Anasayfa > Pratik Gezi Rehberi > Hamburg Gece Hayatı

Hamburg Gece Hayatı

Hamburg Gece Hayatı fotoğrafı

 

Hamburg Gece Hayatı denince akla ilk gelen St Puali’dir. Çünkü, yüzyıllar boyunca gemicilerin aylar ve hatta yıllar süren yolculuklarında karaya ayak basmanın ve eğlencenin hasretini çekmiş olmalarından dolayı limana gelir gelmez St Pauli’de eğlenirlermiş ve o gün bugündür burası popülerlikte zirve yapmış. Şu anda denizciler geliyor mu emin değilim ama popülerleiğini ve gece hayatındaki ışığını sürdürmektedir. Altona ve Neustadt caddesi üzerinde bulunan barlar, canlı müzik mekanları ve diskolar özellikle gece yarısından sonra bölgenin lokalleri tarafından hınca hınc doldurulmaktadır. Altona tarafında, özellikle daha dinlendirici sessiz müziklerin, lounge barların hakim olduğunu söylemeliyiz. Reeperbahn ise Amsterdam Red Light District olarak görülüyor. Burası seks ticareti ile ünlenmiştir.

 

Hamburg gezilecek yerler yazısı için tıklayın

 

Schanzenviertel District ise bohem atmosferiyle öne çıkan, bar ve canlı müzik mekanlarının olduğu diğer  yerdir.

Hamburg Gece Hayatı özellikle şehrin diğer Avrupa ülkelerine açılan kapı gibi olması nedeniyle çok kültürlülük teşkil eder ve muhtemelen gece bu tarz mekanlarda birçok farklı kültürden insanla tanışma imkanınız olacaktır.

Grossneumarkt Caddesi’nde ve Lange Reihe’da harika barlar bulunur. Biliyorsunuz, The Beatles grubu da buradadaki mekanlarda birçok performans sergilemişler ve ünlülerine burada kavuşmuşlardır. St Pauli’de heykelinin önünde sokak çalıcıları da kendi performanslarını sergilemektedirler

Reeperbahn Caddesi, parayla seks yapan kadınlarla doludur ve dediğimiz gibi burası Red Light District gibidir.  Muhtemelen bu yüzden, polis tarafından ciddi şekilde korunmaktadır ve önemli önlemler alınmıştır. Cam şişeyle gezmek yasaktır, tüm içeceklerinizi plastikten sadece içebiliyorsunuz

Travestilerin de cirit attığı bir yer olan St Pauli’de güvenliğiniz amaçlı yalnız gezmemenizi öneririz Suç çeteleri hırsızlık, gasp gibi şeylere dahil oluyormuş.

Bir de St Pauli civarında düzenlenen seks turlarına da katılabilirsiniz. Almanya’da oldukça rağbet bu turlardan Reeperbahn Caddesi geziliyor, eski bir genelevin içerisine giriliyor. Fotoğraf çekmek yasak ve bu turlarda hayat kadınlarıyla tanışılmıyor da.

 

Bunlar haricinde, St Pauli‘nin renkli eğlence hayatına adım atmak, güzel müzikler dinlemek ve hoş kokteyller eşliğinde Hamburg’un tadını çıkarmak isteyenlere önereceğimiz mekanlardan 5 tanesi ise şunlar:

Cotton Bar

Aslında caz bar olan mekanda her gün canlı müzik bulunuyor. Takvimine bakarak özel olarak da gelebilirsiniz buraya. iyatlar bayağı uygun, 8-10 Euro arasında giriş ücreti var.

Adres: Alter Steinweg 10 20459  Großneumarkt

Grosse Freiheit

Şahane müzikler, muhteşem ambiyans ve özellikle Beatles severler için harika bir mekan önerimiz var: Grosse Freiheit. Beatles bir zamanlar burada performanslarını sergilemiş. Az değil yani. Dışarıdan o kadar iyi görünmese de içeri girmeye değer.

Angie’s Night Club

Daha çok 30 yaş üstünün rağbet ettiği, müthiş koktelleriyle damağınızı şenlendirirken harika müziklerle de kulağınızın pası gidecek.

20up

Riverside Empire Hotel’in 20. katında bulunan, otelde booking yapmadan girebileceğiniz ve kokteyller alabileeğiniz ve nefes kesen Hamburg limanı manzarasıyla büyüleyici bir manzaraya sahip bar. Klas bir yerde takılmak isteyenlere ısrarla tavsiyemizdir. Unutmadan, biraz cep yakabilir. Detaylı bilgi için buraya bakabilirsiniz.

Adres: Empire Riverside Hotel, Bernhard-Nocht-Straße 97, 20359

Bar Rossi

Bohem atmosferiyle sizi çepeçevre sarıveren, tekno, davul, bas müziği sevenlere tavsiye edebileceğimiz, doyasıya dans edebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz bir bar.

Adres: Max-Brauer-Allee 279, Hamburg

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!