Anasayfa > Dünyanın En... > Dünyanın En İlginç Yerleri

Dünyanın En İlginç Yerleri

Dünyanın en ilginç yerleri sizce nereler olabilir?

Belki size ilginç gelmeyebilir ama aşağıda saydığımız şehirler ilginç olmasının dışında kesinlikle görülmesi gereken yerler statüsünde aynı zamanda.

Transilvanya

Dünyanın en ilginç yerleri dendiğinde birçoğunuz aklına kesinlikle Transilvanya gelmiştir. Adı da ilginç kendisi de. İstavrozu ve sarımsakları bir kenara koyun, vampir hikâyeleri artık yerini doğal güzelliklere bırakıyor. Atların hala etrafta koşturduğu doğrudur ve onları Airbnb’den kiralayacağınız ahşap evlerin bahçelerinde görebilirsiniz.  Bir “Kont Drakula” tişörtü edinin ve artan sanat galerilerini, kayak merkezlerini ziyaret edin.

West Iceland

West Iceland, İzlanda’yı dünyada eşi benzeri bulunmayan bir ülke yapıyor. Muhteşem şelaleleri, gayzerleri ve lav alanlarıyla insana başka bir dünyada olduğu hissini veriyor. Reykjavik’ten iki saatlik yolculukla ulaşabileceğiniz bu harikalar diyarında, Lanjökull gayzerinin içindeki insan yapımı mağarayı mutlaka görmelisiniz.

West Iceland

 

Valle de Vinales

Çoğu insan Küba’nın Havana ve Varedero sahillerinden başka bir yerini bilmez. Issız Valle de Vinales’deki muhteşem manzaralar Unesco Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır. Kayalık bölgede yürüyüşe çıkabilir veya bisiklete binebilirsiniz. Kendinizi bir rüyada gibi hissedebileceğiniz bu yerde küçük evlerde konaklayıp, yemeğinizi kendiniz yapabilirsiniz.

 

Friuli’nin Şarap Bölgesi

İtalya’nın Venedik kıyılarında bulunan bu bölge çok sayıda şarap bağlarından ve geniş arazilerden oluşmaktadır. Dünyanın en güzel şaraplarının tadına bakabileceğiniz Friuli’de, gerçekten kaliteli bir hayat yaşamak mümkün. Udine, Gorizia ve Trieste’nin arasında yer alan bu bölgedeki şarap bağlarında, tadımlar yapabilirsiniz.

Waiheke Adası

Auckland’dan 35 dakikalık bir feribot yolculuğuyla ulaşabileceğiniz bu ada, mağaraları, kumsalları, şarap bağları ve bohem dünyasıyla adeta bir ütopyayı andırmaktadır.  Bir tatil evi kiralayıp, bölgede şarapların tadına bakabilir ve 100’ün üzerinde sanatçının yaptığı eserleri seyredebilirsiniz. Burada sanatın her alanına rastlamak mümkün: Heykel, cam üfleme, resim, ahşap işçiliği. Ayrıca adanın coğrafyası yelken ve kayak turizmi için oldukça elverişlidir.

Auvergne Bölgesi

Fransa’nın kalbindeki volkanik dağlardan oluşan bu bölgeyi mutlaka görmelisiniz. Çeşitli sanat dalları ve ıssız doğasıyla her geçen gün kendisini yenileyen Auvergne’de muhteşem manzaralara şahit olabilir ve yerel mutfağın tadına bakabilirsiniz.

 

Auvergne region of France

 

Hawai

Hawai denilince akla ilk gelenler sahilleri ve sörf turizmi olmasına rağmen, şehir gelecek yıl tarih, yemek ve macera severleri buluşturmaya hazırlanıyor. Bölgenin yerel lezzetlerinin tanıtılacağı, çok sayıda serginin açılacağı ve doğa aşıklarının buluşacağı etkinlilere, çok sayıda insanın katılımı bekleniyor.

Bavyera

Almanya’nın bu doğa harikası bölgesi, çok sayıda kaleden, büyüleyici ormanlardan ve Orta Çağ’a ait köylerden oluşuyor. Oktoberfest’in kutlandığı Münih’in bira kaynağı Bavaria bölgesinden sağlanmaktadır. Bu yıl Bavaria, Bira Saflık Kanunu’nun 500. yıldönümünü kutluyor.

 

Almanya bavarya alpleri

 

Costa Verde

Tüm gözlerin 2016 Olimpiyat Oyunları’nın oynanacağı Rio’ya çevrilmesinden dolayı, Brezilya’da rahat bir nefes almak isteyenlerin tercih edeceği yer. Etrafının tepelerle çevrili olduğu bu şirin ada, doğaseverleri ve adrenalin tutkunlarını bekliyor.

 

St Helena

İngiltere’de yer alan bu adaya ulaşım sadece deniz yoluyla mümkün. Bu ıssız adada büyüleyici anlar yaşayabilirsiniz. Nerede kalacağım diye düşünenler için, yerel halk gelen turistler için 32 odalı bir otel inşa etmiş.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!