mümkün durumda.

Katar Havayolları Comair ile yaptığı şifre-paylaşım anlaşmayla Afrika’da üç yeni rota belirlendiğini duyurdu. British Havayollarının da desteğiyle artık Katar Havayolları Cape Town ve Durban’a da uçuş sağlayabilecek. Bu yıl 70. Kuruluş yıldönümünü kutlayan Comair, Güney Afrika için British Havayolları ile lisans anlaşmasına oturmuştur.

23 Şubat 2016 tarihiyle birlikte Katar Hava Yolları, Johannesburg’den Cape Town, Durban, Harare, Victoria Şelaleri ve Port Elizabeth’e uçuş düzenlemeye başladı. Ayrıca Comair’in ortaklığıyla Cape Town’dan Durban’a ve Port Elizabeth’e de uçuşları mevcuttur.

Qatar first class

Katar Havayolları’nın Grup Şef Yöneticisi Akbar Al Baker şöyle söylüyor; “Afrika seyahat tutkunları için günümüzde yükselişe geçmiş ve adeta bir ihtiyaç rotası haline gelmiştir. Comair ortaklığında uçuş ağımızı genişletmemizle birlikte dünyanın en heyecan verici noktası Afrika’ya ayak basmaya imkan sağlamış ve Afrika’daki yatırımcıların katkısıyla iş dünyasında da küreselleşmeye katılmak için fırsat yaratmıştır. Bu anlaşmayla birlikte Qatar Hava Yolları 150’den fazla yeni rota açmış ve macera seyahati arayanlara, kültür başkentlerine yolculuğa çıkmak isteyenlere aracı olmuştur.”

Comair’in yönetim müdürü Erik Venter ise bu anlaşmadan çok memnun olduklarını, turizm ve iş sektörlerinde yeni bir dünyaya adım attıklarını vurgulamıştır.

Bu ortaklıkla birlikte Qatar Havayolları haftada dört defa Durban’a uçuş başlatmış ve Katar Doha’ya aktarmasız uçuşlar düzenlemiştir.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

Top