Anasayfa > Haberler > Gezi > Hızlı Tren İle Günübirlik Ücretsiz Balon Turu Macerası

Hızlı Tren İle Günübirlik Ücretsiz Balon Turu Macerası

Polatlı balon turu

Türkiye’nin yeni balon turu merkezi Ankara Polatlı’da

İstanbul ve Ankaralılar için yeni bir balon turu merkezi açıldı. Polatlı’da açılan merkez ile balon turları artık buradan da yapılabilecek. Polatlı’da bulunan Gordion Antik Kentinde başlayan balon turizmi artık balon turu yapmak isteyenler için Kapadokya’ya alternatif  yeni bir destinasyon olacak.

İstanbul’dan hızlı tren ile 3 buçuk saatte ulaşabileceğiniz Polatlı’da tren yolunu seçerek günübirlik balon turu yapabilirsiniz. Ankaralılar için ise bulunmaz kaftan. Merkeze 1 saatten az bir mesafede bulunan Polatlı Ankara’da balon turu yapmak isteyenler için ilaç olacak. Özellikle hızlı tren duraklarının bulunduğu Eskişehir ve Konya illerinden de Polatlı’ya balon turu için yoğun talep bekleniyor.

Sakarya Meydan muharebesinde Polatlı yakınlarına kadar gelen Yunan ordusu buradaki kahraman askerlerimiz tarafından durdurulmuştu ve ardından Kurtuluş Savaşımızın destansı Büyük Taarruz’u gelmişti. Polatlı balon turu kapsamında hem Gordion Antik Kentini hem de Sakarya Meydan Muharebesinin yaşandığı bölgeyi ve anıtları görebileceksiniz.

Polatlı’da balon turları için Ekim ayının ilk haftasından itibaren Polatlı Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi (POTA) uçuşlara ücretsiz olarak katılmak isteyen kişiler için rezervasyonları kabul edecek.

 

balon-turu-polatli

Benzer Yazılar

2 thoughts on “Hızlı Tren İle Günübirlik Ücretsiz Balon Turu Macerası

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!