Anasayfa > Türkiye > Balıkesir > Kızılkeçili Köyü

Kızılkeçili Köyü

Kızılkeçili Köyü mangal yeri

Huzur ve doğanın muhteşem uyumunu bir arada yaşamak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Kızılkeçili Köyü’ne hoşgeldiniz, oksijene doyacağınız bu cennette doğa turlarına katılmayı unutmayın!

Sağlık ve doğa turizminin öncüsü

Kızılkeçili köyü, Kazdağları’nın eteğinde oksijen deposu atmosferde bozulmamış doğası ve yüzyıllardır süregelen gelenekleriyle yaşanılası bir ortam sunmaktadır. Kaz dağları turu için konakladığımız ve geceleri rüzgarın ve doğanın sesinde başka bir ses duyulmayan Jippe İda Dağ Evleri‘nin bulunduğu köy de buradadır.

Günümüzde sağlıklı beslenmeye ve sağlıklı yaşamaya verilen önemin her geçen gün arttığını biliyoruz. Özellikle bronşit, astım, nefes darlığı, kalp hastalığı ve kuru öksürük gibi hastalıklarla boğuşanlara tıp dünyasında özellikle alternatif tıp doktorları Kazdağları bölgesi gibi oksijen oranı yüksek ve stresten uzak bölgelere yerleşmeyi öneriyor ve bu nedenle Kızılkeçili Köyü de bundan nasibini almış durumda. Son dönemde sanat camiasından da burada tanıdık simalar görmek mümkün.

 

Kızılkeçili Köyü Nerede?

Akçay’da Kızılkeçili tabelasını gördükten sonra sağa dağ yoluna dönüş yapıp 2,5 kilometrelik yolda ilerleyin. Çam ağaçlarıyla ve zeytinliklerle dolu bahçeleri geçerek Kızılkeçili köyüne ulaşıyorsunuz.

Akçay kavşağından Kızılkeçili tabelasına doğru yöneldiğinizde 2,5 KM kalem gibi bir yol görünmektedir. Etrafı çam ağaçlarıyla çevrili keyifli bir yoldan Kızılkeçili Köyü’ne ulaşacaksınız…

Gezilecek yerlere geçmeden önce doğayla iç içe bu güzel köyü kuş bakışı görmek isteyenler aşağıdaki videoya göz atabilir:

 

Kızılkeçili Köy Gezilecek Yerler ve Aktiviteler

1. Köy meydanında çay için

Kızılkeçili köyü girişinde bulunan köy meydanında çınarlı kahve bulunur. Köy ahalisi de genellikle burada takılır. Kahve ya da çay içerek yorgunluğunuzu atabilir ya da keşif öncesi köylülerden bilgi alabilirsiniz.

 

Edremit Kızılkeçili Köyü
Kızılkeçili Köyü

2. Çağlayan mangal yerinde mangal ve piknik yapabilirsiniz

Kızılkeçili köyü girişine yaklaşık 100 metre uzaklıkta mesire yeri bulunuyor. Burada piknik ya da mangal yapabilir, temiz havada bol bol oksijenin de etkisiyle dinlenebilirsiniz.

3. Dinlenmek ve huzurlu bir tatil için Kızılkeçili Köyü’nde konaklayabilirsiniz

Manyetik alan etkisi olmayan, huzur dolu doğasıyla öne çıkan Kazdağları’nda ve hele ki Kızılkeçili Köyü’nde konaklamak bir ayrıcalıktır. Buradaki tesislerden bazıları Jippe İda Dağ Evleri ve  Kazdağı Natura Otel’dir.

4. Trekking, doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Turlara katılarak çevre gezilerine ve Kazdağları’na keşfe çıkabilirsinz.

5. Kazdağları’na yapılan jip safarilere katılabilirsiniz.

Kazdağı tur ve Demre tur ile Kazdağlarını jiplerle keşfetmek ister miydiniz? O zaman Kızılkeçili Köyü’nde konaklayarak adrenalin dolu bir geziye çıkabilirsiniz.

Benzer Yazılar

2 thoughts on “Kızılkeçili Köyü

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!