Anasayfa > Pratik Gezi Rehberi > Sanat, Spor ve Keşif hepsi bir arada: Mayıs’ta Cote d’Azur

Sanat, Spor ve Keşif hepsi bir arada: Mayıs’ta Cote d’Azur

cotedazur

Sanata, seyahate doyabileceğiniz ve Formula 1 yarışlarını izleyebileceğiniz bir rota önerimiz var size. Önerimiz tüm sanat ve sporsever gezginlere gelsin öyleyse.

9-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında Fransa’da düzenlenecek olan Fransa Cannes Film festivaline katılmak, 24-27 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan Monaco Formula 1 Grand Prix’i yerinde izlemek ve bu heyecanı yaşamak, bir yandan da Cote d’Azur (Fransız Rivierası) bölgesini keşfetmek ve eşsiz bir deneyim yaşamak ister misiniz?

Ortalama 1 hafta-10 günlük bir program ile Cote d’Azur bölgesindeki Fransa sahillerini dolu dolu gezebilir ve etkinliklere katılabilirsiniz.

Tatilinize Nice’de başlayabilir, daha sonra Nuri Bilge Ceylan‘ın ödül aldığı Cannes Film festivali ile devam edebilir ve buradaki festival programına göre tatilinizi ayarlayabilir, en son olarak Monaco’daki Formula 1 Grand Prix’ini izlemek için Monaco’ya geçebilirsiniz.

 

fransız rivierası
Cote d’Azur Fransız Rivierası

 

Nice Gezilecek Yerler

Old town’dan başlayarak şehrin tepesini (Le Chateau Hill) muhakkak görün. Tepeden tüm Nice şehri manzarasını izleyebilirsiniz. Promenade plajında denize girebilir, kordonda yürüyebilirsiniz. Old town’da daracık sokaklardaki rengarenk evlerin arasında yürüyebilir, sokak pazarını görebilirsiniz. Alışveriş caddesi Jean Medecin’de yürüyüş yapabilir, Massena Meydanı‘nda gezebilirsiniz. Eğer daha çok vaktiniz varsa müzeleri, plajları, tarihi yerleri gezebilirsiniz. Ayrıca gece gezmesi için insanların buluşma noktası olan Massena Meydanı’na gelebilir, bu civardaki pub ve gece klüplerine gidebilirsiniz. Nice Çiçek Pazarı, Matisse Müzesi, Nice Limanı, Nice Operası, St. Nicolas Katedrali’ni görmeden dönmeyin.

Eğer tatilinizi biraz daha uzatmak isterseniz, Nice’den otobüslerle 1 saat uzaklıktaki Grasse’a gidebilirsiniz. Ortaçağ’dan kalma dokunulmamış sokakları, eskiden parfümerinin ana merkezi olarak görülen bu kent oldukça turistik bir yer. Yine 40 dakika uzaklıktaki kalan St. Paul ve Vence kasabalarına gidebilir, Orta Çağ’dan kalma tarihi yapılar, daracık Arnavut kaldırımlı sokaklar ilginizi çekebilir.

 

2017 Nice gezilecek yerler
Fransa Nice Kıyıları

 

Cannes Gezilecek Yerler

Cannes ile Nice arasındaki mesafeyi otobüslerle 1 saatte alabilirsiniz. 2018 Altın Palmiye ödüllerinin dağıtılacağı Fransa Film festivali ile meşhur Cannes’da şehrin ortasında denize girebilir, old town’da gezintiye çıkabilir, ünlü alışveriş caddesi Rue D’Antibes’de yürüyüşe çıkabilir, Ünlü jet sosyetesiyle meşhur şehirde old town dışında St.Honorat ve St. Marguerite adasına gidebilirsiniz. St. Honorat adasında rahiplerin şarap ürettiği üzüm bağlarını gezmeden, Notre Dame Şapeli, Cannes Çiçek Pazarı, Uluslararası Parfümeri müzesini görmeden ve festival sarayının önündeki kırmızı halıda fotoğraf çektirmeden dönmeyin.

 

Kan Film Festivali 2017
Cannes Film Festivali 2017

 

Monaco Gezilecek Yerler

Nice’ten Monaco’ya otobüs ile ulaşmanız mümkün. Bağımsız bir prenslik olan Monako Prensliği, Dünya’nın en küçük ikinci devletidir. Monte Carlo semti, kumarhaneleri, yemyeşil alanlarıyla ünlü zengin ve sosyetik prenslikte havalimanı olmamasına rağmen heliport bulunur. Grandprix yarışları için büyük önem taşır, nüfusun yoğunluğu Monte Carlo’dadır. Monte Carlo Kumarhanesi, ünlü kafe Cafe de Paris, Grimaldi Forum, Japon Bahçeleri, Prens’in Sarayı Monaco-Ville (Kraliyet ailesinin yaşadığı saray), Monte Carlo, Monaco Fontvieille, Monte Carlo Limanı, Santa Devoto Katedralini görmeden dönmeyin. Dilerseniz limuzin ile şehri keşfedebilir, Condamine pazarında alışverişe çıkabilir veya Sibel Can’ın evini görebilirsiniz.

 

2017 monaco formula 1
2017 Monaco Formula 1 Grand Prix

Kültür, sanat, ve keşfin bir arada olacağı bu muhteşem tatil için rezervasyonlarınızı şimdiden yaptırın.

İyi eğlenceler!

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!