Anasayfa > Haberler > Gezi > Seyahat İlhamı Veren 10 Film

Seyahat İlhamı Veren 10 Film

gezi filmleri

Hayatınızda seyahate karşı konulamaz bir hissiyat veren ve hemen bavulumu hazırlayıp yola çıkmalıyım dedirten bir film izlediniz mi? Nefes kesen manzaraların içinde maceralı ve eğlenceli yolculukları konu alan bu seyahat filmleri ilham veriyor  ve izleyiciler de bu heyecana kapılarak gördüklerini hayata geçirmek istiyorlar. Sizin için seçtiğimiz bu film listemize gelirsek:

1. Toskana Güneşi Altında (Under the Tuscan Sun)

Şehir hayatından vazgeçmek istemiyor musunuz? O hale bu filmi izlemeyin! Muhteşem şarapları, ağız sulandırıcı yemekleri, uzak köyleri, manzaralı tepeleri bu İtalyan cennetine çağırıyor ve Toskana güneşi altında muhteşem bir rüyayı yaşamanızı sağlıyor.

2.Küçük Gün Işığım (Little Miss Sunshine)

Aşk dolu, sevecen, yersiz ve komik; film, aslında anormal bir ailenin hikayesini konu alıyor. Bu aile, Kaliforniya’ya komik ve mutluluk veren bir kara yolculuğuna çıkıyor ve amaçları minik, sevimli kızlarının hayallerini gerçekleştirmek.

Little-Miss-Sunshine-Featured

3.Motosiklet Günlükleri (The Motorcycle Diaries)

Motosiklet günlükleri, Che Guevare’nın motosikletle yol hikayesini anlatan bir hikayeyi konu alıyor film. Che’nin nasıl ikonik bir karakter olduğunu da anlatıyor. Güney Amerika’dan Machu Picchu, Nahuel Huapi, Gölü, Atacama Çölü, Patagonya, Venezuela, Caracas, Buenos Aires ve Miramar’ı da kapsayan bir bölge geçiyor filmde.

 

4.Kayıp Balık Nemo (Finding Nemo)

Kayip Balik Nemo sayesinde palyaço balığı denizlerin en popüler canlısı olmayı başardı. Kayıp Balık Nemo’yu görme hayaliyle birçok gezgin Cairns ve Sydney’e seyahat etmeye başladı bile. Kayıp Balık Nemo’nun denizaltındaki muhteşem dünyasını ve büyüleyici deniz canlılarını görmek isterseniz siz de Türk Hava Yolları’nın Avustralya uçağında yer ayırtabilirsiniz.
finding nemo

5.Kumsal (The Beach)

Leonardo DiCaprio’nun en yakışıklı ve seksi olduğu film sizce hangisi ? Hayır Titatik’ten bahsetmiyoruz. Kumsal filminde Ko Phi Phi Lee sularında yüzen yirmilik Leonardo DiCaprio başarılı oyunculuğunu eşsiz güzellikteki kumsalda gösterme fırsatını harcamamış anlaşılan.
the beach leonardo dicaprio

6.Şimdi ya da Asla (Bucket List)

Öncelikle filmi izlemeden önce yanınızda yağmur gibi yağacak gözyaşlarınızı silmek için mendilinizi hazır tutmayı ihmal etmeyin. Dram yönünün yanında bu film kalbinizi ısıtacak ve size yaşamak istediklerinizi gerçekleştirmeniz için gereken ateşleyici fitili verecektir. Hayatın ne kadar kısa olduğunu ve en son anına kadar keyifle yaşamamız gerektiğini bize çok iyi anlatan bir film olarak Şimdi ya da Asla size bir sonraki seyahat rotanızı belirlemenizde hemen film sonrasında yardımcı olacaktır.
bucket list

7.Çöldeki İzler (Tracks)

 Avustralya çöllerini yalnız başına develerle kateden bir bayanın hikayesini izlemek ister misiniz ? Hele hele bu bayan güzeller güzeli, tatlı mı tatlı Mia Wasikoswka olursa filme mola bile veremezsiniz. 8 ay boyunca 1700 mil yol katederek gezginlere ilham veren Mia Wasikowska sizi de Avustralya’nın keşfedilmeyi bekleyen geniş çöllerine davet ediyor.

tracks-mia-wasikowska

 

8.Ye Dua et Sev (Eat Pray Love)

 Kitaptan uyarlanan bu filmde Julia Roberts sizi seyahat etme konusunda cesaretlendirecek ve büyük kalabalık şehirlerin dışarısında da huzurlu bir hayat olduğunu size hatırlatacaktır.

9.Yol (The Way)

 El Camino de Santiago yolunda trekking yaparken ölen oğlunun cesedini almaya giden bir babanın başından geçenleri izleyebileceğiniz oldukça güzel bir film. Baba oğlunun yarım bıraktığı macerayı tamamlamak için gizemli yabancılarla dostluklar kurup 800 kilometre yol kat ediyor.
the_way_poster

10.Tarzan Efsanesi (The Legend of Tarzan)

Afrika’nın büyülü ormanlarında ve sayısız hayvan sürülerini bir de artık klasikleşen yeni Tarzan filminde izleyin. Safari biletiniz film sonrasında cebinizde olabilir. Aman kendinizi fazla kaptırmayın. Bir de klasik bir Tarzan hikayesi bekliyor ve filme mesafeli bakıyorsanız durum hiç tahmin ettiğiniz gibi değil.

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!