Anasayfa > Haberler > Gezi > Bu Tehlikeli Şehirlere Yalnız Gitmeyin

Bu Tehlikeli Şehirlere Yalnız Gitmeyin

Evlerini kısa ya da uzun süreliğine bırakıp maceralı ya da macerasız yolculuğa çıkmayı seven tüm seyahat severler…Bir kısmınız yalnız başına gezmeyi sevse de bu şehirler tehlikelerle dolu. Hele ki yalnız seyahat etmenin iyice trend olduğu son yıllarda, tehlikeyi gerçekten göze alıp alamayacağınızı yeniden gözden geçirin. Bazı yerlere girmekten kaçınmak daha iyi bir tercih olabilir. Cinayet gibi ağır suçların işlendiği bu yasak bölgeler bir gezginin sonu olabilir. Hatta şunu söyleyelim; dünyanın en tehlikeli yolu olarak seçilen yollardan geçmek bile daha fazla can güvenliği sağlayabilir.

Geçen sene, The Economist’in haberine göre Venezuela’nın başkenti Caracas, dünyadaki en fazla cinayet oranına sahip şehir olmuş. Bu ve bunun gibi yerlere yalnız gitmemek güvenliğiniz için tam yerinde olacaktır.

1) Meksika

 

meksika

 

2) Detroit

Detroit, iyi bir noktaya gelmeye çalışsa da yine de dünyanın en tehlikeli şehirlerinden birisi sayılmakta. Hırsızlık, tecavüz, cinayet, kapkaççılık ve esrar esrar gibi konularda sokakla hala tehlike saçıyor. mlive.com’a göre, 2015’te, bölge 9’ta 46 cinayet gerçekleşmiş, 2014’tekine göre daha fazla bir sayı. 2013’te 43 ve 2012’de 52 tane olmuş.

 

Detroit

 

3) Lima, Peru

Turistler ve lokaller Lima’da yaşama ve burayı gezme konusunda sürekli uyarılıyor. Ne yazık ki, hala tehlikenin devam ettiği bir yer Lima, her ne kadar önlemler alınıyor olsa da. Sokak suçları geniş çaplı devam etmekte özellikle de turistlerin geldiği central plazada. Yürürken çok dikkatli olun, özellikle cepçilik ve dolandırıcılık çok yaygın suçlar.

 

lima

 

4) Yeni Delhi, Hindistan

New-Delhi-Chaos

 

5) Memphis, Tenn.

Memphis’e asla yalnız gitme! 2015’te, FBI’ın raporuna göre Memphis, o bölgedeki en tehlikeli 3.şehir ilan edilmiş. Bu da daha çok yoksulluk seviyesiyle ilgili. Hırsızlık, araba motoru kaçakçılığı, kundakçılık gibi suçlar yaygın.

 

 

Memphis_Tennessee

 

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!