Anasayfa > Dünyanın En... > En Sakin Yunan Adaları: Bozulmamış Yeni Saklı Cennetler

En Sakin Yunan Adaları: Bozulmamış Yeni Saklı Cennetler

meis adası

Yunan kültürünü ve insanlarını gerçekten tanımak istiyorsanız Yunanistan’ın bozulmamış yeni saklı cennetlerini tercih etmelisiniz. Bu cennet adalar, en sakin Yunan adaları tatilinizde size hem huzur verecek hem de gerçek Yunan kültürü hakkında sizi bilgilendirecektir. Bozulmamış en sakin Yunan adaları listemize göz atabilirsiniz.

Milos Adası, Kiklad Adaları:

Unutulmaz anılar biriktirmek ve mükemmel selfie fotoğrafları çekmek istiyorsanız ilk tercihiniz Milos adası olmalıdır. Milos adası volkanik bir ada olup kırmızı, kahverengi ve beyaz renklerde aya benzer manzaralar içermektedir. Bu renkler deniz ile beraber karıştığında harika bir görüntü ortaya çıkıyor.

 

milos yunanistan
Milos Adası

 

Ada üzerinde yerel balıkçı ve dağ köyleri  de bulunuyor. Bu noktalara mutlaka uğramanız gerekli. Aynı zamanda ada üzerinde antik tiyatro, lahitler ve yel değirmenleri güzel selfie çekebileceğiniz yerlerden sadece birkaçı. Sıcak havada serinleyebileceğiniz onlarca koy da Milos adasının bir başka güzelliği.

 

Milos sarakiniko beach
Sarakiniko Plajı

 

Alonnisos Adası, Sporad Adaları:

Alonnisos Adası büyüleyici yapısı ve Sporad adalarının en sakini olmasıyla listemizde ön plana çıkıyor. Alonnisos Adası taş çatılarıyla öne çıkan eski köyleriyle diğer bölgelerden kendini ayırıyor. Adanın güzel plajları, güzel kokulu çam ağaçları ve ada sırtlarındaki gür bitki örtüsü ile sizi kendisine aşık ediyor.

 

Alonnisos island
Alonnisos Adası

 

Alonnisos Adasının bir diğer artısı adanın kuzeyinde bulunan National Marine Park. Burada yunusları ve Akdeniz foklarını doğal habitatlarında görebilirsiniz.

 

Alonnisos adası
Alonnisos National Maritime

 

Meis Adası (Kastellorizo), On İki Adalar:

Antalya’nın Kaş ilçesinin hemen 2 km dibinde bulunan Meis Adası (Kızılhisar Adası) sakinliği ile huzur arayanları buraya çağırıyor. Kaş’ın aksine sadece 2 km uzağında sonsuz bir sakinlik hakim. Ada üzerindeki evler Anadolu mimarisi ile yapılmış olup tepelerinde eski kaleler bulunmaktadır. Meis adasındaki eski manastırlar da Meis gezinizde uğramanız gereken yerlerden. Adanın denizi de tam anlamıyla mükemmel. Mavi mağara (Blue Grotto Cave) ada üzerinde uğrayabileceğiniz noktaların başında geliyor. Bu mağara içerisindeki su mavi rengiyle parlayarak gözlerinizi alıyor.

 

Blue Grotto Cave
Mavi Mağara Meis

 

Paxos ve Antipaxos Adaları, İyon Adaları:

Arnavutluk tarafında, Adriyatik denizinde bulunan Paxos ve Antipaxos Adaları da sakinliğin olduğu Yunan adalarındandır. Meşhur Korfu adasının 15 km güneyinde bulunan Paxos adası üzerinde eşek üzerinde yolculuk edebilir, mavi mağaraları ziyaret edebilirsiniz. Küçük, hoş ve samimi Paxos adasında tabloluk balıkçı kasabalarını fotoğraflayabilirsiniz.

 

Paxos island
Paxos Adası

 

Antipaxos adası Paxos adasının 3 km güneyinde bulunmaktadır. Yine bu adada da eşek üzerinde yolculuk keyfi yaşayabilirsiniz. Adanın lezzetli deniz ürünleri sunan tavernalarında keyifli vakit geçirebilirsiniz.

 

Paxos Yunan adaları
Paxos Adası

 

Simi Adası, On İki Adalar:

Muğla Datça ve Bozburun’un komşusu olan Simi adası da sakin yunan adaları listemizde yer alıyor. Ada üzerinde birçok plaj ve koy denize girebilmek için ideal. Aynı zamanda adanın meşhur Panormitis manastırı da görülmesi gereken yerler arasında.

 

Symi adası
Simi Adası

 

 

Benzer Yazılar

One thought on “En Sakin Yunan Adaları: Bozulmamış Yeni Saklı Cennetler

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!