Anasayfa > Türkiye > Muğla > Fethiye > Fethiye Ölüdeniz Gezilecek Yerler

Fethiye Ölüdeniz Gezilecek Yerler

Fethiye Oludeniz

3 km’lik bir kumsaldan oluşan Ölüdeniz mavinin ve yeşilin her tonuyla muhteşem bir armoni oluşturuyor. Dünya çapındaki birçok prestijli yayın ve dergide karşımızda çıkan, antik çağlarda “Işık ve Güneş Diyarı, Tanrı’nın Dünyaya Bağışladığı Cennet” olarak bilinen bu cennette gezerken Fethiye Ölüdeniz Gezilecek Yerler listenizi yanınıza almayı unutmayın!

 

Fethiye Ölüdeniz Gezilecek Yerler

Antalya tatil seçeneklerine bakanlar bir de Fethiye Ölüdeniz tatil seçeneklerine bakmalılar. Hem yakınlık açısından belki de aradığınız nefis koylar Ölüdeniz’de değil mi?

Fethiye denildiğinde akla gelen ilk yer şüphesiz ki Muğla Fethiye Ölüdeniz. 2006 yılında Ölüdeniz kumsalları %82 kadar oyla dünyanın en güzel kumsalı seçilmiştir. Bu durum beldenin turizm açısından gelişmesine büyük katkı sağlamıştır. Kısacası, Ölüdeniz Türkiye’nin turizm açısından dünyada tanınmasına olanak sağlayan incisidir.

Yılın on ayı ılık ve durgun suyu ile yerli ve yabancı turistlerin odak merkezi bu cennet belde. Doğa kampları, eşsiz güzellikteki plajları ve bu eşsiz manzara eşliğinde Babadağ’dan yapılan yamaç paraşütü… Fethiye’de tatil yapmak demek aslında hem dinlenmek, hem de aktivitelerden dolayı hayli yorulmak demek!

”Tanrının dünyaya  bağışladığı cennet” olarak nitelendirilen Muğla Ölüdeniz Likyalılar’ da ”ışıl ve güneş diyarı” Ortaçağ’da ise ”uzak diyarlar” olarak tanımlanıyor. Türkiye’de bulunan deniz kulağı yani lagün oluşumlarından bir tanesi olan Fethiye Ölüdeniz’in muhteşemliği dünya çapında ki birçok dergi ve önemli yayın organlarınca da kabul edilmiş durumda. Fethiye Oludeniz, bu sene tatilcileri keşfetmeye çağırıyor.

Ölüdeniz Gezilecek Yerler – İlgili yeri görmek için numaraya tıklayınız

Ölüdeniz Nerede?

Ülkemizin en özel turizm merkezlerinden biri olan Ölüdeniz, Muğla’ya bağlı Fethiye ilçesinde bulunuyor. Mavi bayraklı bu tertemiz yer Fethiye merkeze 12 km uzaklıkta Oludeniz’e bağlı. Muğla Fethiye Ölüdeniz olarak bilinse de yakınlığından dolayı bazıları burayı Antalya Ölüdeniz olarak adlandırıyor.

Ölüdeniz Efsanesi

Fethiye Ölüdeniz gezip görülecek yerlerin dışında bir efsaneyi de kültürümüze sunuyor. Anlatılanlara göre Belceğiz(Belcekız) adını bir efsaneden almış.Eskiden bu bölgeden geçen gemiler, açıkta demirler ve içmek için su almak üzere kıyıya sandal yardımı ile çıkarmış. Bir gün yaşlı bir kaptanın genç oğlu, su almak için koya çıktığında güzel Belcekız’ı görür. Gördüğü zamanda vurulur. Kızın yüreğine de adeta bir ateş düşer. Ancak delikanlı suyu alıp gitmek zorundadır. Gemi uzaklaşır ve gider. Belcekız  hep kıyıyı, sevdiği adamın yolunu gözler. Delikanlı ise her geldiğinde burdan su almaya gelir. Bu şekilde görüşüp, birlikte olurlar. Bir süre sonra gemi buradan geçtiği sırada bir fırtına kopar. Genç ise babasına burada korunaklı, havuz gibi bir koy olduğunu söyler. İhtiyar kaptan ise oğlunun gönül macerasını bilir. Oğlunun sevdiği kızı görme uğruna gemiyi parçalamayı göze alacağını düşünür. Dalgalarla birlikte baba oğul arasındaki kavgada büyür. Gemi tam kayalıklara vuracakken, kaptan bir kürek darbesi ile oğlunu denize atar. Deniz dönerek çarşaf gibi bir koya girer bu sırada. Oğlan ise ölür. Kayaların üzerinde sevdiğini bekleyen Belcekız ise kendisini kayalardan atarak intihar eder. İşte o günden beri kızın öldüğü yere Belcekız, oğlanın öldüğü yere ise Ölüdeniz denir.

Ölüdeniz Ulaşım

Uçak ile Dalaman Havaalanından Fethiye Merkez 45 km. Karayoluyla İstanbul Fethiye arası ise 800 km, İzmir Fethiye arası ise 350 km. Hele bir de ucuz uçak bileti bulursanız.  Mayıs ayından Ekim sonuna kadar rahatlıkla Fethiye’ye gidebilirsiniz . Turistler Kasım, Aralık aylarında dahi denize giriyorlar. Cesaretiniz varsa siz de girebilirsiniz.

Ölüdenize nasıl gidilir? Ölüdeniz merkezden kalkan minibüslerle Fethiye Ölüdeniz sahile ulaşmanız mümkün. Kumburnu tabiat parkına giriş ücreti kişi başı 7 TL, öğrenci için 3,5 TL. Motosikletle giriş 7 TL, otomobille giriş 25 TL.

Fethiye’ye gelmişken aşağıdaki yerlere de gidebilirsiniz!

 

Fethiye Ölüdeniz Gezilecek Yerler

Adeta bir tabloyu andıran bu eşsiz tatil noktasında ,bembeyaz kumsal, yerini denize doğru yavaş yavaş turkuaz rengine, ardından ise mavi tonlarına bırakıyor ve aynı ismi gibi ölü olan bölgenin deniz kıyısında bir yosun dahi yetişmiyor. Ölüdeniz Fethiye yalnızca plajları ve incecik kumu ile ünlü değil elbet; geçmişte Likya Uygarlığı’ndan Roma İmparatorluğu’na kadar farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Ölüdeniz gezilecek yerler açısından tarihi bir mirasla da karşımıza çıkıyor. Bu tarihi ve doğa ananın sunduğu güzellikleri gelin birlikte keşfedelim.

1. Ölüdeniz Lagün ve Ölüdeniz Plajı (Ölüdeniz beach)

Sımsıcak yaz günlerinde bir yanı yemyeşil ağaçlık alan bir yanı masmavi deniz olan Ölüdeniz Plajı (Ölüdeniz beach) ve lagünü dünyada cenneti yaşatıyor adeta. İster güneşlenip denize girin, ister su sporları yaparak unutulmaz bir tatilin keyfini çıkartın.

Ölüdeniz Gezilecek Yerler - Ölüdeniz Plajı
Fethiye Ölüdeniz

 

2. Belcekız Plajı

Ölüdeniz adından anlaşıldığı gibi durgun bir göl niteliğinde. Fırtınalı kış günlerinde, Belceğiz diğer adıyla Belcekız kıyılarında dalgalar oluşurken, Ölüdeniz’de sadece ufak çırpıntılar  meydana gelir. Durgun gibi görünen Ölüdeniz gözle görünmeyen bir şekilde kendini her gün yeniler. Yoğun kaynak suyu çıkışları deniz dibinde Akdeniz’e doğru bir akıntı yaratır. Daha sonra ise, bu doğal suların yarattıkları tuz farkından dolayı açık denizden içeriye ve dışarıya devamlı olarak bir sirkülasyon oluşur. Diğer bir neden ise, gel-git etkisi ile iki veya üç günde bir deniz ortalama yarım metre yükselir.

Muğla Ölüdeniz temelde iki kısımdan oluşuyor. Bunlarda ilki yukarıda bahsettiğimiz Ölüdeniz lagünü diğeri ise Belcekız. Lagüne ulaşan Belcekız Plajı ve Lagünün bulunduğu bölüm. Bu iki bölümü Kumburnu birbirinden ayırıyor.

Belcekız plajı, 3 km’lik bembeyaz bir kumsala sahip. Tepeden çekilmiş yamaç paraşütü fotoğraflarına bakarsanız turkuvaz renkle mavinin binbir tonunun yeşilin binbir tonuna karıştığını görebilirsiniz. Beyaz renkli kumsalı, güneşi, yeşillikleri ve yakın çevredeki tarihi kalıntılarıyla, aktiviteleriyle Ölüdeniz’de birkaç gün de kalsanız yetmeyebilir.Burada denize girmek deniz sever tatilciler için harika. Ege’nin belki de en güzel yerlerinden birisidir, yakınındaki birçok koya da ulaşma imkanınız vardır tekneyle ya da aracınızla. Bu yazıda gördüğünüz koylar, Ölüdeniz’e de oldukça yakındır. “Ölüdeniz Halk Plajı nerede?” diye sorarsanız işte en güzel cevap sapsarı kumuyla Ölüdeniz Beach yani Belcekız Plajı’dır.

Ölüdeniz Gezilecek Yerler - belcekız beach
Belcekız Plajı

 

3. Kumburnu Plajı

Kumburnu, Belcekız’ın bitimindeki kısım yani Belcekız ile lagünü birbirinden ayıran kısım olduğu için lagün bölgesindeyseniz burada da vakit geçirebilirsiniz.. Bembeyaz bir kumsalda Ölüdeniz dağlarına karşı güneşlenerek mavi ve yeşile doyacağınız Kumburnu Plajı, deniz tatili sevenler için harika bir durak.

4. Ölüdeniz Milli Parkı

1978’den bu yana ziyaretlere açık olan Ölüdeniz Milli Parkı diğer adıyla Ölüdeniz tabiat parkı, Kıdrak Ormanı ağaçları ile Ölüdeniz’in mavi sularını buluşturuyor. Bu maddeyi Ölüdeniz gezip görülecek yerler listenize eklemeyi unutmayın. Kumburnu tabiat parkına giriş ücreti kişi başı 7 TL, öğrenci için 3,5 TL. Motosikletle giriş 7 TL, otomobille giriş 25 TL.

Ölüdeniz Gezilecek Yerler - Fethiye Oludeniz
Kumburnu Tabiat Parkı

 

5. Babadağ

Ölüdeniz’in en popüler aktivitelerinden birisi tandem paragliding adı verilen yamaç paraşütü. Ölüdeniz, yamaç paraşütçülüğü açısında Avrupa’nın en uygun koşullarına sahip. Yamaç paraşütü, Ölüdeniz’in hemen arkasında yükselen ve sahilden 7 km. içeride yer alan Babadağ’ın zirvelerinden yapılıyor. 2000 metre yüksekliğe sahip zirvesi ile Babadağ’da üç adet kalkış parkuru mevcut. Aynı anda 20 paraşüt serilebiliyor. Adrenalin tutkunları için çok eğlenceli bir aktivite. Ölüdeniz’de yamaç paraşütü turu düzenleyen pek çok tur bulmanız mümkün.

Ölüdeniz’in spor ve aktivite noktası olarak bilinen Babadağ, yamaç paraşütünün yanı sıra kamp alanları, doğa yürüyüşleri ve atv gezileri gibi diğer aktivitelere de olanak sağlamakta. Nefes kesen Ölüdeniz manzarasını Babadağ’dan keşfetmeyi unutmayın!

Ölüdeniz Gezilecek Yerler - Fethiye Babadağ
Babadağ Yamaç Paraşütü

 

 • Fethiye Babadağ pistleri, dünyanın en önemli atlayış pistlerindendir.
 • Babadağ’ı özel yapan şey, masmavi lagüne ve Belcekız‘a karşı seyir terası misali yamaç paraşütü yapmaya olanak sağlamasıdır.
 • Atlayış fikri, bembeyaz Belcekız’da uzanan turistlerin hayal kurarak ve Babadağ’ın zirvesine bakıp “yukarıdan bu manzara acaba nasıl görünürdü?” demesiyle başlamış ve yıllar sonra hayaller gerçek olmuş. Babadağ paraşüt hikayesi başlamış.
 • Ölüdeniz yamaç paraşütü fiyatları sezonluk olarak yaklaşık 180 liradan başlıyor.
 • Mayıs ayında bile karla kaplı Babadağ’dan atlamak mümkün.
 • Babadağ, denizden 7 km içeridedir.
 • Ölüdeniz Babadağ‘a 15 km uzaklığındadır ve dağ yolu ile ulaşılır.
 • Türkiye’de yamaç paraşütünün ilk yapıldığı yer Muğla Babadağ‘dır.
 • Babadağ yamaç paraşütü fiyat araştırması iyi yapılmalı. Bu konuda önde gelen firmalardan Skywalkers ve Yamaç Paraşütü Fethiye
 • Babadağ’da kamp ve trekking de yapılabiliyor.
 • Fethiye Turları ile katılmak mümkün.
 • Babadağ’da 3 adet pist var: 1700m, 1800m ve 1900m pistleri. 1700 metre olan tam karşıdan güney rüzgarı aldığı için buradan uçulur. Bazen sabah saatlerinde kuzey rüzgarı eser ve kuzey pistlerinden vadi içine kalkış yapılır. Güney pisti günün büyük bölümünde 5-20 km arasında güneyden esen rüzgarı karşılar.
 • Yazın hava yamaç paraşütü için daha elverişlidir, çünkü daha stabildir.
 • Babadağ ile ilgili faydalı 2 site: http://www.oludenizbabadag.com ve http://www.babadag.gov.tr/

5. Hisarönü Fethiye

Yaz aylarında İngiliz turistlerin uğrak noktası olan Fethiye Hisarönü, Ölüdeniz gezilecek yerler listenizde muhakkak yer almalı. Nefes kesen gece hayatıyla eğlencenin tadına varabileceğiniz bu kasabada gündüz denize girerek inci gibi plajında güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Hisarönü otelleri için şuraya bakabilirsiniz.

Ölüdeniz Gezilecek Yerler - Hisarönü Fethiye
Fethiye Hisarönü

 

6. Ölüdeniz tekne turu

Ölüdeniz tekne turu ile harika plajları keşfe çıkabilirsiniz.

Uğranılan notalar: Mavi  Mağara, Kelebekler  Vadisi, Akvaryum  Koyu, St.Nicholas  Adası, Deve Plajı ve  Soğuk  Su’dan oluşan yüzme  molaları  ile  Akdeniz’in  muhteşem  kristal  renkli  sularında  yüzerek unutulmaz bir gün yaşayabilirsiniz.

Kelebekler Vadisi tekne turuyla keşfe çıkacağınız en heyecanlı plaj bizce. Ölüdeniz’den tekne turu ile ulaşma imkanı olan  Kelebekler Vadisi Fethiye’nin en popüler yerlerinden birisi. Kanyon, Temmuz ve Ağustos aylarına görülen ve vadiyi kaplayan “Jarsey Tiger” isimli binlerce kelebek sebebiyle bu ismi almış. Kanyon 350 metre civarında tepelerle çevrili durumda. Vadi, plajı, ormanları ve şelaleleri ile muhteşem bir doğal ortama sahip ve Ölüdeniz’e geldiyseniz görmeden dönmeyin deriz. Yaz kış akan şelalesi, pembe zakkumları ve geniş, temiz kumsalı ile Kelebekler Vadisi’ne cennet koy da diyebiliriz.

Ölüdeniz Gezilecek Yerler - fethiye kelebekler vadisi
Kelebekler Vadisi

 

7. 12 Adalar tekne turu

Yassı adalar, Akvaryum plajı, Tersane  adası, Göcek  adası ve Kızıl  Ada olmak üzere 4 farklı yerde mola veren, Ölüdeniz’den kalkan 12 adalar turu yapan birçok firma mevcuttur. Bizim size önerimiz Focus Tours

Ölüdeniz gezilecek yerler listesine, Ölüdeniz’e yakın gezilecek yerleri de aldık; buraya gelmişken başka nerelere gitmeliyim diye sorarsanız listeyi biraz daha uzatıyoruz aşağıda:

Ölüdeniz Gezilecek Yerler - Ölüdeniz Fethiye
12 adalar tekne turu

 

8. Kıdrak Koyu

Tatile gelip piknik olmazsa olmaz diyorsanız Kıdrak Koyu’na uğramalısınız. Ölüdeniz’e 3 km uzaklıkta bulunan Kıdrak Koyu yerli ve yabancı turistleri masmavi denizi ve yemyeşil ağaçlık alanı ile karşılıyor. Mangal ve piknik alanı mevcut olan koya uğramayı unutmayın. Kıdrak plajı giriş ücreti araç için 18 TL. Araçsız giriş 6 TL, öğrenci için 3 TL.

Ölüdeniz Gezilecek Yerler - Kıdrak Kampı
Kıdrak Koyu

9. Çevrede bulunan antik kentler

TlosFethiye’nin 35 km. güneyinde bulunan eski bir Likya kenti.

Pınara: Fethiye’nin 50 km. güneyinde bulunan diğer bir Likya kenti. Bölge doğa yürüyüşü ve trekking aktivitesi için çok ideal.

Xanthos: Fethiye’nin 65 km. güneydoğusunda bulunan diğer bir önemli Likya kenti.

Letoon: Fethiye’ye 45 km uzaklıkta yer alan bu antik kent Likya federe birliğinin dinsel merkezi.Tanrıça Leto,Tanrıça Artemis ve Tanrıça Apollon’a adanmış 3 tapınağı ile ünlüdür. 1962 yılından beri kazı çalışmaları sürdürüyor.

Candiada: Candiada Fethiye’den 25 km uzaklıktadır. Fethiye Müzesince gerçekleştirilen kazılar sonrası ortaya çıkan Tiyatrosu, Agorası, Stadyum-Hamam kompleksi ve anıt mezarları ile son yıllarda bölgenin ilgi odağı haline gelmiştir. 

Telmessos Antik Tiyatrosu, Kayaköy, Gemiler Adası(St. Nicolas), Fethiye Kalesi bölgede görülmesi gereken diğer antik kentler arasında. Ölüdeniz tatilinizi tarih kokan bu duraklara uğramadan bitirmeyin.

Ölüdeniz Gezilecek Yerler - Ölüdeniz Fethiye
Letoon Antik Kenti

10. Likya Yolu

Ölüdeniz manzarası eşliğinde doğa yürüyüşü yapabileceğiniz bu antik yol macerasever gezginlerin keşfetmek isteyeceği bir yer. Bol bol fotoğraf çekmeyi unutmayın. Çünkü Likya Yolu tarihi ve akan pınar mazarası ile sizleri büyüleyecek.

Ege’nin hatta dünyanın en güzel yerlerinden biri olan Fethiye Ölüdeniz gezilecek yerler açısından da bölgedeki bir çok antik kent ve koya oldukça yakın. Ölüdeniz tatilinizi biraz tarih biraz deniz, kum, güneş üçlüsüyle geçirmek tatilinizi harika kılacak. Ölüdeniz’de ne kadar kalsanız yetmeyebilir.

Ölüdeniz Gezilecek Yerler - Gelidonya Feneri nerede
Likya Yolu Gelidonya Feneri

 

Yeme İçme Önerileri

Fethiye gezilecek yerler yazısında da bahsettiğim gibi birçok şubesi olan Bazlama İstasyonu Ölüdeniz Belcekız Plajı‘na girişte sizi karşılıyor. Nefis tostlarının tadına bakmanızı kesinlikle öneririm. Dahası Ölüdeniz sahilde dizilen bir sürü mekan var. Kafe, restoran, bar tarzı bu yerlerde dilediğinizi bulabilirsiniz. Biz denizden sonra biraz dinlenip yemek yiyelim diye Şey Ölüdeniz isimli mekana oturduk. Fiyatlar inanılmaz yüksek değil ama tabii ki sonuçta turistik bir yer. Personeller ilgili, güler yüzlü. Önerilebilir 🙂 Onun dışında zaten sıra sıra mekanları sahilde göreceksiniz.

 

Konaklama Önerileri 

Ölüdeniz otelleri, Ölüdeniz konaklama alternatifleri arayanlar için siz tatilcileri bekliyor. Ölüdeniz otelleri Belcekız plajının arkasında ve dağınık şekilde lagün civarında konumlanmışken Ölüdeniz pansiyon seçenekleri arayanlar plajdan biraz daha yukarıya gitmeliler. Buralarda butik otel, pansiyon, 5 yıldızlı, Fethiye Ölüdeniz apart gibi birçok fiyat ve kalite seçeneği bulmanız mümkün. Ölüdeniz otel fiyatları açısından Fethiye’ye göre biraz daha yüksekte kalıyor. Yüksek sezonda gecelik kişi başı 200 TL’den başlıyor, 1500 TL’ye kadar çıkıyor. Bu rakam, 2017 baz alınarak söylenmiştir. Fethiye Ölüdeniz otelleri için booking.com, neredekal.com gibi sitelere bakarak kesenize uygun bir yer seçebilirsiniz. Ölüdeniz Fethiye merkez, Ölüdeniz, Hisarönü ve sakinliği sevenler için Karagözler mahallesi ve Kelebekler Vadisi Ölüdeniz’de konaklama için güzel alternatifler olabilir. 5 yıldızlı otel tercih ederseniz Fethiye’nin muhteşem koylarındaki otelleri tercih edebilirsiniz.

Doğa ile baş başa kalmak isteyenler için ise Ölüdeniz kamp alanlarında; çadır, ağaç evler ve havuz başı bungalov gibi konaklama seçenekleri var. Fethiye Ölüdeniz pansiyon seçenekleri ile ilgiliyseniz sahil tarafından biraz daha yukarıya çıkmanız gerekir. Hele ki daha uygun bütçeli bir yer arıyorsanız Ölüdeniz’den uzaklaşmanız gerekebilir, zira Ölüdeniz çok turistik bir yer olduğu için hele ki sahil tarafı oldukça yüksek fiyatlı.

Bildiğiniz üzere, herşey dahil oteller Ege ve Akdeniz kıyılarında mantar gibi çoğaldı. Ölüdeniz de bundan çok fazla olmasa da nasibini aldı. Ölüdeniz herşey dahil oteller için bizce bakacağınız site trivago.com, tripadvisor gibi siteler.

Ölüdeniz balayı otelleri seçenekleri açısından da gelişiyor. Tabi ki Antalya ve Kıbrıs’ın yerini dolduramaz, çünkü buradaki turizm biraz daha aktiviteye dayalı. Bakınız yamaç paraşütü, bakınız su sporları. Ama yine de yukarıda bahsettiğimiz sitelerde kendinize uygun bir balayı oteli bulabilirsiniz.

Size bir de otel seçeneğinde bulunalım:  Belcekız otel

Ölüdeniz Gece Hayatı

Ölüdeniz’de konaklıyorsanız ve tüm gün yaptığınız aktiviteler olsun denizde sıcağın altında yatmak olsun size yetmediyse, “ben biraz da kurtlarımı dökmek, tepinmek istiyorum diyorsanız” alın size birkaç seçenek:

 • Belcekız’ın hemen arkasında birçok kafe, restoran ve bar var. Size direkt isim vermeyelim, malum sonra sürekli edit de gerekiyor, mekan kapanıyor, yenisi açılıyor, işletmesi değişiyor vs. Kafanıza göre takılabilirsiniz.
 • Diğer seçenekse, Hisarönü. Gece özellikle İngiliz turistler sayesinde de renkli görüntüler veren yerde birçok müzikli eğlence, bar gibi yer mevcut.
 • Yok ben kafa dinlemek, kenara köşeye sokulup dondurmayı yiyip çitlemek istiyorum diyorsanız, sırf gece için bile gidebileceğiniz güzel koylar var. Uzak da olsa Kabak Koyu inanılmaz bir atmosfere sahip. Tabi ki oraya gidip de çıkamamak var, bizden söylemesi!

Ölüdeniz Aktivite Önerileri

 • Ölüdeniz’e geldiyseniz yamaç paraşütü yapmak için Babadağ’a uğramanızı tavsiye ederiz. Ölüdeniz Babadağ‘a 15 km uzaklığındadır ve dağ yolu ile ulaşılır. Adrenalin sevenler için olmazsa olmazlar listesinde bu nokta.
 • Ölüdeniz’in arka tarafındaki lagün kısmında metrelerce gitseniz dahi sığ olduğundan çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için de nefis bir yer. Ölüdeniz Blue Lagoon’da şezlong ve şemsiye kiralanabiliyor, ayrıca yeme içime için kafeterya ve büfe hizmetleri de var.
 • Ölüdeniz’e gelip de Ölüdeniz tekne turu yapmamak olmaz. Harika bir tatil beldesi olan Ölüdeniz’i keşfederken aynı zamanda tekne turlarına katılabilir, diğer koyları gezerek bu koylarda denize girebilirsiniz.
 • Ölüdeniz lagün kısmında su bisikleti ve su sporları da yerli ve yabancı turiste güzel aktiviteleriyle eğlenceli vakit geçirme imkanı sağlıyor.
 • Kısaca Ölüdeniz tatil için harika bir destinasyon ve tatilcilerine yapılacak çok şey sağlıyor.

Yapmadan Dönmeyin

 • Ölüdeniz girişinde Bazlama İstasyonu’nda atıştırmalık tostunuzu yemeden,
 • Kumburnu’nda, Ölüdeniz lagünde ve Belcekız’da denize girmeden,
 • Ölüdeniz doğa kamplarında ağaç ev, bungalov ya da çadırlarda konaklamadan,
 • Ölüdeniz tekne turları ile Fethiye’nin mükemmel koylarını keşfetmeden,
 • Babadağ’a gidip, adrenalin dolu yamaç paraşütü atlayışı yapıp, Ölüdeniz’in mükemmel mavi yeşil armonisine tanık olmadan,
 • Geçmişten günümüze tarih kokan antik kentleri dolaşmadan dönmeyin!

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!