Anasayfa > Pratik Gezi Rehberi > Porto Gece Hayatı

Porto Gece Hayatı

Porto gece hayatından kare

Portekiz Porto’da gece hayatı eğlenceli ve renklidir; sabahın ilk ışıklarına kadar doyasıya eğleneceğiniz bar ve klüpler, bu şarap cennetinde Duoro vadisinin enfes şaraplarının tadına bakabileceğiniz mekanlar, heyecanın doruklarına varacağınız performans sahneleri size gece hayatını yaşatacak yerlerdir. Galeria de Paris bölgesi, özellikle gençlerin takıldığı ve eğlendiği yerdir.

Gece hayatının doyasıya yaşandığı bölgelerden birisi de Riberia. Duoro nehrinin dibindeki bölgede alternatif birçok eğlence mekanı bulunuyor, çünkü burası özellikle turistik olduğu için tercihler de bu yönde. Nehir kenarında da özel etkinlikler yapılıyor. Özellikle yılbaşı ve festival zamanlarından iğne atsan yere düşmez burada.

Merkez dışında bulunan Swing de pazar günleri oldukça canlı.

Merkezin dışında daha büyük ve popüler klüpler yer alıyor: Matosinhos’taki Estado Novo ve Foz Industria bunlardan bazılarıdır.

Porto’da alkol fiyatları oldukça düşük, Euro’dan dert ediyorsanız bu aklınızda bulunsun.

Porto gezilecek yerler yazısı için tıklayın

 

Popüler Porto Gece Klüpleri

 

1. Clerigos Bar

Rock&roll müzik hayranıysanız, bu mekan tam sizlik.

2. Creme

Cool kokteyler, harika bir kafe ve muhteşem bir lounge. Dekorasyonu çağdaş, DJ sürekli işinin başında, şahane müzikler dinletiyor. Daha ne olsun?

3. Pitch

Modern bir klüpte ne ararsınız bilmiyorum ama eğer elektronik müzik arayışındaysanız burası tam sizlik. yalnız dikkat, biraz erken gelmeye çalışın, girişinde ciddi bir kuyruk oluşuyor ve biraz da şanslıysanız oturacak bir yer bulabilirsiniz. Daha çok öğrenci ve gençlerin takıldığı bir mekan.

4. Pop 101

Şahane yemek, harika müzik, güzel atmosfer…Porto gecesinde bu 3’lüyü kim bir arada istemez ki? Siz bir bakın buraya o zaman

5. Industria bar

Porto’nun en eski gece klübü. 1986’da açılmış, mükemmel bir akustik ve ses sistemine sahip. Reggae’den elektronik müziklere kadar geniş bir yelpazede müzik çalıyor. Foz bölgesinde yer alıyor ve fiyatları genel olarak düşük.

6. Diğer gece klüpleri

Act, Bazaar, Twin’s Foz, Disco Swing, Hard Club, Chic, Bela Cruz, Estado Novo, Plano B, Mau Mau.

 

Porto gezilecek yerler yazısı için tıklayın

 

Benzer Yazılar

One thought on “Porto Gece Hayatı

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!