Anasayfa > Haberler > Gezi > YENİDEN KEŞFEDİLEN GEMİ SEYAHATİ

YENİDEN KEŞFEDİLEN GEMİ SEYAHATİ

eskiden gem yolculuğu

1330’larda bir gemiyle okyanusta seyahat etmek büyüleyici bir şey olsa da, günümüz teknolojisiyle birlikte artık bu lüks her insan için mümkün durumda.

1911’de gemilerde bulunan bar ve egzersiz bisikletleri dünya için büyük bir değişim olmasına rağmen bugün spa süitleri, buz odaları, terapi merkezleri, sağlık ve güzellik için olabilecek her şey düşünülmüş durumda. Ayrıca günümüzün lüks gemilerinde kişiye özel süit odalar, büyük restoranlar mevcuttur.

Ancak geçtiğimiz yıl bu lüks oyunu tamamen değişti ve artık açıkça görülen yenilikler yapılmaya başlandı. Yeni dizayn edilen gemilerde helikopter, denizaltı bulunabilir ve ayrıca denizin altında evlenmek için gerekli teknolojiye de bu gemilerde mevcuttur.

Silversea ve Seabourn bu yıl lüks gemi marketinin önde gelen markalarından. Bu gemilerde sıra dışı büyüklükte süit odalar bulunmaktadır.

2016 yılıyla birlikte ortaya çıkan yeni bir trend ise yatlardan biraz daha büyük gemilerle seyahat etmek. Bunun ortaya çıkmasıyla birlikte deniz yolculuğunda büyük bir yarış başladı. Yapılan büyük yenilikler dünya ticaret markaları arasında önemli bir rekabete neden oldu.

Yat mı Gemi mi?

Geçtiğimiz günlerde başlayan bu yeni akımla deniz yolculuğu yapmak isteyenlerin kafalarında soru işareti oluşmaya başladı. Gerçek lüks bir tatil düşünenler için bu, muhteşem bir alternatif olacak. Çünkü bu gemilerde rahatınız ve konforunuz için her şey ayrı ayrı düşünülmüş durumda.

Gemi turları 2016, işte sizlere bu yeni lüks gemilerden birkaçı:

  • Crystal Cruises

şampanyayla gemi

  • Oceania Cruises

oceania cruises

  • Seabourn

seaburn

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!