Anasayfa > Haberler > Gezi > Ucuz Tatil Fırsatı: Gezginlere Hesaplı Yemek Önerileri

Ucuz Tatil Fırsatı: Gezginlere Hesaplı Yemek Önerileri

Ucuz tatil yapmayı kim istemez ki? Tüm gezginlerin belki de en önemli sorunu budur: Yemek Harcamaları… Gezginler, valizlerini hazırlamadan ve seyahat planı yapmadan önce yemek harcamalarını en aza indirecek 10 çözüm yolunu okuyup planlarını tekrardan gözden geçirsinler.

Yeme İçme Rehberi:

1. İlk olarak yapmanız gereken yeme-içme ve konaklama lokasyonunu turistik merkezin dışında seçmek. Böylece, bu alanlara harcadığınız bütçenizle daha fazla konaklayabilirsiniz.

2. İkinci olarak kendi mutfağınızı kendiniz düzenleyin. Genellikle misafirhanelerde istediğiniz zaman kullanacağınız mutfaklar bulunuyor. Burada yemek için atıştırmalıklar hazırlayabilir ve kahvelerinizi de burada hazırlayarak ciddi oranda tasarruf edebilirsiniz.

3. Eğer tam bir kahve severseniz, kahvenizi kendiniz yapmanız sizin için daha ekonomik olacaktır. Bunun yolu da küçük bir cihazla kahvenizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Böylelikle otelde, oda servisi çağırmanızı ve bardak başına 10 milyon dolar ödemenize gerek kalmayacak.

4. Yulaf ezmesi, çorba, noodle hatta sıcak çikolata da dahil olmak üzere, her şey için kahve makinenizi kullanabileceğinizi unutmayın. Bunları dolapta plastik bir torbada saklayabilirsiniz. Geziye çıktığınız her yere rahatlıkla götürebilirsiniz. Bir fincan sıcak suyla yulaf ezmesini karıştırarak güzel bir öğün yaratmış olursunuz.

5. Bir diğer alternatif Trader Joe. Bu marketler topluluğunun 460 mağazası bulunuyor ve birçok yiyecek türü burada satılıyor. Trader Joe’dan alacağınız folyo paketlerindeki yemekleri sıcak suda ısıtarak yiyebilirsiniz.Ek pişirme gerektirmeyen bu yiyeceklerin fiyatları da oldukça ucuz.

6. Yanınıza yavaş çalışan ocağınızı almayı unutmayın..Birlikte getireceğiniz ocakla yemekleriniz pişene kadar siz de gezebilirsiniz. Döndüğünüzde yemeğiniz hazır olur.

7. Bir diğer tavsiye ise  atıştırmalıkları,suyu ve daha fazlasını yerel marketlerden satın almanız daha ekonomik olacaktır. Bu ürünleri yalıtımlı bir çantada kolaylıkla saklayabilirsiniz. Çantanıza buz koyarak her şeyi soğutabilirsiniz. Yemek yapmak istemiyorsanız, hizmet mağazasından yiyecek satın alabilirsiniz bu restoran yemeklerinden daha ucuz olacaktır. Ayrıca kalacağınız yerin adresini Google Haritalar’a sorgulayarak yakınlarda hangi işletmelerin olduğu hakkında bilgi edinmeniz alışveriş açısından kolaylık sağlar.

Google Harita kullanımı rehberimiz için buraya tıklayabilirsiniz

8. Akşam yemeği yerine öğle yemeği yemek de oldukça ekonomik bir yöntem. Dışarıda yemek yemeye gidiyorsanız, öğlen yemeğinde daha büyük porsiyon almayı tercih edin. Her zaman daha hesaplı olacaktır.

9. ABD’deyseniz, tercih ettiğiniz restoranın bir pazarlık mutlu saati olabileceğini düşünün. Mutlu saat uygulamasıyla mezelerin herşeyi yarı fiyatına yiyebilirsiniz.Bazı restoranlar sadece hafta içi yapmaktadır bu uygulamayı. Yelp’i kontrol edebilir veya söz konusu restoranı arayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!