Anasayfa > Haberler > Gezi > Gezitta’nın Takip Ettiği En İyi Gezi Blogları

Gezitta’nın Takip Ettiği En İyi Gezi Blogları

En iyi bloggerlar

Kimisi instagram’da harika fotoğraflar çekiyor, kimisi dünyanın en güzel şehirlerini geziyor, kimisi muhteşem yerlerde yemek yiyor. Kimi espirili anlatımıyla her sabah neşemizi yerine getiriyor, kimisi çocuklu, kimisi çocuklarını büyütürken bir yanda yollarda gezmeye devam ediyor… İşte blogger olmak için illa ki şu ya da bu olmana gerek yok. Hepsinin ortak özelliği ilham vermesi, gezdirmeye özendirmesi. Gezitta’nın takip ettiği, blog yazıları ile ilham veren, en iyi gezi blogları (Türk bloggerlar), en çok okunan bloglar, en popüler bloglar listesi aşağıda:

 

1. Kutubalığı

Espirili anlatımıyla her sabah bize günaydın diyen, kendi deyimiyle “gezmek için bahane arayan”, neşeli bir blog. Her sabah paylaştığı bir çiçekle yüzümüzü güldüren, pazartesi sendromu yaşatmayan Pınar Bulut, bloğunda gezdiği yerleri anlattığı kadar bize pratik bilgiler de veriyor seyahatle ilgili…Mutlaka takibe almalısınız.

 

2. Gezenti Anne 

Yeme içmeyi de kapsayan bir gezi bloğudur. Gezenti Anne’nin yurt içi ve yurt dışı seyahat tecrübeleri doğrultusundaki gezi tavsiyeleri ile ağırlıklı olarak İstanbul restoranlarından oluşan, gezilerindeki restoran deneyimlerini de kapsayan mekan tavsiyeleri yer alır. İngiltere’ye yerleştikten sonra

 

 

4. Çelebi Alper 

Çelebi Alper, solo bir gezgin ama birçok gezgin kafasından biraz daha farklı, daha bir deneyime dayalı gezi rotası çizen, bizim gözümüzde kıyıda köşede kalmış ve belki de çoğu gezginin hiç cesaret edemeyeceği ülkelere ve şehirlere gözü kapalı giden, yaşamın taa içine inen, öyle Roma ya da güney tatil beldelerinde koy koy gezmek yerine Küba‘nın turist geçmeyen kasabalarına, Ermenistan‘ın virajlı yollarına, Moğolistan‘ın ıssız bozkırlarına,  İsrail’in Necef Çölü’e, Finlandiya kırında kampa ve saymakla bitiremeyeceğimiz dünyanın farlı kıtalarında ilginç deneyimler elde edip bloğunda yazan bir gezgin. Aynı zamanda, gezdiklerini ve deneyimlerini yazmakla kalmıyor; yurt dışı seyahat planlarına, ekonomik seyahat tavsiyelerine, fiyat analizlerine, ilginç tatlara da bloğunda yer vererek dünyayı gezmek isteyenlere ilham veriyor.

 

5. Gezginanne

İzmirli, İTÜ çevre mühendisliği mezunu bir gezgin annenin bloğu. 2004 yılında ilk kez yurtdışına çıkarak kendisine günce tutmaya karar verşr ve blog açar.  ve gezilerimin önemli anlarını hatırlamak için blog yazmaya başladım. 2011’de anne olduktan sonra gezilerine oğluyla devam ediyor. Oğlunun 1.yaşında 3 kıta 7 ülke ve 56 bin km yol kat ederek diğer gezgin annelere aslında gezmenin o kadar zor olmadığını kanıtlıyor ve ilham veriyor. Kendisini “6 yaşında 4 dil konuşabilen bir erkek ve 2,5 yaşında dağlara tırmanan bir kız çocuğu annesiyim” şeklinde tanımlayan Deniz Özgül, gezilerini ve anılarını bloğunda yazmaya devam ederken tüm annelere çocuklu seyahat etmenin aslında insanı kısıtlamayacağını, aksine çocuklara da katkısının olacağının üstünü çiziyor ve ilham veriyor.

 

6. Minik Gezgin

Bisikletin, doğanın büyüsüne kapılmış, çocuğunu farklı şekilde yetiştirmeye çalışan, bisikletin bir ulaşım aracı olduğunun altını çizmek için yazan çizen üreten, ekolojist, çöpünü ayrıştıran, kompost yapan, elektriğini kendi üretmenin zihni sinir projelerini çiziktiren, bisikletle 26 ülkeyi keşfetmiş, bisikletle devri ailem peşinde azla yetindiği dünya yollarında çokça mutlu olmaya çalışan bir aile bloğu.

 

7. Bisikletizm

Bisikletin dünyayı değiştirebileceğine inanan Pınar Pinzuti’nin kişisel blogu Bisikletizm, bisiklet odaklı düşünmek, tasarlamak ve yaşamak üzerine yazılar içeriyor. Bisikletle gezdiği 25 ülke hakkında gezi rehberleri hazırlayan Pınar, aynı zamanda yaşadığımız yere “kaşif” gözüyle bakabileceğimizi ve “yan sokak”ta keşfedilebilecek bir çok şey olduğunu hatırlatıyor. Yavaş hareket etmek, ayrıntıları keşfetmemizi sağlıyor ve bisiklet bu keşifler için mükemmel bir araç.

 

8. Gurmex

Nerede ne yenir, nerede ne yapılır konusunda harika bir rehber kaynağı olan Gurmex, aynı zamanda çok da sosyal bir blog.

 

9. Görkemli Yollar

 Görkem Yüksel’in küçüklükten beridir hayalini kurduğu gezme ve keşfetme duygusunu barındıran, hayallerini kaleme döktüğü kişisel blogu. Seyahat bloglarına yepyeni ve genç bir soluk getirmiş. Sadece 1995’li, takip etmeye değer. Bu yaştaki birinden farklı bir bakış açısı yakalamak güzel bir deneyim olaca

10. Cesur Gezgin

Cesur Gezgin, adından da anlaşılacağı gibi cesur bir çift. Adrenalin tutkuları onları yerinde durdurmuyor. Sürekli bir yerlerden atlasınlar, bir yerlerden düşsünler istiyorlar. Bunları yaparkende hem eğlenip hem geziyorlar. Kendilerinin yazıp yönettiği Cesur Gezgin gezi ve seyahat bloglarında yaşadıkları maceracı deneyimleri, yurt içi ve yurtdışı gezilerini aynı zamanda da profesyonel fotoğrafçılarla birlikte harika anıları ölümsüzleştiren bir gezgin genç çift. Takipte olunması ve maceraya merak duyulması gereken bir blog. Tavsiyelerim arasındadır…

 

11. Bir Hayalin Peşinde

Cesur, sempatik, gezgin, sadece nitelik değil nicelik açısından da kaliteli gezen solo bir gezgin Deniz Pehlivan. Hayallerini gerçekleştiriyor, yakın bir geçmişte özel sektörden ve beyaz yakalı havalı işinden istifa ederek tam zamanlı gezgine dönüşmüş ama bu alanda da gerçek bir influencer olmuş genç bir arkadaşımız. Severek takip ediyoruz maceralarını. En iyi ben gezerim diyenlerden olmak yerine en iyi nasıl gezebiliriz sorunsalını anılarını ve anlarını eğlenerek aktarıyor sosyal medyadan da.

 

12. Egeli Gezgin Ege

Seyyah olmayı kafasına koymuş, aynı zamanda gezerken yeni tatlar denemekten de keyif alan bir Egeli gezginin seyahat günlüğü. Hayallerindeki yerleri “Egece” gezmek için yola çıkmış ve bu yolculuğunu daha çok insana aktarabilmek için  Egeli Gezgin Ege’yi 2012 yılında üniversite yıllarının ilk zamanlarında hayata geçirmeye karar vermiş. Şu sıralar Ege Bölgesi’nden daha fazlasını deneyimlemek için içimde dünyayı dolaşıyor ve bize gezi yazılarını keyifle aktarıyor.

 

 

 

 

 

 

Benzer Yazılar

5 thoughts on “Gezitta’nın Takip Ettiği En İyi Gezi Blogları

  1. Güzel bir liste olmuş Hepsi de birbirinden kıymetli bloglar. İçlerinden Gezenti Anne ve Çelebi Alper’i zaten takip ediyordum. Diğerlerine de bakacağım. Bilgi için teşekkürler.

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!