Anasayfa > Pratik Gezi Rehberi > Almanya Bremen Gezilecek Yerler ve Tüm Bilgiler

Almanya Bremen Gezilecek Yerler ve Tüm Bilgiler

 

Masallardan fırlamış sokaklar, çocukluğumuzun masallarından duyduğumuz o meşhur Bremen mızıkacıları masalı, yan yana rengarenk evler,  şipşirin tahtadan oyuncaklar, ağzımın suyunu akıtan taptaze ve fırından yeni çıkmış kurabiyeler, 2 metre bir donmaktan sıcacık bir cafeye girme ihtiyacı ve buram buram mutluluk kokan bu masaldan hiç çıkmak istememek. Hoşgeldiniz Alice Harikalar Diyarına! Almanya Bremen gezilecek yerler yazımızı keyifle okuyabilirsiniz.

Almanya Bremen

Burası Bremen Almanya, yılbaşında ya da Noel’de gelinesi bir Avrupa şehri, Almanya’nın masalsı şehri. Bir Alice değilsiniz ama kendiniz bir harikalar diyarında hissedebilirsiniz. Almanya’nın “Romantik Yol”u ne kadar etkileyiciyse işte burası da o kadar etkileyici. Bu arada, Bremen Mızıkacıları Almanca çevirisi “Die Bremer Stadtmusikanten” dir. Bremende hava durumu bilgisi için şuradan ilgi alabilirsiniz. Kışın, Noel’de, yılbaşında eğer kara denk gelirseniz çok şanslı hissetmelisiniz kendinizi. Minicik, rengarenk dükkanların üzeri beyazla örtülü olunca, seyretmesi ve fotoğraflaması çok daha güzel. Bremende gezilecek yerler çok, ama öncesinde bir varalım değil mi!

Almanya Bremen - Bremen Mızıkacıları Şehri: Eşek, Kedi, Köpek ve Horoz
Bremen Mızıkacıları Şehri: Eşek, Köpek, Kedi ve Horoz

 

Almanya Bremen – Bremen’e Nasıl Gelinir?

Bremen uçak bileti

Bremen’e Türkiye’den direkt uçuş düşünüyorsanız Türk Hava Yollarının Bremen Havalimanına direkt uçuşu var. Lufthansa ve KLM’nin de seferlerini takip edebilirsiniz Bremen şehri için.

Almanya Şehirlerarası Trenle

Diğer taraftan, Köln gibi diğer Almanya şehirlerinden gelmek isterseniz de Deutche Bahn (DB) ile gelebilirsiniz. Şöyle örnek verelim, mesela Köln-Bremen arası 24 Euro tutuyor ve yaklaşık 2,5 saat kadar. Bremen Tren İstasyonunda indikten sonra yürüyerek old town’a gelebilirsiniz, 400 metre kadar mesafe var. O mesafeyi, otobüs ya da 6 no’lu tramwayla da kat edebilirsiniz.

Size önerilerimiz

 • DB, Almanya içinde şehirler arası kullanabileceğiniz bir tren şirketi, biletler neredeyse Türkiye içindeki gidiş dönüş uçak biletine eşit. Euro’nun da yükseldiğini farz edersek ucuz değil, hatta pahalıya geliyor.
 • Tabi, size Bremen’e Türkiye’den direkt gelin diye tavsiyede bulunabiliriz tabi onda da yok Noel’de gelmeyin, yılbaşında gelmeyin derim. Çünkü o zaman da ciddi anlamda fiyatlar yükseliyor. Standart bir tarihte -mesela 17 Şubat- Bremen gidiş dönüş için 99 Euro’ya bilet bulabilirsiniz.
 • Tüm bunlar dışında, Almanya’ya gitmişken şöyle 8-9 günlük bir tatil yapsanız fena olmaz, o zaman iş başa düşüyor. Siz güzel bir plan yapın, tek seferde 3-4 şehir gezecek bir plan yapın ve şehirler arası trenle ya da tercih ederseniz otostopla bir yerden diğerine geçin deriz. Köln’e gelmişken Hamburg’a uğramayı da göz ardı etmeyin!

Bremen de Köln ve diğer Almanya şehirleri gibi adım başı Türk’e rastlayacağınız şirin bir şehir. O yüzden rahat olun, bir de minicik bir yer, kaybolmanız mümkün değil. Pratik, faydalı önerilerimiz dışında Bremende Gezilecek Yerler listemiz aşağıda:

Almanya Bremen – Bremen’e Ne Zaman Gelinir?

Noelde, yılbaşında gelmenizi tavsiye ederiz; çünkü bembeyaz karlarla örtülü bu şirin kasaba daha da bir sempatik görünüyor bizce. Tabi rahat rahat gezineyim, “yok ben sıcak almayayım” derseniz de, Eylül-Ekim ve Nisan-Mayıs ayları tam ideal olacak.

Masal diyarı Bremen’ı diğer şehirlerden farklı kılan neler var, tarihi boyunca nasıl süreçlerden geçmiş ve Bremen’de nereleri gezebiliriz diye soruyorsanız, Cevdet ile Follow Me!’nin Almanya Bremen videosu ile tüm sorularınızın cevabını bulacaksınız.

 

Almanya Bremen – Gezilecek Yerler ve Bremen Gezi Rehberi

1. Bremen Altstadt

Bremen old town, Bremen Ana İstasyon’dan indikten sonra ilk olarak istasyonda bulunan Turist Info’yu ziyaret edin. İlk gelmeniz gereken yer bence. Altstadt’a gelirken yol üzerinde yemyeşil bir park Wallanlagen’ı ve yel değirmenlerini görmeyi unutmayın. Buraya daha daha sonra da ziyarete gelebilirsiniz. Altstadt’ta bulunan Marktplatz yani pazar meydanı; St.Peter Katedrali, Ratskeller, Bremen Mızıkacıları Heykeli, Bremen Belediye Binası, St Peter Kilisesi, Ticaret Odası, Parlamento Binası, Roland Heykeli, Böttcher Sokağı gibi görülesi yerleri barındırıyor. Rathaus önünde bulunan Bremen Delik, içine bozukluk attığınızda “Bremen Mızıkacıları” müziği çalan, amacının yerel halkın projelerini desteklemek olduğu ve paranın da bu vesileyle Wilhelm Kaiser’e gittiğini görülesi bir şeydir.

Aynı zamanda- eğer denk gelirseniz lokal Bremen pazarından ev yapımı reçel almayı ihmal etmeyin.Karışık meyveli olanın tadı bir harika!

 

Almanya Bremen - Bremen Oldtown
Bremen Oldtown

 

Almanya Bremen - Roland Heykeli
Roland Heykeli

2. Bremen Mızıkacıları Heykeli

Grimm Kardeşler’in fabl üslubunda yazdığı; eşek, kedi, köpek ve horozun masalı Bremen Mızıkacılarını duymuşsunuzdur. Bremen mızıkacıları kaç kişi gibi komik bir soru gelirse siz  4 deyip geçiverin. İşte bu masalın anısına bu 4’lü kafadarın üst üste binip de masaldaki hırsızı korkuttuğu bu canavar silüetinin heykelini mutlaka görün. Hatta benim de yaptığım gibi eşeğin ayaklarını 2 elinizle ovuşturun. Tek elle olmuyor diyorlar. Bakalım dileğiniz gerçekleşecek mi?

 

Almanya Bremen - Bremen Mızıkacıları Heykeli
Bremen Mızıkacıları Heykeli

 

3. Viertel

Bakalım burayı beğenecek misiniz? Türkçe’si “Çeyrek” yani olarak tercüme edilen, gece hayatının merkezi haline gelmiş cafe, restoran, bar, pub gibi eğlence yerlerinin olduğu, sokaklardaki tarihi eserler ve duvar yazılarıyla dikkat çeken biraz punk, biraz marjinal biraz da Bremen’in öteki yüzü aslında. “Sanat, tarih bana banal geldi, azıcık insan göreyim de müzik dinleyeyim” dersen işte Viertel tam senlik. Akşam gel buraya, aç bir Beck’s, keyfine bak dedirten cinsten. Burada Bremen Tiyatrosu, Gerhard Marck’s ve Wilhelm Wagenfeld Evi’ni görebileme şasınız var. Kunsthalle (Sanat Galerisi)’ye girerek Rönasans sonrası eserleri inceleyebilirsiniz. Tabi bunların hepsi zamanınıza ve gezi planınıza bağlı.

 

Almanya Bremen - Viertel Bremen
Viertel Bremen

 

4. Schnoor

Bremen’in en eski yerleşimi Schnoor bölgesidir. Schnoor bölgesi Bremen mızıkacıları heykeli ve Bremen Katedrali’nin birkaç yüz metre güneyinde bulunmaktadır. 15.yy’dan kalma evlerin bulunduğu, labirente benzer dar sokaklarının bulunduğu Schnoor soğuk havalarda içinizi ısıtacak kadar güzeldir. Hediyelik eşya almak veya sıcak bir içecek için mutlaka uğramalısınız. Bu arada, Bremen gezimiz yılbaşı vakti gerçekleştiği için, kar yağışı da renk kattı bu dar sokaklardaki yürüyüşümüze. Sıcacık kahve kokan, tarçın-zencefil kurabiye kokularının yükseldiği ve çıngırakların çaldığı renkli küçük cafeler, minicik restoranlar Bremen’i Bremen yapan asıl özellik bizce. Orta çağ kültürüyle sizi Alice Harikalar Diyarına götüren bu sevimli bölge, aynı zamanda çikolata dükkanlarıyla da cezbediyor. Ev yapımı çikolataları çok lezzetli. Hemen bir tarifle alıp yürüyüşünüze devam edebilirsiniz. Detaylı gezmek ve mide lobisi yapmak isterseniz bence 1 gün ayırın bu bölgeye. Zaten en başında “Citta Slow” demiştik. Sevimli dükkanlara dönüp tekrar bakmak, yeniden incelemek isterseniz zaten aynı sokağa girmeniz kaçınılmaz olacaktır. He bir de fotoğraf molaları da zamanınızı epey alacaktır. Gündüz gördüyseniz gece de gelip bir ziyaret edin. Ama şanlısınz, soğuktan donduysanız bir cafeye girip ısınıp gezinize devam edebilirsiniz.

 

Almanya Bremen - Schnoor
Schnoor

 

Almanya Bremen - Schnoor şirin sokakları
Schnoor şirin sokakları

 

5. Böttcher Strasse

Prag’a gidenler bilir, saat kulesi etrafından bir sürü insan toplaşır ve her saat başı seremoniyi izlemekten asla bıkmazlar. İşte Böttcher  de öyle bir sokak. Kırmızı kiremitli Orta Çağı yansıtan yapıları, bronz heykelleri, saat çanı, ilginç müzeleri, rengarenk yapıları, rengarenk dükkanları, şekerci ve çikolatacıları ile saatlerce sizi buraya kilitliyor. Roselius-Haus ve The Paula Modersohn-Becker Müzeleri kesinlikle görmeye değer. 16.yy’dan kalma antika eşyaların sergilendiği Roselius-Haus ve 20.yy’a kadar götüren Paula Modersohn-Becker Müzesi için sadece 5 Euro vermeniz kafi. Soğuktan da korunup biraz sokağın da ihtişamından kamaşan gözlerinizi içeride dinlendirmek fena olmazdı değil mi?

 

Almanya Bremen - Böttcherstrasse Bremen
Böttcherstrasse Bremen

 

 

Almanya Bremen - Böttcher Strasse yılbaşında ışıl ışıl
Böttcher Strasse yılbaşında ışıl ışıl

 

6. Bürgerpark

Muhtemelen Bremen gezisinde buraya uğramayı tercih etmezseniz ama doğa ve kamp yaşamını seviyorsanız Bremen’in en özel ve güzel parklarından birisi olan Bürgerpark’a uğramanızı tavsiye ederiz. Aynı zaman burada Universum Bilim Müzesi yer alıyor. Burada Emma Gölü boyunca uzanabilir, güzel havada güneşin tadını çıkarabilirsiniz. 2 gün üzeri Bremen gezisinde burayı son güne bırakmanızı tavsiye ederiz. Biz Bremen’e ilk gittiğimiz gün kar yağışı yoktu ve yeşil kısımları göz alıcıydı. Baharda burası eminiz mükemmel olmalı!

Almanya Bremen - Bürgerpark
Bürgerpark

7. Schlachte

Nehir kenarında cafeler, bir gemi restoran olan Admiral Nelson, Beck’s Bira Fabrikası ve Beck’s Müzesi gibi uğrayabileceğiniz yerlerin olduğu bölge. İçeride yaklaşık 1,5 saat kadar süren Beck müzesi gezi deneyimi için İngilizce ve Almanca turlar düzenleniyor. Şansınız varsa hafta sonu gidin, hafta içi Almanca turlar daha yoğunlukta olduğu için katılamayabilirsiniz. Hava güzelse, al eline biranı, yürü nehir kenarında. Yorulunca etraftaki banklardan birisine çökebilirsin keyfince. Kışın yürümek biraz zorlayabilir tabi.

 

Almanya Bremen - Schlachte
Schlachte

 

Almanya Bremen - Becks Müzesi
Becks Müzesi

 

Almanya Bremen - Schlachte
Schlachte

 

7. Bremen Hauptbahnof

1847’de açılmış olan Bremen İstasyonu, görüntüsüyle adeta “vaovvv” dedirtiyor. Mimarisi, gerçekten göz alıcı ve o yıllarda nasıl da düşünmüşler de böylesine kocaman bir yapı inşa etmişler bir istasyonu için demeden geçemiyor insan. Estetik harikası bu istasyonu mutlak görmenizi tavsiye ederiz; gerçi hafta sonuna denk gelirseniz pazar günü tüm dükkanlar kapalı olduğundan mecbur da olsa buraya gelmek ve ihtiyaçlarınızı istasyon içindeki dükkanlardan almak zorunda kalacaksınız. Özellikle de su gibi ihtiyaçlarınızı.

 

Almanya Bremen - Bremen Hauptbahnof
Bremen Hauptbahnof

 

8. Mühle am Wall

İstasyondan yürüyerek old town bölgesine giderken (ya da otobüsle de gidiyor olsanız) Wallanlagen Parkını ve içinde bulunan sevimli yel değirmenini görebilirsiniz. Yel değirmeninin içinde bir kafe var, burada eğer hava sıcaksa sevgilinizle el ele yürüyebilir, kafede nefis bir kahve içebilirsiniz.

 

Almanya Bremen - Mühle am Wall
Mühle am Wall

 

9. Weser Stadyumu

Eğer bir futbol fanatiğiyseniz Werder-Bremen futbol takımını kesinlikle duymuş olmalısınız. İşte, dünyanın en iyi futbol oynayan ülkesi Almanya’nın Werder Bremen takımının stadyumunu görmek ve hatta denk gelirseniz maçına bile gitmek isteyebilirsiniz. Stadyuma gelirsek, 42100 seyirci kapasiteli, nehir kenarından yürüyerek ya da tekne ve tramway ile ulaşabileceğiniz stadyum 2008 ve 2011 yıllarında yenilenmiş, 1909’da inşa edilmiştir. Rehberli turla da stadyumu gezebilir, “Werder Bremen Müzesi”ni de ziyaret ederek takımla ilgili daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

Almanya Bremen - Weser Stadyumu
Weser Stadyumu

 

10. Weser Nehrinde Tekne Turu: 

Schlachte’ye geldiyseniz Weser nehri etrafından mutlaka tur atın. (yukarıda detayları yazmıştık) Bir de tekne turu yapabileceğinizi de söyleyelim. Turla ilgili detaylar için şu linke tıklamanızı öneririz. Haftanın farklı gün ve saatlerini öğrenmek için linkimizi tıklayabilirsiniz. Yetişkin için ücret 9 Euro ve çocuklar için ise 5,6 Euro. St.Martin limanından kalkıyor tekneler.

Ulaşım:

Tramvay: 2,3,4,6,8
Otobüs: 24,25
Domsheide durağında inin.

Almanya Bremen - Weser Nehri Tekne Turları
Weser Nehri Tekne Turları

 

11. Bremen’deki Lokal Turlar

Son olarak kendi zevkinize hitap eden, kendi planınızı yapabileceğiniz turlar mutlaka vardır diyerek şu siteyi öneriyoruz. Yap, yapıştır, kullan şeklinde çok pratik bir site.

Almanya Bremen – Bremen’de Yeme-İçme Önerileri

Bremen’de ne yenir diye sorarsanız, klasik Almanya’da ne yenirse burada da benzer mutfak seçeneklerinden alabilirsiniz. Yalnız buraya özel ne yiyebiliriz derseniz, bizce Schnoor’da kesinlikle çikolata duraklarına uğramanız gerekiyor. Triefel satan dükkanlarına girmeli, şirin cafelerinde tarçın-zencefil kurabiyelerini yemeli ve sıcacık kahveleriyle içinizi ısıtmalı. Almanya’da balık da çok önemli bir yiyecek, o yüzden Schlachte ve Viertel gibi bölgelerinde balık yiyebilir, fast food ya da özel yöresel yiyeceklerin tadına bakabilirsiniz. Aynı zamanda lüks restoranların da yer aldığı bölge göz alıcı konseptli mekanlara ev sahipliği yapıyor. Bunun için de size önerimiz hemen bir Foursqaure’e girin ve damak tadınıza hangi restoran uyuyorsa ona bakmanız. Dumanda pişirilmiş yılan balığı (Räucherfisch) çok önemli yemeklerinin başında gelir Bremen’de.

Almanya Bremen – Konaklama

 

Almanya Bremen - Bremen Otelleri
Bremen Otelleri

 

Bremen otelleri 

Bremen’de çok lüks otelden minik hostellere kadar çok farklı fiyat skalası içeren oteller bulunmaktadır. Sizin için beğendiklerimizi aşağıda sıraladık, seçin beğenin ve konaklayın

Ramada Überseehotel Bremen

Bremen’in Eski Kent bölgesinde yer alan bu 4 yıldızlı otel, Bremen Katedrali’ne yalnızca 3 dakikalık yürüme mesafesindedir. Modern ve zarif bir şekilde döşenmiş odalar, her sabah zengin büfe kahvaltı ile genelinde Wi-Fi erişimi sunmaktadır. Überseehotel, tarihi pazar alanında yer alır. Weser Nehri’nin kıyısına yürüyerek 2 dakikada ulaşabilirsiniz.

Hotel Residence Bremen

Fiyat avantajı sağlayan bu otel, aynı zamanda konumu açısından da gerçekten tam aradığınız otel olabilir. Bremen’de bulunan bu 3 yıldızlı otel, Wi-Fi erişimli sigara içilmeyen odalar, saunalı küçük bir spa alanı ve bol çeşitli kahvaltı büfesi sunmaktadır. Bremen Merkez İstasyonu’na 250 metre uzaklıktadır.

Ambiente Apartmant 

Bremen’in merkezinde yer alan Ambiente Apartment, Eski Kent ve Weser Nehri’ne yürüyerek 5 dakika uzaklıkta konforlu konaklama birimleri sunmaktadır. Tesis genelinde ücretsiz Wi-Fi erişimi sağlanır. Ambiente Apartment, bir stüdyo dairedir. Kahve makinesi içeren tam donanımlı mutfak vardır. Banyoda saç kurutma makinesi mevcuttur ve nevresimler temin edilir. Konuklar kahve makinesi ve mikrodalga fırına sahip tam donanımlı mutfakta yemeklerini hazırlayabilir. Tesise 2 dakikalık yürüme mesafesinde Alman ve dünya mutfaklarında uzmanlaşmış restoranlar hizmet verir. Belediye Binası (800 metre) ve Modern Sanat Müzesi (450 metre) gibi Bremen’in merkezi turistik yerlerine yürüyerek kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Ambiente Apartment, Bremen Tren İstasyonu’na 1,5 km ve A281 otoyoluna arabayla 5 dakika uzaklıktadır. Tesisin yakınında halka açık ücretsiz otopark bulunmaktadır. Mitte, tarih, yürüyüş ve alışveriş ile ilgilenen gezginler için harika bir seçenek. Bu tesis ayrıca Bremen’deki en iyi puan alan konumlardan birinde bulunuyor!

Dorint park Hotel Bremen

Doğa harikası Bürgerpark’ta konaklayın! Bremen’deki Bürgerpark’ta yer alan bu 5 yıldızlı otelde ısıtmalı açık yüzme havuzu ve sauna alanı bulunan 1.200 m²lik bir spa alanı ile ücretsiz Wi-Fi erişimi mevcuttur. Park Hotel, Eski Kent’e ve Bremen Ana Tren Garı’na 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Dorin Park Hotel Bremen’in odaları pek çok antika parça ve kaliteli kumaşlarla ayrı ayrı döşenmiştir. Odalardan bazıları Holler Gölü manzaralıdır.

Radisson Blu Hotel Bremen

Bremen Katedrali’ne 3 dakikalık yürüme mesafesindeki bu otelde spor salonu, sauna ve büyük bir havuz bulunmaktadır. Şık bir atriyum bistroya sahip otelde sıcak içecek yapma imkanıyla donatılmış klimalı odalar sunulmaktadır.

Almanya Bremen – Bremen’de Gece Hayatı

Bremen’de gece hayatı denince akla ilk olarak gece hayatın daha kalabalık ve yoğun aktığı yerler yani  Viertel ve Schachte gelmeli; çünkü buralarda barlar, gece kulüpleri, cafe ve restoranlar çok fazla insan çekmektedir.

 

Almanya Bremen – Bremen Festivalleri

Genellikle sonbahar ve kış aylarında gerçekleşen festivaller için şöyle bir takvim yapabiliriz:

Ocak’ta Eiswette, Şubat’ta Schaffermal ve Carnival, Eylül’de Breminale ve Musikfest Bremen ve Ekim’de Freimarkt festivali tüm yıl boyunca sanat camiasından ve diğer ülkelerden de yüz binlerce kişiye ağırlamaktadır.

 

Almanya Bremen – Pratik Önerileri

 • Bremen, çok küçük bir şehir. O yüzden sokaklarını yürüyerek keşfedin, özellikle old town bölgesi ve Bremen Ana İstasyon civarı yürünerek gezilebilir.
 • Çok fazla zamanınız yoksa ve bilhassa soğuksa (kendimizden örnek verelim, yılbaşı ve Noel zamanı kar yağdığı için, “mutlaka görülecekler listemizi” atlamamak adına günlük bilet alıp otobüs ve tramvayda kullanabilirsiniz. Bu kart, aynı zamanda bazı müzelere de girmenizi sağlıyor. Kart bilgisi için şuraya tıklayın. Günlük “Erlebnis Card” 8,90 Euro. Tek binişlik kart yerine bu kart daha faydalı.
 • Gitmeden önce, turist office sitesine de göz gezdirmenizi ve Hauptbahnof’ta buradan bir el haritası almayı sakın unutmayın.
 • Gündüz gezdiğiniz yerleri gece de gezmeyi ihmal etmeyin. Bazıları gece kuşu oluyor, gece daha iyi keşfediyor, daha iyi plan yapabiliyor.
 • Her yerini gezmek isterseniz ve sindire sindire iyi vakit geçireceğim derseniz günlük kart da alarak 3 gün konaklayın, bu kadarı kafidir.
 • Yavaş yavaş gezin,  evet burası tam bir “Citta Slow”...
 • Pazar günü açık market, bakkal, çakkal bulamayabilirsiniz, Hauptbahnof’takiler açık.
 • Wifi her yerde. Yeter ki bağlanmasını bilin.
 • Burada Adolf Hitler’e oy çıkmamış hiç. Direnişin, özgürlüğün, sanatın şehri Bremen’i ziyaret etmeden Almanya’dan dönmeyin.

 

Almanya Bremen – Yapmadan Dönmeyin

 • Mercedes Müzesini gezmeden,
 • Beck’s biralarını tatmadan,
 • Bremen Mızıkacıları eşeğinin 2 ayağını da ellerinizle ovuşturmadan,
 • Old town’da kurulan lokal köy pazarından ev yapımı reçellerden almadan,
 • Schnoor’un daracık sokaklarında gezinmeden ve kaliteli fotoğraflar çekmeden,
 • Bremen Ana istasyonu görmeden,
 • Beck’s Birası; Bremen’de üretiliyor. Bremen’e gelmişken Beck’s Fabrikasında; Beck’s Experience yapmadan,

 

Almanya Bremen - Becks Experience
Becks Experience
 • Schnoor’da böyle lezzetli kar fotoğrafları çekmeden,

 

Almanya Bremen - Schnoorda lezzet.jpg
Schnoorda lezzetli kar fotoğrafları

 

 • Karda Bremen Altstadt‘da gezmeden,

 

Almanya Bremen - Kar Zamanı Bremen
Kar Zamanı Bremen

 

 • Bremen’de en meşhur yerler Marktplatz, Böttcherstraße, Schnoor ve Schlachtedir. Gündüz turist kaynayan bu mekanlar, gece bambaşka bir hale bürünmektedir. Mümkünse gecesini de görmeden,
 • Schnoor’da oyuncak mağazalarını gezmeden ve hatta alışveriş yapmadan (Euro mağduruyuz hepimiz kabul ama ama bu sevimli oyuncaklara dayanamıyoruz hiçbirimiz!)

 

Almanya Bremen - Schnoorda Tahta Oyuncak Dükkanı
Schnoorda Tahta Oyuncak Dükkanı
 • Hachezde çikolata yemeden dönmeyin.

 

Almanya Bremen - Bremen Hachez Çikolata Dükkanı
Bremen Hachez Çikolata Dükkanı

 

Almanya Bremen - Bremen Hachez
Bremen Hachez

 

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!