Anasayfa > Haberler > Gezi > Slovenya, Orta Doğulu Turistlerin Yeni Gözdesi Oldu

Slovenya, Orta Doğulu Turistlerin Yeni Gözdesi Oldu

bled gölü

STB (Slovenya Turist Board) doğa tatili ve terapi gibi gelen şifalı sularıyla sağlıklı molalar arayan Orta Doğulu gezginlerin yeni gözdesi olma yolunda ilerliyor. Her birisi ailelere, çiftlere ya da kişilere özel sunulan paketler eko turizm, kayak, termal spa ve şifalı kaplıca tatili gibi çeşitler içermektedir.

STB de, bu saydığımız aktivitelerin tanıtımı adına bilinirliği arttırmak için belli başlı pazarlama programlarına yönelmiş durumda.

Kampanyalar, “Slovenya’yı Hissediyorum” sloganının  etrafında dönüyor ve Slovenya’nın doğal manzaralarına ve sağlık turizmine meraklı aileleri hedefliyor. Slovenya başkenti Ljubljana’ya, Avrupa Komisyonu tarafından 2016 Avrupa’nın Yeşil Başkenti ödülü verildi.

 

Ljubljana

 NEDEN GELMELİ?
Sağlık Tatili : Doğal Sağlık Tesisleri, termal spalar, sağlık merkezleri ve 32˚C – 73˚C arasındaki su sıcaklığı ile terapi etkisi veren kaplıcalarına şifa için gelebilirsiniz.
Su Parkları : Yer altındaki kaynayan sular yer üstünde harika eğlence parklarına dönüştürülmüş, ailece burada vakit geçirebilirsiniz.

Ekolojik Çiftlikler : Sağlık yaşam alanı ve organik yiyecekler sunan, 400’den fazla çiftliğin olduğu ülkede turistler aynı zamanda bu çiftliklerde konaklayabilir; sakin, huzurlu, sessiz bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda, burada yaşayan insanların kültürel ve geleneklerine dair bilgiler de edinebilirsiniz.

*Bled Gölü : Minicik adası, adasındaki kalesi, sevimli teknesi, kremalı keki ve dar kanyonuyla mutlaka görülesi bir cennettir. Ayrıca, burada fotoğrafçılara da eşsiz malzemeler çıkacağını da belirtelim.

 

Ljubljana

SLOVENYA NEREDE?

Batısında İtalya ve Adriyatik denizi, güney ve doğusunda Hırvatistan, Kuzeyinde Macaristan ve Avusturya ile komşu olan ülke adeta merkezde yer alır. 1991’de bağımsızlığını ilan etmiş ve 2004’te de AB’ye girmiştir. “Slav”ca konuşulmaktadır.

NASIL ULAŞABİLİRSİNİZ?

Uçak ile Ljublijana Havalimanı’na direkt gelebilir ya da karayolu ile Avrupa tatiline çıktıysanız aracınızla Hırvatistan’dan 2 saatte, Viyana’dan 3,5 saatte, Münih’ten 4,5 saat sürede ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!