Anasayfa > Dünyanın En... > Bu Hareketleri Sakın Yurtdışında Yapmayın

Bu Hareketleri Sakın Yurtdışında Yapmayın

Günlük hayatımızda beden dili ile yaptığımız onlarca hareket var. Yurtdışında da bu hareketleri eminim devam edeceğiz. Fakat, beden dili ile yaptığımız bazı hareketlerin bazı ülkelerde çok kötü sonuçlar doğurabileceğini hiç düşündünüz mü? İşte size yurtdışında yapmamanız gereken beden dili hareketleri ve anlamları.

1. Çeneye Hafif Vuruş 

Anlamı: Kaybol, çek arabanı demek, İtalya’da “Hayır” anlamına geliyor.

Nerelerde kullanılıyor: Belçika, Fransa, İtalya, Tunus

Elle, çenenin altına yapılan hafif sürtme hareketi ile maskülenlik ön plana çıkartılırken, aynen bir koçun bynuzlarını sallaması ya da bir horozun ibiğini kaldırıp ötmesi gibi bir etkiye sahiptir. Bu hareketi sakın la bu ülkelerde yapmayın, yoksa yanlış anlaşılabilirsiniz.

 

Çeneye Vuruş
Çeneye Vuruş

 

2. İdiot

Anlamı: İdiot musun?

Nerelerde kullanılıyor: Brezilya

Güney Amerikalıların kullandığı bu hareket aptallığı simgeler ve karşınızdaki insana yeteneklerini geliştirmesi gerektiği imajını verir. Elinizi alnınıza koyarak üst dişlerinizi alt dişlerinizin ilerisine götürmeniz yeterli.

 

İdiot musun?
İdiot musun?

 

3. Moutza

Anlamı: Canı cehenneme,

Nerelerde kullanılıyor: Yunanistan, Afrika, Pakistan

Japonya’daki çay seromonisi kadar eski sayılabilecek karmaşık bir vücut dili hareketidir. Moutz, eski Bizans’tan çıkmıştır. Modern Yunan’da, bu harekete ek olarak, “git buradan”, “götürün bunu” gibi sözler de ekleniyor. Yıllar sonra, bu beden dili hareketine cinsel içerikli sözler de eklenmiştir.

 

Moutza
Moutza

4. Beş Baba

Anlamı: Senin 5 baban var, annen bir fahişe

Nerelerde kullanılıyor: Arap ülkeleri, Karayipler

Kendini Arabistan’dan attırmak istiyorsan, bu hareketi yap. Sol işaret parmağını sağ elini 5 parmağının uçlarına işaret ederek hareketi yapabilirsin.

 

Beş Baba
Beş Baba

 

5. Karabiber Değirmeni

Anlamı: Çılgın

Nerelerde kullanılıyor: Güney İtalya

İddia edilen kişinin “kafadan kontak” olduğu, beyninin değirmenin kolları gibi döndüğü ve çılgınca hareket ettiği imasını taşır.

 

Karabiber-Değirmeni
Karabiber-Değirmeni

6. Corna

Anlamı: Senin karın sadakatsiz

Nerelerde: Baltık ülkeleri, Brezilya, Kolombiya, İtalya, Portekiz, İspanya

İlk bakışta çok masum gibi görünen bu el işareti aslından eskiden beri arkadaşlarının eşlerinin aslında sadakatsiz olduğunu belirtmek için kullandığı bir sinyal. Bu yüzden tatildeyken bu hareketi yaptığınızda çok abartılı tepkiler alabilirsiniz.

 

Corna
Corna

 

7. Takmamak

Anlamı: Seni Takmıyorum !

Nerelerde: Yunanistan

Ülkemizden birçok vatandaşımızın ziyaret ettiği komşumuz Yunanistan’da gayrı ihtiyari bu tarz bir hareket yaparsanız karşınızdakini öfkelendirebilirsiniz. Yemek yemeye gittiğiniz restoranda bu hareketi yapmanız halinde büyük ihtimalle aç kalacaksınızdır. Yurt dışında uzak durmanız gereken hareketlerden.

 

Takmamak
Takmamak

 

8. Cutis:

Anlamı: Seni de aileni de …

Nerelerde: Hindistan, Pakistan

Ülkemizde korktuğumuzda yaptığımız bu hareketin aslında Hindistan’da çok büyük bir hakaret olduğunu biliyor muydunuz? Hindistan ziyaretiniz sırasında sonrasında daha büyük problemler yaşamamak için mümkünse korkmayın.

 

Cutis
Cutis

 

9. Tacano:

Anlamı: Cimrisin

Nerelerde: Meksika, Güney Amerika, Avusturya, Almanya

Bu hareketi yanlışlıkla yapabileceğinizi düşünmek mantıksızca olur ama yine de kaçının. Aynı hareket Avusturya ve Almanya’da “sen aptalsın” anlamına geldiği için bu hareketi yapmadan önce iki kere düşünün.

 

Tacano
Tacano

 

10. Fishy Smell

Anlamı: Sana güvenmiyorum !

Nerelerde: Güney İtalya

Güney İtalya’nın mafya bölgesinde sıklıkla rastlayabileceğiniz bu hareket iş konusunda güven vermediğinizde karşı taraftan bekleyebileceğiniz bir hareket. İşiniz bu bölgedeyse bu hareketi yapma konusunda dikkatli olmalısınız. Eğer size böyle bir hareket yapılırsa ya daha ikna edici olmaya çalışın ya da mümkün olduğu kadar hızlıca oradan uzaklaşın.

 

Fishy Smell
Fishy Smell

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!