Anasayfa > Endonezya > Bali > Bali’nin En İyi 14 Kumsalı

Bali’nin En İyi 14 Kumsalı

Sanur plajı bali

Endonezya’nın inci adası olan Bali adası’nin şöhreti, bir kaçış yeri olması ve muhteşem adalar barındırması açısından her geçen gün artmaktadır. Her bütçeye göre tatil avantajları sunan Bali’nin siyah ve beyaz kumsallarını birbirinden ayıran ince çizgiyi fark etmek mümkündür.

Bali sahilleri sörf yapmak isteyenlere ve macera severlere harika fırsatlar sunuyor. Herkesin sevebileceği manzaralara sahip olan Bali, uçurumları, mavi denizi ve ıssız kumsallarıyla sizleri büyüleyecektir.

İşte Bali’nin en güzel 14 sahili:

Amed Beach: Adanın doğu kıyısında bulunmaktadır. Dalgıçlarıyla ünlü olan bu siyah kumsalda mercanları ve karaya oturmuş gemileri görebilirsiniz.

Balangan Beach: Dalgalarıyla ünlü olan bu sahil, sörf tutkunları için çok popüler bir yerdir. Sert sular ve keskin okyanus zemini burayı ziyaret edenler unutulmaz manzaralar yaşatacaktır.

Balian Beach: Kum tepecikleriyle dolu olan bu sahil, Bali’nin kalabalık bölgelerinden kaçmak isteyenler için ideal bir yer. Biranızı yudumlayarak gün batımını izleyebileceğiniz muhteşem sahil.

Bias Tugal: Bu sahile ulaşmak kayalık yolları açısından biraz zor. Ancak gidebilirseniz bembeyaz kumları, turkuaz suyu ve Hindistan cevizi ağaçları arasında kendinizi cennette gibi hissedebilirsiniz.

Bingin Beach: Bali’nin Bukit bölgesinde yer alan bu sahil beyaz kireçtaşından oluşan uçurumları ve masmavi suyuyla adeta bir zıtlık oluşturuyor. Sörf kamplarında, villalarda ve butik otellerde konaklayabilirsiniz.

Green Bowl Beach: Kalabalıktan uzaklaşmak isteyenler için muhteşem bir bölge. Özellikle sıcaktan kavrulduğunuz günlerde mağaraların yakınında olmak rahatlatıcı olacaktır.

Karma Beach: Bir özel mülk olan bu kumsala merdivenler yerine asansörle gidiliyor. Halka açık olan bir club bulunmakta ve kokteylleri muhteşem.

Dreamland Beach: Yumuşacık kumlardan oluşan bu sahilde kendinizi gerçekten de bir hayal dünyasında hissedebilirsiniz.

Jimbaran Beach: Bali’nin güney batı kıyısında bulunan bu sahil lüks otellere ve restoranlara ev sahipliği yapmakta. Four Seasons da bunlardan biri.

Kuta Beach: Dünyanın her yerinde sörfçülerin buluştuğu bu kumsalda çılgın partilere katılmanız kaçınılmaz.

kuta plajı

Kuta Beach

Nyang Nyang: Bu sahile ulaşmanız için zorlu bir yolu aşmanız gerekiyor. Konaklamak için yer ve duş bulunmayan bir yer olan Nyang Nyang tenha bir yer arayanlar için mükemmel bir fırsat.

Padang Padan Beach: ‘Ye, Duat Et, Sev’ filminde Julia Roberts’ın aşık olduğu karakterle tanıştığı yer. Yüzmek için suyu muhteşem.

Padangbai beach

Padang Padan Beach

Sanur Beach: Denize nazır küçük kulübelerde konaklayabileceğiniz bu yer küçük bir balıkçı kasabası.

Geger Beach: Lüks otellerde konaklayabileceğiniz bu sahil, su kayağı ve yüzme için muhteşem bir yer.

 

Bali nerede?” yazımızı da okuyabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!