Anasayfa > Haberler > Gezi > Bedava Seyahat Etmenin 6 Yolu

Bedava Seyahat Etmenin 6 Yolu

bedava gezi

Nasıl Bedava Seyahat Edebilirsiniz ?

Seyahat etmek herkesin bildiğinin aksine aslında pahalı bir aktivite değildir. Eğer doğru kaynakları biliyorsanız ve bunun için çabalarsanız her sene bedavaya tatil fırsatı bulabilirsiniz. Hem de gayet basit yöntemlerle. Bedava seyahat etmek için 6 yolu sizin için derledik.

1. Kredi Kartı Eşittir Bedava Uçak Bileti

Eğer gerçekten bedavaya seyahat etmek için çok azimliyseniz en kolay yol olarak bedava uçak bileti sunan kredi kartlarını almayı tercih edebilirsiniz. Birçok banka bu tip kampanyalarla müşteri çekmekte ve zaten her ay yaptığınız rutin harcamalar sayesinde kolaylıkla bedava uçak biletine sahip olabilirsiniz. Bazı bankalar ilk kredi kartı kullanımınızla beraber elinize bir uçak bileti tutuşturmaya yeterince istekli. Bedava tatil için bu fırsatı kaçırmayın. Elbette bu bileti alabilmek için gereğinden fazla harcama yapmayın sadece ihtiyacınızı almak için kullanın. Ve de en önemlisi asla borca düşmeyin çünkü ödeyeceğiniz faiz size aldığınızdan fazlasını kaybettirebilir. Bu riskler gözünüzü korkutmuyorsa bedava bilet için durmayın uğrayın en uygun fırsatı sunan bankaya.

2. Bedavaya Deniz Keyfi

Bedava uçak biletinden de daha fazla kar edeceğiniz bir yöntem varsa o da denize açılmak. Elbette denize açılmanız için size bir tekne gerek ve bu sizde yok. Ama deniz kıyısında bir yerlerde denize açılacak teknesi olan fakat yeterli mürettebatı olmadığından bunu başaramayan binlerce insan var. Tek yapmanız gereken onlara ulaşmak ve bedavaya tatil fırsatınız için tekne sahibini tayfa olmanız konusunda ikna etmeniz. Bu iş için siz para almayacağınız ve de onlar da vermek istemeyeceği için çok da tecrübeli olmanıza gerek yok. Tam manasıyla bu durum su aygırlarıyla kuşlar arasındaki karşılıklı faydaya dayalı yaşam biçimi diyebiliriz. Üstelik bu tatil sonunda paha biçilemez bir yetenek elde edeceksiniz ve kim bilir belki de çok güzel dostluklar kurabileceksiniz.

3. Bedavaya Konaklayın

Tatilde ulaştığınız noktada bedava konaklayabileceğiniz bir sürü fırsatınız olabilir. Bunları iyi şekilde değerlendirmeyi deneyin. Size ait bir eviniz varsa gideceğiniz yerden başka birisini bularak evleri konaklama süresinde değiştirme konusunda birbirinizi ikna edebilirsiniz. Ev değişim programı dediğimiz bu durum için birçok internet sitesi mevcut, buradan tatil öncesinde planınızı yapabilirsiniz. Özellikle evinizin bulunduğu yer turistik yerlere veya şehir merkezine yakınsa eviniz için birçok talip çıkacaktır. Böylelikle size de dünyanın birçok yerinde ev tutmadan konaklama fırsatı doğacaktır.

Kendine ait bir evi olmayanlar üzülmesin, çünkü onlar da kısa tatiller için couchsurfing dediğimiz sistemle gidecekleri yerlerde kendilerini bedavaya misafir edecek birilerini kolaylıkla bulabilirler. Esasında bu tip misafirler için yurtdışında epey bir ilgili var. Bu fırsatları bedavaya tatile çevirerek dünyayı daha çok gezebilirsiniz.

Son olarak gönüllü hizmetler yaparak bedava konaklamaya sahip olabilirsiniz. Özellikle Hindistan bölgesinde bir tapınak içerisinde temizleme, yemek pişirme gibi rutin hizmetleri yaparak bedavaya konaklayacak bir oda bulabilirsiniz. Elbette böyle bir yerde yaşayacağınız deneyim de cabası.

4. Gönüllü Olun

Gönüllülük programları size bedavaya seyahat etmek fırsatını fazlasıyla sunacaktır. Belli hizmetler karşılığında bir aydan bir yıla kadar sürebilen gönüllülük programlarına kayıt olarak dünyanın herhangi bir köşesinde hem ihtiyaç sahiplerine yardım edebilir hem de bedava tatil yapabilirsiniz.

5. Yürüyerek veya Bisikletle Seyahat Edin

Bir vasıta ile seyahat edebilecek kadar paranız yok veya bunun için gönüllü değilseniz. Yürüyerek veya bisikletinizle ulaşım masrafları için cebinizden 1 kuruş çıkmadan seyahat edebilirsiniz. Seyahat periyodunuz biraz yavaş ilerleyeceğinizden tatilinizin her dakikasını yeni yerler görerek geçirecek ve mükemmel bir deneyim yaşayabileceksiniz. Dünyanın birçok yerinde bu tip seyahatleri teşvik edecek konumlar mevcut. Mesela İspanya’daki Camino Yolu boyunca yürüyerek seyahat edebilir ve yol üzerinde sizi bedavaya konaklatacak çadırınızı da getirerek sadece yeme-içme masrafı ile tüm tatili sonlandırabilirsiniz.

Bisikletle seyahat ederek de ulaşım masraflarından tamamen kurtulabilir ve bedavaya tatil fırsatı yakalayabilirsiniz. Bisikleti maliyeti ile araç kiralama ve benzin masrafını ya da toplu taşıma masrafını karşılaştırdığımızda bisikletle gezmenin daha uygun olduğunu görebilirsiniz.

6. Bedava Tatil için Bol Bol Yazın

Yazı yazmak sizi zorlamıyor ve üstüne inanılmaz mutlu ediyorsa bir seyahat bloğu açmak sizi bedava tatile hiç olmadığı kadar yaklaştırabilecektir. Üstelik blog açmak çok kolay ve ücretsiz. Ardından bloğunuzun içerisini o muhteşem kaleminizden çıkan özgün yazılarla doldurup okuyucu kitlenizin arttırabilirsiniz. Birçok tur firması ve otel sizin yazılarınız ve okuyucu kitlenizden etkilenip size bedava tatil fırsatı sunabilir. Bu tatille bir taraftan firmaları değerlendirip diğer taraftan enfes bir tatil yapabilirsiniz. Birçok blogger bu şekilde güzel otellerde kokteyllerini yudumlarken fotoğraf çektiriyor. Siz neden onlardan biri olmayasınız?

bedava gezi
Bedava seyahat etmenin yolları

Benzer Yazılar

3 thoughts on “Bedava Seyahat Etmenin 6 Yolu

  1. Şu bedavaya seyahat etme fikrini bir türlü kabullenemedik milet olarak. Her attığımız adımdan korkuyoruz para gidecek diye.

  2. Eğer lüks takıntınız yoksa ve her şarta uyum sağlayan biriyseniz bu maddeleri uygulayarak seyahati bedavaya getirebilirsiniz. Ben bedava olmasa da bedavaya yakın tatiller yaptım. İnsan oara harcamayınca daha mutlu oluyor 🙂

  3. Yürüyerek veya bisikletle seyahat etmeyi hayal edenlerdenim. Bir gün gerçekleştireceğime ve hem keyifli bir macera yaşayıp hem de bedava seyahat edeceğime inanıyorum (:

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!