Anasayfa > Haberler > Gezi > Türkiye İçin Vize Serbestliği Açıklaması

Türkiye İçin Vize Serbestliği Açıklaması

Rusya ekonomi bakanı Aleksey Ulyukayev, Türk vatandaşları için vize serbestliği ile ilgili açıklama yaptı. Bazı Türk ürünlerinin Rusya’ya yeniden geri dönebileceğini, Rusların Türkiye’deki alışverişlerinde ruble kullanabileceğini söyledikten sonra Türk vatandaşları için vize serbestliğinin getirilmesinin erken olduğunu söyledi.

Ulyukayev, “Ciddi olarak tartışabileceğimiz tek konu (Türk) iş çevreleri için vize serbestisidir. Bu da kolay bu konu değil ama bunu konuyla ilgili çalışmaya hazırız. Umarım merkez bankaları da şimdi bunu konuşmaya başlayacak” ifadelerini kullandı. Türkiye’ye uygulanan gıda ambargosunun da kademeli olarak kaldırılacağı açıklamasında bulundu.

Türkiye ile karşılıklı ticaretin para birimleri üzerinden yapılması da söz konusu önümüzdeki zaman diliminde. Portakal gibi Rusya’da pek yetişmeyen ürünlerin de Rusya’ya geri dönmesi söz konusu.

Benzer Yazılar

2 thoughts on “Türkiye İçin Vize Serbestliği Açıklaması

  1. Umarım şu Rusya vizesi yeniden kalkar, hatta kimlikle giriş yapma imkanı getirilir. Moskova ve St. Petersburg bende hala rezev önemli şehirler olarak listede bekliyor.

Bir Cevap Yazın

Top