Anasayfa > Haberler > Gezi > Rusya’ya Evlilik Turu

Rusya’ya Evlilik Turu

Rus gelin

Ülkelerindeki az olan kadın nüfusundan dolayı evlenemeyen Çinliler Rusya’ya sarışın, mavi gözlü eş bulmak için evlilik turuna çıkıyor.

2 milyar nüfusun üzerindeki Çin’de her 120 erkeğe 100 kadın düşüyor. Bu durum ise Türkiye nüfusunun neredeyse yarısı kadar olan 34 milyonluk Çinli erkeği açıkta bırakıyor. Ülke ekonomisinin atılım yapmasıyla zengin Çinli erkek iş adamları ülke dışından evliliklere rağbet gösteriyor. En büyük potansiyel Çin’in komşusu Rusya. Çünkü Rusya’da her 85 erkeğe 100 kadın düşüyor. İki ülke arasındaki nüfustaki cinsiyet farkı yeni bir turizm alanı yaratmış durumda. Rus evlilik ajansı OCD düzenlediği evlilik turu kapsamında Çinli zengin iş adamlarını yaşları 25-35 arasında olan Rus bayanlarla iş toplantısını andıran buluşmalarla tanıştırıyor. Yapılan evlilik turları gayet başarılı bulunmuş. İlk kez düzenledikleri tur sonrasında tam 5 çift evlilik masasına oturmuş.

Çinli erkeklerin evlenmek için can atıyor olması ve Rus kızlarına hemen aşık olmaları yeni başlatılan bu evlilik turizmini patlatacak gibi görünüyor. Çinlilerin samimi davranışları da Rus kızlarını etkilemede oldukça büyük bir paya sahip.

Peki bu iki ülke nüfusundaki cinsiyetlerdeki orantısızlık neden oluşmuş dersiniz. Çin için ülkede erkek çocuk edinme isteğinin bu duruma neden olduğu ve Rusya için ise İkinci Dünya Savaşında savaşta kaybedilen erkek nüfusu durumda pay sahibi olduğu belirtiliyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!