Anasayfa > Haberler > Gezi > Göller Yöresi Balon Turu İle Tüm Burdur Ayaklarımızın Altında

Göller Yöresi Balon Turu İle Tüm Burdur Ayaklarımızın Altında

Burdur, Türkiye’nin önemli turistik şehirlerinden birisi ve son dönemde Burdur Gezilecek yerler listesine turizmi olumlu yöne çevirecek bir aktivite de eklendi: Göller Yöresi (Pisidia) Balon Turu

Yaklaşık 3 aydır yapılan balon turu, bölgeye gelen turistler için güzel bir aktivite ve 3 yıllığına Pisidia Balloons un bu bölgedeki balon turlarını düzenleyen tek şirket olduğunu söyleyebiliriz.

Burdur gezilecek yerler listesinde bulunan Sagalassos Antik Kenti, Kremna Antik Kenti, Sagalassos Antik Kenti, Sia Antik Kenti, Keraitae, Etnoğrafya Müzesi, İncirhan Kervansarayı, Salda Orman Plajı, İnsuyu Mağarası, Seferyitiği Mağarası, Kızılin Mağarası, Burdur Gölü, Salda Gölü, Karataş Gölü, Yarışlı Gölü, Gölhisar Gölü, Karacaören Barajı ve Yapraklı Barajı değişik su sporlarının ve balık avcılığının yapıldığı mekânlara harika bir balon turu aktivitesi eklendi. Bunu da mutlaka listenizde baş sıralara ekleyin ve mükemmel göl manzaraları eşliğinde gün batımının ya da gün doğumunun tadını çıkarın.

Burdur Nerededir?

Burdur’a otobüs ile gelirseniz yeni Burdur otogarının karşısından şehir merkezine giden minibüslere binerek yaklaşık 20 dakikada Burdur şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Salda Gölü nerede? Salda Gölü Burdur İli, Yeşilova İlçesi sınırları içerisindedir. Yeşilova’ya 5 km, Burdur’a 56 km, Denizli’ye 96 km, Antalya’ya 159 km uzaklıkta bulunur. Özel araçla Burdur-Yeşilova güzergahına devam ederek Salda Gölü’ne ulaşabilirsiniz. Antalya’dan gelecekseniz Korkuteli ve Karamanlı’yı takip edin. Toplu taşıtlarla Burdur ve Antalya’dan düzenli seferler bulunmaktadır.

Antalya Burdur arası kaç km? 126 km’dir.

Balon Turunun Kazanımları

  • 1500 metreden Burdur’un 2000 yıllık tarihi mirasını ve doğal güzelliklerini doyumsuz bir keyifle görebilme şansınız olacak.
  • Sagalassos ve Kbyra Antik kentlerinin yanı sıra Burdur Gölü, Karataş Gölü, rengarenk tarlaların ihtişamı karşısında büyüleneceksiniz.
  • Bölgenin turizmine önemli bir katkı da sağlanmış olacak.
  • Kapadokya, Ankara Polatlı’dan sonra 3.şehir olarak Burdur’da yapılan alternatif bir turizm aktivitesi olacak.
  • Konum olarak Antalya’ya sadece 1,5 saat uzaklıkta olduğu için Antalya’ya gelen yerli ve yabancı turistler için de harika bir günübirlik aktivite.
  • Gökyüzü, tarih ve doğa tutkunları için de müthiş bir macera ve deneyim.

Balon Turundan harika görüntüler

 

Pisidia Balloons
Pisidia Balloons

 

 

 

Benzer Yazılar

One thought on “Göller Yöresi Balon Turu İle Tüm Burdur Ayaklarımızın Altında

  1. Zengin bir yazı olmuş detaylara önem vermeniz bir o kadar güzel. elinize sağlık devamını bekliyoruz 🙂

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!