Anasayfa > Haberler > Gezi > Bermuda Şeytan Üçgeni Hakkında Bilinmeyen 10 Gerçek

Bermuda Şeytan Üçgeni Hakkında Bilinmeyen 10 Gerçek

bermuda şeytan üçgeni

Bermuda Şeytan Üçgeni günümüzde de halen çözülemeyen gizemini sürdürüyor, ayrıca Şeytan Üçgeni olarak da adlandırılıyor.

Bermuda Şeytan Üçgeni Nedir?

Bermuda Adası’ndan Miami’ye, ABD’den Porto Riko’ya uzanan ve Kuzey Atlantik Okyanusunun içinde yer alan üçgen şekilli bir alandır. Bu üçgenin içinde yüzlerce insan, onlarca gemi, bot ve uçak gözden kaybolmuş ve bir daha haber alınamamıştır; gizemli olaylar süregelmiştir. Bunun bilimsel nedenleri anlatılan hikâyelerin geçersizliğini kanıtlıyor. İşte sizlere Bermuda Şeytan Üçgeni hakkında 10 bilimsel gerçek:

  1. Bermuda Üçgeni çok küçük bir bölge değildir. Aslında geniş bir alandır ve 440 bin deniz milini kapsar.
  2. Üçgenin etkisi durağan değildir, aynı zamanda dış bölgesini de etkiler.
  3. Bu kaybolma, UFO’lara, okyanusun altında kayıp şehir Atlantis’in yer aldığına ve daha birçok teknik, doğal ve coğrafi nedene dayandırılıyor.
  4. Bermuda Üçgeni’nin içinde herhangi bir gemi ya da uçak kaybolursa kalıntıları bulunamıyor. Bunun nedeni olarak da oradan Gulf Stream akıntısının geçtiği ve her şeyi sürükleyip götürdüğü varsayılıyor.
  5. Geçtiğimiz 100 yıl içinde 1000’den fazla canlı kaybolmuş ve her yıl dört uçak, yirmi yat kaybolmaktadır.
  6. Bermuda Seytan Ucgeni’nin içinde, Amerikan hükümetinin Atlantik Denizaltı Test ve Değerlendirme merkezi bulunmaktadır. Amerikan ordusu burada yeni denizaltılarını ve silahlarını denemektedir. Gözlemlere göre test merkezinden daha birçok amaca yönelik kullanılmaktadır.
  7. İnsanlar bu üçgenin içinde elektronik sis deneyimlediklerinden bahsediyor ve bu da akıllara bir Zaman Tüneli olabilir mi sorusunu getiriyor. Pilot Bruce Gernon 28 dakika boyunca sis tünelinin içinde kalmış ve bu sırada uçak Miami Sahili’ne inene kadar radarda görünmemiştir.
  8. En büyük ve önemli kayıp ise 1945 yılında Amerikan Ordusu’ndan 14 askerin kaybolmasıdır. Çevredeki adalara denemek için bomba attıkları sırada, askerler ve gemi radyo sinyalinin dışına çıkmıştır. Bir daha da haber alınamamıştır. Onları aramaya giden üç uçak da orada kaybolmuştur.
  9. Bermuda Üçgeni’nden ilk bahseden kişi Cristopher Columbus’dur. Günlüklerinde yazılanlara göre, o alana giden gemiler çalışmayı durduruyor ve havada kocaman bir ateş topu görülüyor.
  10. Bermuda Üçgeni, pusulaların Manyetik Kuzey’i göstermediği dünyadaki tek yerdir. Bunun yerine gerçek kuzeyi göstermekte ve oluşan kuvvetten dolayı burada gemiler ve insanlar kaybolmaktadır.

 

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!