Anasayfa > Dünyanın En... > İtalya Hakkında Bilgi Alabileceğiniz en iyi İngilizce Bloglar

İtalya Hakkında Bilgi Alabileceğiniz en iyi İngilizce Bloglar

sarışın salata chiara ferragni

İtalya’da yaşamak nasıldır diye hiç düşündünüz mü? Veya biletleriniz çoktan hazır sadece size birkaç ipucu verecek birilerini arıyorsunuz. İtalya’da yaşamanın nasıl olduğunu öğrenebileceğiniz en iyi ingilizce bloglarını listemizde bulabilirsiniz.

 

Calabria Bleeding Espresso
Bleeding Espresso

 

Bleeding Espresso

Calabria’nın Badolato kasabasından blog yazılarını yazan Michelle Fabio hem İtalya içerisinden birinin hem de dışarıdan birisinin gözüyle yazılarını yazmaktadır. 2006 yılında atalarının yaşadığı bu kasabaya yerleşen Michelle Güney İtalya bölgesiyle alakalı yemekler, tatil günleri, yaşam, ilginç kitaplar vs. ile ilgili birçok yazı yazarak şimdiki şöhretini elde etmiştir. Özellikle Güney İtalya ve buradaki günlük yaşamdan birçok bilgi edinebileceğiniz bloğu takip edebilirsiniz.

 

Italian Politics with Walston
Italian Politics with Walston

 

Walston’un Gözüyle İtalya Politikası

Ülkeyi ziyaret ederken protestoların, kargaşanın içinde kalmayı kimse istemez. Ama politikayı takip etmeden bu tip bir durumla karşılaşabileceğinizi bilemezsiniz. Roma’da 4000 Euro emekli maaşı alan emeklilerin maaşlarının azlığını protesto etmeleri ile yolları kapatmaları sizin tatil planınızı altüst ederken keyfinizi de kaçırabilir. Bu yüzden İtalya politikası hakkında biraz bilgi fena olmaz. James Walston’un güncel politika ile verdiği bilgiler ışığı ile bu tip tehlikeleri bertaraf edebilirsiniz. Roma Amerikan Üniversitesinde profesör olan James Walston sizi objektif olarak İtalyan politikaları ile doyuracak.

 

Senza Titolo
Senza Titolo

 Sarışın Salata

İtalya’ya yeni kıyafetler satın almak için gidiyorsanız öncesinde Moda Blogger’ı Chiara Ferragni’den tüyo almak çok faydanıza olacaktır. Bocconi Üniversitesinde hukuk okuyan ve bir yandan da modellik yapan Milanlı sarışın Chiara Ferragni her gün dikkatlice seçtiği kıyafetleri giyerek paylaşımlar yapıyor. Şimdiden Japonya ve Meksika gibi ülkelerde magazin sayfalarını süsleyen ünlü blogger yaptığı gezilerle de gezdiği yerlerin moda trendlerini yansıtıyor. 10 yıldır sürdürdüğü blogger işini bayağı ileri götürenlerden birisi Chiara Ferragni. Bloğunda tam 16 kişi çalışıyor.

 

 Dulcissima Bakery
Dulcissima Bakery

 

Driving Like A Maniac

İtalya’da öğretmenlik yapan bir İngiliz’in gözünden İtalya’daki yaşamı takip edebilirsiniz. İtalya’da yeme-içme, gezme-tozma ve yaşama ile ilgili birçok yazısı mevcut. 2009 yılından beri geliştirdiği bloğunu takip ederek ilginizi çeken konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!