Anasayfa > Dünyanın En... > Yaz Bitmeden Bu Adreslerde Mutlaka Dondurma Yemelisiniz!

Yaz Bitmeden Bu Adreslerde Mutlaka Dondurma Yemelisiniz!

Keşif yazılarına bir süredir ara vermiştik, ama bu yazımız sizi kesin evden çıkarıp o buz gibi dondurmacıya götürecek, eminiz! İstanbul içinde bulunan ve farklı şehirlerde de şubeleri olan bu dondurma dükkanlarında daha önceden dondurma yemiş olabilirsiniz, peki beğendiniz mi? Gün geçmiyor ki yeni bir dondurmacı açılmasın, fazla uzatmadan hemen listemize buradan başlıyoruz.

1. Dondurmino: 25 yıllık sektör deneyimine sahip bu dondurmacıda bol bol çeşit bulabilirsiniz. Snickerslı olana biz bayıldık! Havayla teması az olup düşük kaloriye sahip bu lezzet gluten-free’dir. Daha az ava aldığı için de kadifemsidir. Çilek, mavi Alaçatı ve sütlü dondurması kesinlikle denenmelidir.

Yer: Karaköy, Alaçatı

Fiyat: 5- 15 TL arası

Açık : Sabah 10:00 – 00:00 arası her gün açık

Dondurmino
Dondurmino

2. Mini Dondurma: Uygun fiyat, lezzet, doğallık arayanlar için güzel bir dondurmacı. Güllü lokum dondurmadan frambuazlıya kadar 20 kadar çeşidi bünyesinde bulunduruyor. 1968’den beridir hizmet veriyor.. kaşık 2,5 bebek başka şube yok. Güllü loum çeşidini ilk kez burası yapmış, dünyada da başka yerde yok.

Yer: Bebek

Fiyat: 1 kaşığı 2,5 TL

Açık : Sabah 08:00 – 03:00 arası her gün açık

 

bebek mini dondurma
Bebek Mini Dondurma

 

3. Pioppo Gelato: İtalyan dondurmalarını aratmayan ve İtalyan şeflerin reçeleriyle hazırlanan dondurmalar çok lezzetli. Toplam 16 çeşidi var, kiloyla da alıp evinize götürebilirsiniz. Kilosu 70 TL. Dondurma haricinden waffle, milkshake, limonata gibi şeyler de var burada.

Yer: Bodrum, Tuzla, Suadiye, Levent Kanyon

Fiyat: 1 topu 5 TL

Açık : Sabah 10:00 – 22:00 arası her gün açık

 

pioppo gelato
Pioppo Gelato

 

4. Dondurmacci: İtalyan tarzındaki bu dondurmayı kesinlikle denemelisiniz. Etiler bulunanan dondurmaların diğer satış noktlarına da şuradan ulaşabilirsiniz. Bodrum mandalinalı, vişne sorbeli, manda sütlü olanlar gerçekten çok cezbedici.

Fiyat: Kaşığı 3,5 TL, kilosu 60 TL

Yer: Etiler ve The House Cafe, Mezzaluna, Lucca gibi 31 restoranda da yiyebilirsiniz

Açık : Sabah 11:30 – 22:00 arası her gün açık

 

dondurmacci
Dondurmacci

 

5. Mua Gelatieri D’Italia: Ymek Sepetinden de sipariş verebileceğiniz Yeniköy’deki bu lezzet durağında tarçınlı, çikolatalı ve sade dondurmadan mutlaka yemelisiniz. Uygun fiyat, lezzet, doğallık arayanlar için güzel bir dondurmacı. Güllü lokum dondurmadan frambuazlıya kadar 20 kadar çeşidi bünyesinde bulunduruyor. 1968’den beridir hizmet veriyor.. kaşık 2,5 bebek başka şube yok. Güllü loum çeşidini ilk kez burası yapmış, dünyada da başka yerde yok.

Yer: Yeniköy

Fiyat: 1 top 7 TL – 10 TL arası, kilosu 60 TL

Açık : Sabah 10:00 – 23:30 arası Pazartesi – Perşembe; 10:00 – 01:00 arası Cuma – Cumartesi

 

mua-gelatieri-d-italia
Mua Gelatieri d’Italia

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!