Anasayfa > Haberler > Gezi > Uçuş Saatiniz Değişmiş Olabilir, Dikkat!

Uçuş Saatiniz Değişmiş Olabilir, Dikkat!

Kış saati uygulamasının kalkmasıyla birlikte hava yolu firmaları uçuş saatlerinde değişiklikler yaptı, bu nedenle değişiklikleri kontrol edin. 30 Ekim Pazar günü ve sonrası için biletiniz varsa dikkat!

Enuygun firmasının Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu önceden alınan biletler için özellikle 30 Ekim Pazar günü ve sonrasında yani saatlerin değiştirileceğinin düşünüldüğü tarih ve sonrasında, uçuş zamanının kesinlikle kontrol edilmesini öneriyor. Uçuş planlarının saatlerin alınmasına göre yapıldığı bu yüzden uçak biletlerinin kış saatine göre ayırtılmış olabileceği uyarısını Tuğba Hacıbayramoğlu, “30 Ekim Pazar günü ve sonrasında gerçekleştirilecek uçuşlar daha önce ayarlanan kış saatine göre değil, yaz saatine göre yapılacağından dolayı uçuş saatlerinde değişiklikler yaşanabilecek. Özellikle o günlerde uçacaklar uçuş saatlerini mutlaka kontrol etsinler. Uçuşunuz 1 saat ileri alınabilir” diyerek belirtiyor.

Oluşacak saat farkından dolayı uçuş saatlerinde yaşanacak değişmeye dikkat çeken Tuğba Hacıbayramoğlu “Kış saati uygulamasının kalkması neticesinde yolcular uçuş saatleri konusunda sıkıntı yaşayabilir. Bu yüzden özellikle 30 Ekim ve sonraki günlerde seyahat edecek yolcuların, uçuş saatlerini mutlaka kontrol etmeleri gerekiyor. Türkiye’deki havayolu şirketleri, Bilgi Teknolojileri Kurumu’nun uyarısı doğrultusunda uçuşlarını düzenledi ve uçuş saatleri genelde 1 saat ileri alındı. Ancak saati değişmeyen uçuşlar da olabilir. Yeni düzenlenen uçuşlarda bilet iptal ve iade işlemlerinin daha önce satın aldığınız biletle aynı olacağını belirtelim. Yolculuğunuzla ilgili bir sıkıntı yaşamamak için havalimanına gitmeden önce mutlaka uçuş saatlerinizi, uçuşla ilgili e-posta ve SMS gönderilerini kontrol edin” uyarısını yaptı. Eğer uçuş biletlerinizi 30 Ekim Pazar ve sonrası için aldıysanız havalimanına gitmeden önce mutlaka uçuş saatinizi teyit edin. Özellikle gece yarısı uçuşları 1 saatlik farktan dolayı uçuş gününü bile değiştirerek karışıklığa sebep olabilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

Top