Anasayfa > Keşif > Bir Kuğu Gibiydi

Bir Kuğu Gibiydi

“Bir kuğu gibi”

Vietnam‘daki Ha Long Körfezi için belki de en güzel yakıştırma bir beyaz kuğu kadar güzel olacağıdır. Bu eşsiz güzellikteki körfez, üzerinde binlerce adacık barındırmaktadır. Bu adacıklar çevresinde yapacağınız körfez gezisinin keyfi, Çaykovski’nin muhteşem eseri Kuğu Gölü Balesi’ni izliyormuşçasına sizi rahatlatacaktır. UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunan bu güzel körfez ne yazık ki doğal sebeplerden dolayı yer yer zarar görmektedir.

 

Vietnam Ha Long Bay
Halong Bay – Vietnam

 

Belki de son şansınız!

Evet, Ha Long Körfezi üzerindeki bazı adacıkları olağanca güzelliği ile görmeniz için bu son şansınız olabilir. Bu körfez içerisinde bulunan Kuğu Adası (Thien Nga Islet) olarak bilinen 15 metre yüksekliğindeki adacık için son fırsatınız da kaçtı ne yazık ki. Kuğu Adası, Ha Long Körfezi’ndeki iki adacığın belli bir açıdan kuğu kuşu izlenimi verdiği için bu şekilde adlandırılmıştır.

 

Ha Long Kuğu adacığı
Kuğu Adacığı Halong Bay

 

Birçok turist için Vietnam Ha Long Körfezi’nde bir uğrak noktası olan Kuğu adasının kuğuyu andıran baş kısmı geçtiğimiz günlerde doğal nedenlerden dolayı kayarak denize dökülmüştür. Şimdiden adanın yeni bir isme ihtiyacı olduğu aşikar.

 

Thien Nga Vietnam
Şimdiki Kuğu Adacığı Halong Bay

 

Fakat, aynı sorunun körfezin diğer doğal güzelliklerinden olan adacıkları için de gerçekleşmeyeceği tam bir soru işareti. Bu yüzden herhangi bir sorunla karşılaşmadan önce Vietnam gezinizi ayarlamanızda fayda var. Mesela, Toad Adacığı (Toad Islet) ve Con Coc Adacığı (Con Coc Islet) gibi resimlerini aşağıda görebildiğiniz iki muhteşem adacığı, Kuğu Adacığı gibi doğal nedenlerden yıkılmadan önce görmek için başka bir fırsatınız olmayabilir. Kim bilebilir!

 

Toad Islet Halong Bay Vietnam
Toad Islet Ha Long Bay

 

Con coc Adacığı Halong Bay
Con coc Islet – Halong Bay Vietnam

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!