Anasayfa > Dünyanın En... > 2016’da Mutlaka Gidilmesi Gereken 10 Ülke

2016’da Mutlaka Gidilmesi Gereken 10 Ülke

Sebepleri sizi cezbeder mi bilmiyoruz, ama 2016’da mutlaka görülesi 10 ülke işte burada:

Botswana:

Demokratik, ilerici ve entelektüel… Fakat bunlara rağmen şaşırtıcı bir şekilde vahşi. Botswana’nın yoksulluktan gelen, Afrika’nın en ilerici ülkesi olma yolculuğu. Bu yıl bağımsızlığının 50. yılını kutlayan ülkenin, doğal kaynaklarını koruyarak ekonomik anlamda iyi bir seviyeye gelmesi gerçekten ilham verici. Eğer Botswana’yı ziyaret ederseniz hayrete düşmeye hazır olun.

Japonya:

Bu yılki seyahat rotaları sırasında ikinci olmasına rağmen, dünya gezginleri arasında her zaman tercih edilme açısından ilk sırada. Modern ve eski dünyayı ortak noktada buluşturan şüphesiz güneşin doğduğu yer olan Japonya’dan başka bir yer olamaz. 2020’de Olimpiyatların Tokyo’da düzenlenecek olmasından dolayı hareketli çalışmalar ve düzenlemeler sürerken, Japonya’nın eski yerleşim yerleri ahşap tapınaklarıyla birlikte hala insan ruhunu derinden etkileyebiliyor.

ABD:

Amerika’nın gelecek 100 yıllık planları arasında 59 milli parkın, yüzlerce tarihi bölgenin, Yosemite, Yellowstone, Badlands, Zion ve daha birçok yerin Milli Parklar Servisi tarafından korunma ve yenilenmesi yer alıyor. Bir an önce botlarınızı giyin ve gayzerlerin, kanyonların, doğal güzelliklerin keşfine çıkın.

Palau:

Palau, dünyanın en önemli dalış- şnorkel bölgesi ve bu şekilde hayatta kalmayı sürdürüyor. Pasifik takımadalarının yer aldığı bu bölge deniz canlılarının çeşitliliği açısından adeta bir cennet. Uzun süre maskeyle suyun altını gözlemek kalıcı hasarlara yol açmaz, fakat mineral açısından çok zengin bu sular sizi gerçekten şaşı bırakabilir.

Latvia (Letonya):

25 yıldır komünizmden yaka silken bu Baltık hazinesi, gümüş yıldönümünde parlamak için hazır gibi görünüyor. Eski geleneklerinden uyanan ülke, kalelerini ve binalarını restore ediyor, ormanın içinde gizli kalmış köşkleri açığa çıkartıyor ve ağır mutfağından keskin bir dönüş yaparak yeni Nordik tatlarına yöneliyor.

 

latvia

 

Avustralya:

Avustralya dolarının geçtiğimiz yıllarda artması seyahat trendini düşürse de, petrol fiyatlarının bu kararsızlığı devam ederken 2016 yılı Avustralya’yı görmek için muhteşem bir fırsat. Büyük Bariyer Resifi’ni ve Tazmanya’nın doğal ve vahşi halini bir an önce ziyaret etmelisiniz. Çünkü dünyadaki pek çok yer gibi buralar da tehlike altında.

Polonya:

Avrupa’nın geri kalan kısmı her yıl ziyaretçi sayısını arttırsa da, Wrocklaw 2016’da Avrupa Kültür Başkenti olmaya hazırlanıyor. Dünya Gençlik Günü’nde papanın Krakow’u ziyaret etmesiyle ilgi odağı olan bu ülke, birçok şehrine başlayan uçuş seferleriyle turizm patlamasına uğrayacak gibi görünüyor.

Uruguay:

Hesaplamalara göre gelecek yıl yaklaşık üç milyon turist Uruguay’ı ziyaret edecek. Brezilya ve Arjantin arasına sıkışmış bu küçük ülke, başkenti Montevideo ile ileri düşünceli bir toplumu simgeliyor. Kovboy hikâyeleri peşinden koşacağınız ve denizin ortasındaki Punta del Este’de gece hayatını doyasıya yaşayacağınız bu ülkede, üç milyon ziyaretçiden biri olmak istemez misiniz?

Grönland:

Grönland, dünyanın en az nüfus yoğunluğuna sahip ülkesi. Bu ıssız fakat muhteşem ülkede büyüleyici anlar yaşayabilirsiniz. Kuzey ışıklarını seyredip, gece yarısı buzların üzerinde ışıltıları yakalayabilir ve balinaları takip edebilirisiniz. Geçtiğimiz ay Kuzey Kış Oyunları’nın düzenlediği Grönland, renkli ve eğlenceli manzaralara ev sahipliği yapmıştır.

 

grönland

 

Fiji:

Kendinizi  cennette hissedebileceğiniz yer. Bu tropikal bölgede su sporlarının keyfine varabilir, dalış yapabilir ve lüks tesislerde konaklayabilirsiniz.

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!