Anasayfa > Haberler > Fotoğraf > Bornova’da En Güzel Bahçe Balkon Yarışması

Bornova’da En Güzel Bahçe Balkon Yarışması

provence view france

Bornova Belediyesi’nin bu yıl 2.sini düzenlediği “Güzel Balkon –Güzel Bahçe Yarışması” başvurularınızı bekliyor!

31 Ağustos 2016 tarihine dek başvurularınızın alınacağı yarışmada en güzel bahçeler ve en güzel balkonlar kıyasıya yarışacak. Geçen yıl ilki düzenlenen ve geleneksel hale getirilmesi amaçlanan yarışmaya katılmak istiyorsanız www.bornova.bel.tr adresinden ya da İzmir Bornova Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nden temin edeceğiniz başvuru formunu doldurarak müracaat edebilirsiniz. Yeşiliyle herkese örnek olan Bornova merkez, farkını göstermek için, balkon dekorasyonu ve bahçe dizaynı konusunda başarılı bu yarışmayı düzenliyor. Yarışma ilçe sınırlarında yaşayan herkese açık. Başvuru formlarını elden Bornova Belediyesi’ne ya da muhtarlıklara teslim edebilirsiniz.

Bahçe Dekorasyon, balkon dekorasyon fikirleri, balkon dizaynı, ile ilgili bilgi sahibi olan ilçe sakinleri yarışmaya katılabilirler. Balkon çiçekleri de yarışmada size bir avantaj sunabilir.

 

en güzel bahçe

Ön Koşullar

  • Değerlendirilecek balkon ya da bahçenin, en az 5 farklı noktadan çekilmiş renkli fotoğrafının olması gerekiyor, bunları başvuru formunuza ekleyebilirsiniz.
  • Fotoğraflarınızı CD’ye yükleyebilir ya da A3 boyutundaki kağıda renkli baskı yaptırabilirsiniz.
  • “Güzel Bahçe” konusunda yarışmaya katılacaklar, yarışmaya konu olan bahçenin bulunduğu apartman yönetiminden gerekli izinleri de almalı ve başvuru esnasında da belgelerini beyan etmeleri gerekiyor.

Jüri Kararı

Dereceye giren güzel balkon ve güzel bahçe kategorisindeki katılımcılar ödüllendirilerek teşekkür belgesi alacaklar. Bornova Belediye başkanı Olgun Atila, “vimiz olan Bornova’yı daha yeşil görebilmek, doğayı evlerimizde yaşatarak yeşili korumaya öncülük ediyoruz. Bu amaçla açtığımız yarışmamıza tüm vatandaşlarımızın katılımını bekliyoruz. Bornovımızın yeşil konusundaki farkını ve duyarlılığını da göstermeliyiz”  demiştir.

Ödüller

  •  Güzel Bahçe kategorisi dereceleri

1.Kazanan: 1 Tam Altın

2.Kazanan: 1 Yarım Altın

3.Kazanan: 1 Çeyrek Altın

  •  Güzel Balkon kategorisi dereceleri

1.Kazanan: 1 Tam Altın

2.Kazanan: 1 Yarım Altın

3.Kazanan: 1 Çeyrek Altın

 

 

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

Top