Anasayfa > Dünyanın En... > EN ŞİRİN 6 EGE KÖYÜ

EN ŞİRİN 6 EGE KÖYÜ

şirince

Sizler için Ege’nin en gidilesi 6 köyünü derledik; işte bu da Gezitta’nın listesi:

  • Şirince, İzmir:

Adı gibi kendisi de pek şirin pek sevimli olan bu köy her yıl turist akınına uğruyor. Kendinizi bir anda otantik bir dünyada bulacağınız Şirince’den, özellikle meyveli şarapların tadına bakmadan dönmeyin.

 

  • Selimiye, Muğla

Marmaris yolunda bulunan bu köy, denize sıfır olması sebebiyle son zamanlarda turistler tarafından keşfedildi. Eski bir balıkçı köyü olan Selimiye’de denizin ve doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. Özünü kaybetmeden önce ziyaret etmekte fayda var.

selimiye

  • Birgi, İzmir

Ödemiş’te bulunan bu köy, sizlere Osmanlı’yı anımsatacak. Konakları, türbeleri ve camileriyle kültürel ve doğasıyla huzur bulacağınız bir ziyarete ne dersiniz?

 

  • Kayaköy, Muğla

Fethiye’ye gittiğinizde Kayaköy’e mutlaka uğrayın. Likya Yolu üzerinde yer alan bu köyde, adından da anlaşılacağı gibi kayalara oyulmuş evler mevcut. Issızlığıyla ve manzarasıyla içinizi ürpertebilir.

kayaköy

  • Sığacık, İzmir

Seferihisar’ın sakin ve huzurlu dünyasını görmek isteyenler için mükemmel bir yer. Tipik bir Ege köyü olan Sığacık’tan dönmek istemeyeceksiniz.

sığacık

  • Doğanbey, Aydın

Aydın’ın Söke ilçesinde bulunan bu köy Rum mimarisiyle sizleri kendisine hayran bırakacak. Taş basamaklı dar sokakları ve Rum evleri görülmeye değer.

doğanbey

Benzer Yazılar

One thought on “EN ŞİRİN 6 EGE KÖYÜ

  1. yazılarınız çok güzel olmuş ellerinize sağlık. marmaris gerçekten farklı bir cennet gibi kesinlikle görülmesi gereken bir yer.

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!