Anasayfa > Haberler > Gezi > ANDORRA KAR VE DAĞ TURİZMİ 9. DÜNYA KONGRESİ

ANDORRA KAR VE DAĞ TURİZMİ 9. DÜNYA KONGRESİ

Andorra Kayak

Asya, Avrupa ve Amerika’dan otuzdan fazla katılımcıyla düzenlenen kongrede, dağ turizmini etkileyen önemli faktörler tartışıldı ve bunun gelişimi için yeni teknikler araştırıldı.

Kar ve dağ turizminde fırsatların tartışılması,  yeni iş kolları ve gelişim tekniklerinin değerlendirilmesi kongrenin temel amacıydı. Etkinlik 2-4 Mart tarihlerinde Sant Julia de Loria, Andorra’da Dünya Turizm Organizasyonu (UNWTO) ve Andorra Hükümeti tarafından gerçekleştirildi.

Kar ve dağ turizminin bugünkü durumu, kongreyi hiç olmadığı kadar önemli hale getirdi. Bu toplanma ilk olarak yirmi yıl önce Dünya Turizm Organizasyonu ve Andora Eyaletinin ortaklığında gerçekleştirilmiştir.

skiers-cup-2016-07

Dünya Turizm Organizasyonu genel sekreteri Taleb Rifai şöyle söylüyor; “ Kar ve dağ turizminin gelişmesi bölgedeki yerel yerleşim yerlerinin gelişmesi ve değerlendirilmesi için bir fırsat sunuyor. Fakat bu tarz turizmler doğrudan doğayla ilgili olduğu için doğal kaynaklarının kullanımı açısından dikkatli olunması gerekebilir.”

Andorra Turizm ve Ticaret Bakanı şu noktaya değiniyor; “Macera turizmi bir bölgenin gelişmesi ve güçlenmesi açısından önemli etkenlerden biridir. Sadece spor, doğa ve kültür bu turizmin temel öğeleri değildir, bunun yanı sıra gidilecek yerin otantik ve tarihi dokusu da ziyaretçiler üzerinde unutulmayacak etkilere sahip olmalıdır.”

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen kongrede, ”Dağ severler, Spor ve Macera: Umut verici bir birleşim” teması temel alınmıştır. Devletin ve özel sektörün ortak çalışmalar yürüttüğü bu projede, her iki taraf da deneyimlerini paylaşıp ilerleme için neler yapılabileceğini tartıştılar.

Andorra Kayak

Dünyanın çeşitli yerlerinden katılımcıyla gerçekleşen bu kongrede kış turizminin önemli noktaları ele alındı ve gelişim teknikleri tartışıldı. Bu turizmin önde gelen yerlerinden Andorra La Vella, değerlendirilen projeleri hayata geçirmek için önemli bir yer olmasıyla birlikte spor ve macera tutkunları için harika imkanlar sunuyor.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

Top