Anasayfa > Dünyanın En... > Takip Edilesi En İlginç ve Popüler Seyahat Blogları

Takip Edilesi En İlginç ve Popüler Seyahat Blogları

Dünyadaki birçok popüler blog arasında kitap blogları, yemek blogları, moda blogları, seyahat blogları, makyaj blogları bulunmaktadır..Seyahat blogları yalnızca Türkiye’de değil, tüm dünyada bize pratik bilgiler veren, ne zaman tatile çıkacak olsak hemen internette arama motorlarını tarayarak en pratik, en ucuz, bazen en rahat ve lüks tatilin alternatif yollarını bulmamızı sağlar. Sizler için dünyadaki en iyi blog sitelerini derledik; işte liste:

1.Girls vs Globegirl-vs-globe-london-big-ben

Bloğun sahibi Sabina, seyahat anılarını ve maceralarını espirili bir dille anlatırken, akılda kalıcı hikayeleriyle de dikkatleri üzerinde topluyor. Bloğunda, seyahat dışında moda ile ilgili de yazıları var.

2. Young Adventuress

Kadın başına gezen gezginlerden Liz. 40 ülkenin üzerinde 10 senedir seyahat eden Liz, İspanya üzerinde tam bir gerçek eksper.

mark-wiens-migrationology-600x450

3. Migrationology

Seyahati, yemek için tercih edenlerin bloğu diyebiliriz. Bloğun sahibi Mark, Asya mutfağında uzmanlaşmış olup yemek fotoğrafları midenizin açlıktan kıvranmasına neden olabilir! Demedi demeyin!

4. Expert Vagabond

Mathew’in gezerek muhteşem fotoğraflar çektiği blog, sizi konfor alanınızdan çıkarıp hayatın içine sokacak. Şevkatli ve sevecen halleriyle onun maceralarının müptelası olabilirsiniz.

5. Turkish Travel Blog 

Türkiye gezileri konusunda o bir uzman! Türkiye’de yaşıyorsanız, gizli kalmış sokakları, görülesi yerleri onun bloğu ile keşfedebilirsiniz.

flyingthenest

6.Flying The Nest

Avustralyalı çift Stephen ve Jessica, muhteşem görsellerle seyahat deneyimlerini paylaşarak ilham oluyorlar ve önemli anlarını kayıt altında tutuyorlar. Blog, gençlik ve macera dolu. Kesinlikle takibe almalısınız.

7. Be My Travel Muse

Californialı Kristin kültür, macera, seyahat adına ne varsa bloğunda bizlerle paylaşıyor. Asya ağırlıklı seyahatler yapmış olan Kristin olağanüstü deneyimlerini paylaşırken ilginç fotoğraflarını da paylaşıyor. Seyahat fotoğrafları ile bloğuna çekim gücü oluştururken rehber yazılarıyla ve paylaştığı önemli ip uçlarıyla ise herkese ışık tutuyor.

8. Young Adventuress

Aubrey’nin karizmatik bloğu seyahat modasına adeta yön veriyor. Seyahat ederken aynı zamanda stilinizi rotanıza göre nasıl uyarlayacağınızı da anlatıyor. Bali’de ne giymeli, şirin bir restoranda nasıl tarz gözükürsünüz gibi sorularınıza cevap vererek yaşam koçunuz olurken güncel seyahat rotalarını da ayağınıza getirir.

9. Dangerous Businesses

Amanda, Ohio’lu küçük bir kasabada yetişmiş olup dünyaya ve yabancı hayranlarına maceralarına anlatmak isteyen, kadın başına gezmenin aslında korkutucu ve yalnızlık veren bir şey olmadığını kanıtlamaya çalışan tatlı bir blogger. Gezdiği her yeri çok tatlı bir dille anlatan blogger yorumlarıyla ve ilginç fotoğraflarıyla da yazılarına renk katar. Siz en iyisi bir göz atın!

wild junket

10. Wild Junket

Nellie ve Alberto, 10 senedir birlikte dünyayı geziyorlar. Bloğundaki skydiving fotoğrafından da anlayacağınız üzere, macera seyahati yapıyorlar aslında. İlginç seyahat konularını bulup, kendi deneyimleriyle harmanlayıp paylaşıyorlar. Okumaya değer!

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!