Anasayfa > Haberler > Gezi > Ucuz Uçak Bileti Bulmanın Sırları

Ucuz Uçak Bileti Bulmanın Sırları

Uygun bilet

En Uygun Fiyata Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Hepimizin her gün kurduğu seyahat hayallerinin önüne çıkan en büyük engellerden biri kuşkusuz ki uçak bileti fiyatları. Ucuz konaklama, ucuz şehir içi ulaşım, indirim kartları gibi fırsatlardan faydalanabilsek de çoğu zaman ucuz uçak bileti bulmak bir hayli zor olabiliyor. Bir sonraki seyahatiniz için en ucuz uçak bileti almadan önce aşağıdaki ipuçlarını okursanız, ulaşım maliyetinizi de bir hayli düşüreceksiniz.

 

 

1. 100 rotada 13.2 Milyar uçuş incelendiğinde ortaya çıkıyor ki en uygun uçak bileti uçuş tarihinden 56 gün önce alınıyor. Bu tarihte bilet alanlar yaklaşık %28 kar ediyor.

2. Gün içindeki uçuşlar içinde en ucuz uçak biletini bulmak için ise saat 18:00 ile 00:00 arasındaki seferlere bakmanızı öneriyoruz.

3. Saat 15:00 öncesi uçuşlarda ise uçak bilet fiyatları tavan yapıyor!

 

Uçak biletlerinizi 15:00 sonrası saatleri bakabilirsiniz
15:00 öncesi uçuşlarda uçak bileti fiyatları tavan yapmaktadır.

 

4. Sabah ve akşam uçuşlarının bilet fiyatları arasındaki fark ise %5’lerde.

5. Yanınızda götüreceğiniz eşyaları hafifletmeniz, hatta yalnızca bir kabin bagajı almanız durumunda tarifeler arası seçim yaparak en uygun uçak biletini yakalayabilirsiniz!

 

Tarifeler arasında seçim yaparak ucuza uçabilirsinzi
Fazla eşyalardan kurtularak bir kabin bagajı ile seyahat edebilirsiniz

 

6. Peki hafta içinde hangi gün uçarsanız en uygun bileti bulabilirsiniz? Araştırmalar Salı gününün diğer günlere oranlar daha ucuz olduğunu söylüyor. Türkiye’nin en büyük online bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com‘dan Online uçak bileti ve aynı zamanda kredi kartına 9 taksit ile otobüs bileti temin edebilirsiniz.

7. En pahalı gün ise Cumartesi! Seyahatinizi Cumartesi gününe planladığınız taktirde asla en ucuz bilete sahip olamıyor ve Salı günü uçanlara oranla %11 kadar zarar ediyorsunuz

8. Bazı rotalarınızda kısa mesafeleri uygun fiyata otobüs veya tren ile tamamlayıp, yakın şehirlerden ucuz uçak firmalarının biletlerinden faydalanabilirsiniz.

 

Çevre şehirlerden ucuz şirketlerin biletlerini bulabilirsiniz.
Bazı rotalarınızda otobüs veya tren kullanarak bağlantılı şehirlerden uygun uçak bileti yakalayabilirsiniz.

 

9. Uçak şirketlerinin newsletterlarına abone olup, sosyal medya hesaplarını takip edip indirim kampanyalarından haberdar olmak çoğu zaman ucuz uçak bileti bulmak konusunda bir hayli yardımcı oluyor.

10. Sanıyoruz ki online bilet almanız gerektiğini söylemeye ihtiyaç bile yok. Bu şekilde acente komisyonu ödemezsiniz ve uçak biletiniz dışarıdaki biletler göre daha uyguna gelecektir.

 

Benzer Yazılar

3 thoughts on “Ucuz Uçak Bileti Bulmanın Sırları

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!