Anasayfa > Haberler > Gezi > Cehennem Turistleri Pek Yakında İstanbul’da

Cehennem Turistleri Pek Yakında İstanbul’da

cehennem dan brown

Dan Brown’un Inferno (Cehennem) kitabından uyarlanan Tom Hanks‘in oynadığı aynı adlı filmin çekimlerinin bir kısmı da İstanbul’da gerçekleştirildi. 14 Ekim’de tüm dünyada gösterime giren film tüm yıl boyunca silik geçen turizm sektörü için bir umut ışığı oldu.

 

dan brown cehennem
İnferno – Cehennem Dan Brown

 

Da Vinci Şifresi ve Melekler ve Şeytanlar filmleri ile gizem ile heyecanı iç içe yaşatan Dan Brown’un kitaplarından uyarlanan filmlerin üçüncüsü de yine aynı hissiyatı yaşatacak. Filmin izleyici kitlesinin büyük olması ve tüm dünyada gösterilecek olması yüzünden filme konu olan İstanbul‘un filmin içerisinde özendirilerek izleyicileri kendisine çekmesini sağlayacağı bekleniyor. Bu konuda açıklama yapan Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır “Filmin, İstanbul‘un dolayısıyla Türkiye’nin tanıtımına sağlayacağı katkılarının yanı sıra filmde gösterilen mekanlara merak uyandıracaktır” dedi.

Timur Bayındır beklentilerini bu sözleriyle sürdürdü: “İstanbul geçtiğimiz yıla kadar dünyanın en merak edilen şehirleri arasındaydı. Maalesef ülke olarak art arta yaşadığımız olumsuzluklar turizm sektörünü de fazlasıyla olumsuz etkiledi. Bu olumsuz etkiden en büyük payı da İstanbul aldı. Bir kaç yıl öncesine kadar turistik açıdan dünyanın en moda şehirleri arasında yer alan İstanbul otellerinde bugün doluluklar maalesef yüzde otuzlarda seyrediyor. Özellikle Avrupa ülkelerinden gelişler büyük oranda düşüş gösterdi. İstanbul’a yeniden ilgi uyandırabilmek ve güvenli olduğunu vurgulayabilmek için her fırsatı kullanmamız lazım. Inferno filmi de o fırsatlardan biri olabilir.”

İnferno filminde aynı zamanda daha önce Meryem Uzerli ve Ozan Güven’in başrolünü paylaştığı Annemin Yarası filminde İhsan karakteriyle seyrettiğimiz Mehmet Ergen de bulunuyor. Mehmet Ergen’i Cehennem filminde Mirsat karakteriyle izleyeceğiz.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

Top