Anasayfa > Pratik Gezi Rehberi > Salda Gölü Kamp Konaklama ve Bungalov Evler

Salda Gölü Kamp Konaklama ve Bungalov Evler

Burdur Salda Gölünde kamp yapılabilir.

Burdur’a bağlı olan Salda son zamanlarda kampçıların gözde mekanlarından! Türkiye’nin Maldivleri olarak da anılan Salda Gölü’ne nasıl gidilir, neler yapabilirsiniz, nereleri gezebilirsiniz sorularının cevabını bulacaksınız. Salda gölü kamp macerasına hazır mısınız?

Salda Gölü Kamp Gezisi

Burdur Salda Gölü’nde kamp yapmak, her gün turkuaz cennette uyanmak demek! Salda Gölü, Burdur’un Yeşilova ilçesinin kuzey batısında, ilçe merkezine 4 km. uzaklıkta, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyonal ovalarla çevrili hafif tuzlu tektonik bir göldür. Salda’nın en derin noktası 185 m olmakla birlikte; bu özelliği onu Türkiye’nin en derin tatlı su gölü ve Türkiye’nin de en derin gölü yapıyor.

Burdur Yeşilova İlçe Merkezine 4 km. uzaklıkta, Doğanbaba Köyü (1240 m), Salda (1180 m), Eşeler Dağı (2254 m) ve Kayadibi Taşı’nın (1472 m) önündedir. Gölün doğusunda Yeşilova ilçesi, güneybatısında Salda, kuzeybatısında Doğanbaba ve kuzeydoğusunda Kayadibi köyleri yer almaktadır.

Eşsiz güzelliği ile son dönemlerde ziyaretçi sayısının epey yüksek olduğu bir cazibe merkezi olan Salda Gölü, sadece kamp yapmak isteyenlerin değil, doğal güzelliklerin  keyfin tadını çıkarmak isteyenlerin veya yanı başındaki kayak merkezi ile snowboard tutkunlarının bile rotası haline gelmiş durumda.

Salda Gölü, maviliği ile insana klavye başında iç çektirirken, yanı başında yaşayacağınız hazzı betimlemek mümkün bile değil. Vücudunuzda özgürlük diye bağıran her hücreniz suya girmek için can atacak ve bu berraklığı yaşamak için vakit kaybetmeden üstünüzü başınızı çıkarıp kendinizi berrak mavi sularda bulacaksınız.

Gölün yanısıra göl içindeki suların çekilmesiyle görülmeye başlayan yedi beyaz adanın da yüzünüze kocaman bir tebessüm konduracağı garanti.

Maldivleri henüz ziyaret etmemiş biri olarak Salda’yı Türkiye’nin Maldivleri olarak betimlemek istemiyorum, ama tek söyleyebileceğim şimdiye dek gezdiğim neredeyse 20 ülkede etkilendiğim mükemmelliklerin yanı sıra kendi ülkemdeki böyle güzelliklerden de en az bu kadar etkilenebiliyor olmak çok güzel.

 

Salda Gölü Kamp - Salda gölü özellikleri
Salda Gölü Maldivler renginde

Salda Gölü Kamp Gezisi-Kızıl gezegen Mars’ı deneyimlemek isteyen?

Şimdi diyeceksiniz ki masmavi sulardan kızıl mı kızıl yanan bir gezenege de nereden geldik ? Aslında göründüğü kadar ütopik bir geçiş olmadığını açıklamak gerekirse; günümüzde yapılan araştırmalar ve bilgiler doğrultusunda dünyanın, yaşamı destekleyen tek gezegen olduğu düşünülüyor.

Alternatif yer ve yaşam alanlarının araştırılmaya başlanması ile bilim adamları Güneş Sistemi’nde yaşamın gelişmesi için en uygun gezegen Mars olduğunu söylüyor. Ne kadar ilginçtir ki Dünya’da Mars gezegeninin özelliklerini taşıyan iki yerin mevcut olduğu anlaşılmakla birlikte bunlardan birinin Göller Bölgesi’nde yer alan Salda Gölü ve diğeri ise Kuzey Kanada’da bulunan Pavilion Gölü.

Salda Gölü Kamp - Salda hidromanyezit minerali
Salda Gölü Mars özellikleri

Salda Gölü’nün Mars’a benzer kayaç yapısının, kızıl gezegende yaşamın izlerini çözmek için önemli ipuçları barındırdığı öngörülüyor. Gölde bulunan yüksek magnezyum içerikli beyaz kayaçların Mars’ta da bulunması, göldeki benzer koşulların bir zamanlar gezegende de hâkim olduğu fikrini doğuruyor.

Hala Salda’ya gitmek ve Salda’da kamp yapmakla ilgili soru işaretleriniz varsa Salda Gölü youtube kanalı tarafından hazırlanan videoyu izleyebilir, tatil planı yaparken Salda Gölü’nü bir kez daha düşünebilirsiniz!

Salda Gölü Kamp Gezisi – Salda Gölü nerede?

Salda Gölü, Burdur’un Yeşilova ilçesinin kuzey batısında, ilçe merkezine 4 km. uzaklıkta, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyonal ovalarla çevrili hafif tuzlu tektonik bir göldür.

Salda Gölü Kamp Gezisi – Salda Gölü’ne nasıl gidilir?

Salda’yı göreceğiz ama Salda Gölü’ne nasıl gidilir? Hangi ulaşım aracı kullanılabilir sorularının cevabına gelirsek istedikten sonra her yolun sizi Salda’ya götüreceğini söyleyebiliriz.

Biraz detayına bakacak olursak zannediyorum gitmek istediğiniz yol tarzı ve süre ana parametreleriniz olmak üzere aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz.

 Salda Gölü GPS koordinatları: 37° 33´ 3.3876″ ve 29° 40´ 23.1384

Uçakla

Yolculuk başlangıç noktamızı İstanbul varsayarsak Sabiha Gökçen ya da Atatürk Havalimanından yaklaşık 40 dakikalık bir yolculuk ile Denizli Çardak Havalimanı’na ulaşıyoruz. Çıkış noktamız Ankara ise yolculuğumuz yaklaşık 1 saat kadar sürüyor.

Denizli Çardak Havalimanına iniş sonrasında minibüs/otobüs ile Denizli otogara, oradan da Yeşilova araçlarına atlamak suretiyle Salda Golu’ne doğru yol alıyoruz.

Aşağıda Denizli’den veya Otogardan Salda Gölü’ne ulaşabileceğiniz bir kaç yararlı link bulabilirsiniz;

http://www.yesilovatur.com/tr

http://www.saldagolu.com/salda-golune-nasil-gidilir/

 

Salda Gölü Kamp - Salda Gölü haritası
Salda Gölü’ne ulaşmak İstanbul’dan uçakla 1 saat sürüyor

 

Salda Gölü Kamp - Denizli Çardak Havalimanından Salda Gölü'ne araçla gitmek
Denizli Çardak Havalimanından Salda Gölüne ulaşım

 

Araçla

İstanbul ‘dan rota

İstanbul’dan yola çıkacaklar Gebze Otoyolu kullanılarak yaklaşık 8-9 saatlik bir yolculuğa kendinizi hazırladıktan sonra, dolu mu dolu keyifli mi keyifli manzaralardan, muhitlerden geçerek Salda Gölü’ne ulaşım sağlamanız mümkün, eğer imkanlar dahilinde ise ikinci bir şoför ile yolculuğunuzu daha keyifli hale getirebilirsiniz.

 

Antalya’dan rota

Antalya’dan yola çıkacaklar ise yaklaşık 2 saatlik bir yolculukla gelebilirsiniz.

 

Ankara’dan rota

5,5 saatlik bir yolculukla gelebilirsiniz.

 

Otobüsle

Salda Gölü’ne ulaşım için Denizli’ye ulaşan bir otobüse binmeniz yeterli. Denizli otogarında Yeşilova Salda Gölü’ne ulaşım sağlayan araçlardan birine binmeniz ile yaklaşık 1 saat içerisinde Salda Gölü’ne varıyorsunuz.

 

Salda Gölü Kamp Gezisi – Biri Salda Gölü’nde Kamp mı Dedi?

Salda Gölü camping açısından uygun mu? İşte işler şimdi daha çekici ve egzotik hale geliyor. İster çadır aşığı olun, ister çadır asla yapmam diyin ya da bu deneyimi hiç yaşamamış birisi olun, kendinize ve ruhunuza bir şans verin. Güne, çadırınızı açmanızla yüzünüze vuran tatlı güneş ve turkuaz mı turkuaz suların vereceği hazla başlayın; işte o zaman bir daha asla geri dönüşü olmayacak bir yolculukta bulacaksınız kendinizi.

Gecenin sessizliği ve suyun dinginliği ile daldığınız tatlı uykunuza ciğerlerinizin oksijene doymuş olduğu, vücudunuzun gerekli tüm dinginliği depoladığı bir vaziyette uyandıktan sonra harika bir güne başlangıç size kapılarını aralıyor olacak…

Salda Gölü ve çevresi, 1989 yılında “Doğal Sit Alanı” olarak koruma altına alındığından bu yana, uzun yıllardır sadece kamp alanı olarak onay almış:

 

Salda Gölü Kamp - Saldada kamp keyfi
Salda Gölü kamp seçenekleri

 

1.  Yeşilova Belediyesi Halk Plajı

Yeşilova Belediyesi tarafından herhangi bir ücretin alınmadığı kampta kendi çadırınıza elektrik çektirebilme imkanınız da var. Zeytinyağlı yemekler, omlet ve menemen, balık ve köfte gibi yiyecekler yiyebilirsiniz burada. Yemek ve aperatif tarzı yiyecekleri kamp alanındaki işletmeden temin edebilirsiniz. Plajda ana ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz minik bir market  bulunuyor, ama yok ben kapsamlı bir alışveriş isterim diyorsanız Yeşilova’ya kadar  4-5 km gitmeniz gerekiyor. Bu kamp alanlarında mangal ve kamp ateşi yakmak serbest. Ama siz bundan hoşlanmıyorsanız başkasının ateşi size eziyet olabilir. Bunu da göz önüne alırsanız harika olur. Aracınızı uygun alana park etmeniz ve ekipmanınızı sırtlanmanız ile 2-10 dakikalık yürüme mesafesi uzaklıkta kamp çadırınızı kurmanız mümkün. Tabii, yaz aylarında kalabalığı göz önünde bulundurmanızdan  ve hafta sonuna kalmadan buraya erişmenin öneminden bahsetmeye gerek yok sanırım. Planınızı bunları da göz önüne alarak yapmanız gerekiyor. Telefonunuz ara sıra çekmeyebilir, bilginiz olsun.

Burada çadır kiralama ücreti 2017 için 2 kişi için 30 TL’dir. 

1 adet bungalov kiralama ücretiyse 75 TL

 

2. Doğanbaba Kamp Alanı

Doğanbaba plajında “Pideci Sami“de yemek yiyebilirsiniz. Yalnız buraya eğer özel aracınız yoksa ulaşım çok zor; elektrik ve tesis yok. O yüzden çok da tercih edilmemektedir. Ama kamp çadırı atmak ücretsiz.

Salda Gölü Kamp Gezisi – Kampçılara harika bir haber!

Son olarak kamp severler için mükemmel bir gelişmeyi de paylaşmış olalım: Belirtmiş olduğum iki kamp alanı dışında kamp izni olmayan Salda Gölü için Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, yazılı bir açıklama yaparak 3 yıldır kamp yapılamayan Salda Gölü’nde önümüzdeki günlerde tekrar kamp yapılması için resmi izinlerin çıkacağını açıkladıktan sonra ver elini “wild camping” diyeceğiz gibi görünüyor. Daha ne olsun!

Geniş bir kamp alanının sağlanmış olacağı Salda Gölü köpek çayı mevkiinde (Orman plajı) yaklaşık 122 dönümlük bir arazinin ayrılması söz konusu.

Projenin resmileştirilmesini dört gözle bekleyenler burada sanırım, çünkü bu yazıyı okuyorsunuz!

 

Salda Gölü Kamp Gezisi – Kamp İçin Ekipman ve İhtiyaç Listesi

 • Sırt çantası
 • Temiz Kıyafet + Çorap + Yağmurluk + Buff + Hike ayakkabısı
 • Diş fırçası + diş macunu
 • Bikini/Şort + Havlu +Terlik (Sezonda) + Güneş Gözlüğü + Şapka
 • Harita (mevcutsa)
 • Powerbank
 • Çadır
 • Mat + Uyku tulumu
 • Işıldak/ Fener /Kafa feneri
 • Bıçak/Çakı
 • İlk yardım kiti
 • Tuvalet kağıdı + Sabun
 • Çöp Poşeti
 • Buff (ya da boyun için fular)
 • Yemek için kap + pişirme seti
 • Sağlıkla ilgili eşyalar (her türlü rutin kullandığınız ilaç, yara bandı, sargı bezi vb gibi şeyler)
 • Şapka ve güneş kremi
 • Sivrisinek kovucu
 • Yedek çöp torbası ve eldiven: Etrafta çöp kovaları mevcut ancak imkan olmaması dahilinde lütfen ama lütfen çöplerinizi yanınıza alın ve etrafta bırakmayın.  Unutmayın bugünün davranışı yarınımızı doğrudan etkiliyor, yaşadığınız güzel anıları başkalarının da yaşayabilmesi ve bu güzel cennetin ismine yaraşır biçimde kalabilmesi için çevremizi temiz tutmamız en önemli etken.
 • Kum rengi beyaz olduğundan güneş ışığını doğrudan yansıtıyor, özellikle yaz aylarında dikkatli olmak gerek

 

Salda Gölü Kamp Gezisi – Basit Bir İlk Yardım Kiti!

Umarım kullanmaya ihtiyaç kalmaz ancak Salda Gölü’ne en yakın sağlık hizmet veren yer Salda Sağlık Ocağı, ancak her zaman açık olmadığından yanınızda bir kit bulunması yararlı olacaktır.

 • Yeşilova Devlet Hastanesi;

Adres: Merkez Mahallesi, Hastane Cad. No:1, 15500 Yeşilova/Burdur

yesilovadh.saglik.gov.tr

Telefon:(0248) 618 10 16

 • Salda Sağlık Ocağı;

Adres: Yeşilova Salda Sağlık Ocağı Salda Kasabası, Yeşilova15000, Burdur

Telefon: (0248) 6485030

 

Kamp Yapmayanlar İçin Salda Gölü Konaklama Yerleri

Salda Gölü kamp açısından oldukça uygun ve yukarıda bahsettiğimiz proje hayata geçirildiğinde Salda Gölü kamp alanı açısından daha da tercih edilebilir bir hal alacaktır. Peki, kamp tercih etmeyenler “Salda Gölü’nde nerede kalınır?” sorusunu soruyorlar. İşte size göl civarında önerdiğimiz birkaç konaklama yeri:

 

1. Salda Gölü Bungalov Evler

Çadır bana zor ben keyif insanıyım ama fiyat olarak da mantık insanıyım diyorsanız Yeşilova Belediye Plajı’nda kiralayabileceğiniz bungalov evler bulunuyor. Göle yaklaşık 50 m mesafede bulunan harika manzaralı bu bungalowlarda genelde 2 tek kişilik yatak banyo ve tuvalet  bulunuyor ve 2017 tarifesince  fiyatları 75 TL olarak sabitlenmiş durumda.

 

Salda Gölü Kamp - Salda Gölünde kamp
Salda Gölü bungalov evler

 

2. Hotel Lago Di Salda 

Çok lüks düşkünü değilim, ama kendime özel bir odam hatta mümkünse havuzum olsun diyenler için Salda Gölü kenarında göl manzaralı tek otel olan “Hotel Lago Di Salda” kent yaşamının uzağında, huzurlu, sakin bir tatile olanak sunuyor.

 

Salda Gölü Kamp - Salda gölü oteli
Hotel lago di Salda

 

2016’dan itibaren toplamda 25 odası ile hizmet veren bu otele ister yazın göl ziyaretinizde ister kışın kayak keyfinizi gerçekleştirmek için gelebilirsiniz.

Tesiste;

 • Ücretsiz Otopark
 • Ücretsiz WİFİ
 • Sezonda Açık Havuz
 • Sauna ve Türk hamamı imkanı mevcut.

Fiyatları da resmi sitelerindeki açıklamalarında göre şu şekildeymiş:

Kesinlik arz etmemekle birlikte, 2017 Haziran ayı konaklama fiyatlarına göre;

 • Tek kişilik dağa bakan odalar (Kahvaltı dahil) : 75 TL
 • Tek kişilik göle bakan odalar (Kahvaltı dahil) : 100 TL
 • Çift kişilik dağa bakan odalar (Kahvaltı dahil) : 175 TL
 • Çift kişilik göle bakan odalar (Kahvaltı dahil) : 200 TL
 • Suit odalar (Kahvaltı dahil) : 300 TL’dir.

Belirtilen fiyatlarda dönemsel olarak değişiklikler yapılabilmektedir.

 

Salda Gölü Kamp Gezisi – Salda Gölü’nde Neler Yapılır? Salda Gölü Gezilecek Yerler

1. Gölün etrafını gezin

Her noktasını karış karış gezmenizi tavsiye edeceğim bu nadide oluşumun, her  suya baktığınızda sizlere dolu dolu derin bir nefes aldıracağını söylemeliyim. Özellikle kısa süreli tatiller için araç ile gitmeniz halinde gölün büyük bir kısmını dolaşma imkanınızın olması bir avantaj olarak ön plana çıkıyor. Ancak uzun bir zaman dilimine sahip iseniz, yahut bize Salda Gölü’nün ana plajı da yeter diyorsanız ayaklarınızın çokça keyif alacağı yürüyüşlere hatta tırmanışlara hazırlıklı olmanızı ve gölün çevresini turlamanızı öneririm.

Göl çevresi 44 km, yani aracınızla kolaylıkla gezebilirsiniz. Yeşilova Halk Plajı’ndan bisiklet kiralayarak da gezebilirsiniz. Bunun için sürprizle de karşılaşmamak adına Yeşilova Belediyesi ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. En azından ellerinde bisiklet var mı yok mu onu sorarsınız.

Tel: 0535 691 05 95

 

Salda Gölü Kamp - Salda Gölü, Mars özelliklerini taşıyor
Salda Gölü çevresini gezin

 

2. Salda Gölü’nde yüzün

O rengi gördükten sonra gölün turkuaz renginin cazibesi ile kendinizi suya bırakacağınız kaçınılmaz bir gerçek. Civarda Yeşilova Halk Plajı ve Salda Orman Plajı yüzmek için en uygun noktalar. Bu lokasyonlar dışında bazı alanlar balçık ve dolayısıyla de bataklık etkisi gösterebiliyor. Bu nedenle tavsiye edilen yerler ve belirlenmiş sınırlar dışında yüzmeniz tavsiye edilmiyor. Orman Plajı’nı tercih ederseniz, 10-15 metreden daha fazla açılmamanız da ekstra bir tavsiye…

Sezonu sakın kaçırmayın! Haziran ayından Eylül ayının ortalarına kadar Salda Gölü’nde yüzmek mümkün…

 

Salda Gölü Kamp - Salda gölünde yüzülür mü
Salda gölünde yüzme

 

Salda Gölü Kamp Gezisi – Salda Gölü Plajları

 • Yeşilova Belediyesi Halk Plajı
 • Doğanbaba Halk Plajı
 • Salda Orman Bakanlığı Tabiat Parkı

Salda’nın plajlarında her sene boğulan en az 1 kişi olduğu için gölde yüzmek yasaktır yazısını koymuşlar. Burada dikkat edilmesi gerekenler

 1. Fazla açılmayın
 2. Belirlenmiş plajlarda göle girin
 3. Tek başınıza göle girmeyin
 4. Su yılanları görebilirsiniz, zehirsiz denmesine rağmen siz yine de tedbiri elden bırakmayın
 5. Kalabalık yerlerde girin
 6. Haziran – Eylül sonuna kadar girebilirsiniz.

 

3. Kayak Zamanı

Böyle bir cennet sadece turkuaz suları ile değil aynı zamanda yanı başında bulunan Eşeler yaylasındaki kayak merkezi ile de oldukça dikkat çekiyor. Yeşilova ilçesi Eşeler Yaylası Tınaztepe mevkisine inşa edilen Salda Gölü manzaralı alan Türkiye’de göl manzaralı ilk ve tek kayak merkezi. Burdur şehir merkezine 72 km, Denizli’ye 90 km mesafede, Yeşilova’ya ise 12 km uzaklıkta.

Salda Kayak Merkezi’nde en uzunu 1600 metre, en kısası 950 metre uzunluğunda 5 pist ve 860 metre uzunluğunda telesiyej hattı bulunuyor. 200 metre kot farkı ile %15 eğitime sahip kayak merkezinde, 1 snowtrack, 2 kar motorunun yanında kayak malzemeleri ve elbise kiralanabiliyor.

 

Salda Gölü Kamp - Eşeler yaylası Burdur
Salda Gölü Kayak Merkezi

 

4. Burdurfest

Geçen yıl ilki düzenlenen ve 2.’si de düzenlenen ”Burdurfest” etkinliğinin ilk günü eşsiz doğası ve doyumsuz manzarası ile Salda Gölü’nde yapılıyor.

Dünya turizminde önemli bir yere sahip olan Burdur’un tarihi ve kültürel zenginliklerine dikkat çekmek, doğa ve tarih meraklısı yerli ve yabancıları her sene bölgede buluşturmak, turizm destinasyonlarının çeşitlenmesine katkı sağlamak amacıyla oluşturulan etkinliği mutlaka takviminize ekleyin! Detaylara Burdurfest  sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

5. Bisiklet Sefası

Salda Gölünün etrafını yürüyerek turlamak o kadar güzel ki, adeta gözlerinizi sudan alamadan anın tadını çıkarıyorsunuz. Ancak bunu yapmanın tek yolu yürüyüş değil, yine manzaradan vazgeçmeden bisikletlerinize atlayarak bu harika gölün etrafını turlayabilirsiniz.

Hatta bir bisiklet tutkunu iseniz burada Burdur Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği’nin düzenlediği Salda Bisiklet Gölü Festivaline katılabilirsiniz.

Yeşilova Halk Plajı’ndan bisiklet kiralayabilirsiniz. Yeşilova Belediyesi ile iletişime geçerek öncesinden rezerve etmeniz de mümkün. En azından ellerinde bisiklet var mı yok mu onu sorarsınız.

İletişim: 0535 691 05 95

 

Salda Gölü Kamp- Salda bisiklet
Salda Gölünde bisiklet keyfi

 

6. Çamur Banyosu

Salda Gölü’nü pek çok gölden farklı kılan bir diğer özelliği de gölde bulunan minerallerden dolayı çamurunun cilde çok faydalığı olmasıdır.Özellikle cilt hastalıklarına iyi gelen bu çamursu yapının eklem ağrılarına, sivilcelere, deri problemlerine yahut sedef gibi ve hastalıklara iyi geldiği söylenmektedir.

Kokusu kimine göre neredeyse güzel, kimisine biraz yüz ekşittirse de böyle doğal bir kaynaktan gelen bu kadar minerali vücuda kabul etmemek kendinize haksızlık olur; gitmişken çamur banyosunu denemenizi de tavsiye ediyorum.

 

Salda Gölü Kamp - Salda gölü şifalı suları
Salda gölünde çamur banyosu

 

7. Agarthafest

Son olarak bu seneki festivali Salda Gölü’nde gerçekleştirmeye karar veren Agartha Festivali organizatörleri elektronik müziği tüm kalitesiyle yaşatmak için 25-31 Ağustos 2017 tarih aralıklarında Burdur’da olacak. Bembeyaz kumların, turkuaz cennet suyunun tadını çıkarmanız dileği ile…

 

Salda Gölü Kamp Gezisi -Salda Gölü Yeme İçme Önerileri

 • Salda Gölü’nde nerede yemek yenir sorusuna gelirsek Tabiat Parkı girişinde bulunan restoranda çok makul fiyatlara tostunuzu alıp yanında çayınızı yudumlayabilirsiniz. Yine alternatif olarak kendi yiyeceğinizi Yeşiovadaki marketlerden stoklayıp piknik masalarında kendinize bir ziyafet de çekebilirsiniz.
 • Ayrıca bölgenin en ünlü lezzetleri arasında gösterilen saç kavurmayı yemeden Yeşilova’dan ayrılmayın. Doğan Baba Halk Plajı içerisinde yer alan Pideci Sami de, yolu göl çevresinden geçenlerin uğrak adreslerinden. Burada köfte, kiremitte balık, tavuk yiyebilirsiniz yazın gece 10:00’a açık, kışın daha erken kapanıyor.
 • Balık severler içinse güzel haberlerimiz var; Sultan Pınarı ve Orman İçi Dinlenme Tesisleri’nde taze alabalık bulma imkanı da mevcut.

 

Salda Gölü Kamp Gezisi – Pratik İpuçları

 •  Salda Gölü’nde yer yer balçıklar var, buralar tehlikeli olduğu için sadece izin verilen yerlerde yüzün.
 • Güneşlenmeye geldiyseniz mutlaka yanınıza güneş kreminizi ve şapkanızı alın.
 • Gün batımını mutlaka izleyin.
 • Göl çevresinde yürürken mutlaka yanınızda yiyecek ve içecek bir şeyler bulundurun.
 • Göl hemen derinleştiği için dikkatlice ilerleyin, fazla açılmayın. Kıyıya paralel yüzmek en güzeli olabilir.
 • Salda’da biz karşılaşmadık ama zehirsiz su yılanları varmış. Siz gene de dikkat edin ve fazlaca açılmayın.
 • Göldeki mineraller sivilce, akne, romatizmal hastalıklara iyi geliyormuş. Hidromanyezit mineralinden bol miktarda varmış.
 • Haziran-Eylül arası buraya gelmenizi öneririz.
 • Telefonlar 3G’yi fazla çekmiyor, yer yer tamamen bağlantı kopabiliyor.

Salda Gölü Kamp Gezisi – Yapmadan Dönmeyin

 • Uygun, bakir olan yerlerinde yüzmeden ya da ıslanmadan, (Yalnız yüzme konusunda mutlaka önerilen bölgelerde yüzün, fala açılmayın ve balçıkla kaplı olan yerlerine sakın gitmeyin)
 • Kamp yapmadan,
 • Kışın geldiyseniz Salda Kayak Merkezi’ne gitmeden,
 • Eğer zamanınız varsa, Göller Bölgesi’nin en önemli göllerinden birisi Akgöl flamingolarla doluyor. 35 km uzaklıkta bulunan bu göle Mayıs ayında uğramadan,
 • Perşembe günleri Yeşilova’da kurulan halk pazarına uğramadan,
 • Gün batımını izlemeden dönmeyin.

 

Yazar: Dilara Hacıoğlu

Instagram: @dilara.hacioglu

Benzer Yazılar

3 thoughts on “Salda Gölü Kamp Konaklama ve Bungalov Evler

 1. Müthiş rehber ! Tek solukta okudum, yazı bittikten sonra salda gölüne gitmiş kadar oldum! Çok doyurucu ,ellerinize sağlık.

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!