Anasayfa > Türkiye > Edirne > Gökçetepe Tabiat Parkı Nerede Nasıl Gidilir Giriş Ücreti

Gökçetepe Tabiat Parkı Nerede Nasıl Gidilir Giriş Ücreti

Gökçetepe Tabiat Parkı - deniz ne güzel parlıyor

Gökçetepe Tabiat Parkı, Saros Körfezi’nde son yılların popüler günübirlik tatil yerlerinden birisi olması açısından oldukça önemlidir.

Gökçetepe Tabiat Parkı – Gökçetepe Orman Kampı

Yaz mevsiminde insanlar özellikle hafta sonu kaçış planı için organize olacağı kaç yer kaldı şunun surasında? Edirne’nin Keşan ilçesinde doğasıyla, deniziyle, büyük şehre yakınlığıyla cazip Gökçetepe Tabiat Parkı son dönemin parlayan yıldızı durumunda. Gökçetepe Tabiat Parkı içinde bulunan 6 koyun toplam uzunluğu 3,5 km kadardır.

Sevimli ve tertemiz koylarıyla, mis kokulu oksijen deposu ormanlarıyla, kafe ve restoranlarıyla, organik pazarlarıyla, doğa sporlarıyla, yamaç paraşütü, tırmanma, dağ bisikleti gibi aktiviteleriyle ve en ilgi çeken kısmı olan çadır ve karavan kamplarıyla yıldızı parlayan Saroz Gökçetepe Tabiat Parkı‘na gelin daha yakından bakalım.

Öncelikle burasının işletmesi Kartur’a ait. Muhteşem koylara, çok geniş alanlara yayılmış çam ormanlarına, temiz ve bol oksijenli havaya sahip Gökçetepe Tabiat Parkı sınırları içinde restoranlar, kafeler, tertemiz denize ve güzel kumsallara sahip plajlar, organik ürünlerin satıldığı pazarlar, piknik, çadır ve karavana kamp alanları bulunmaktadır. Yüzme, dalış, kamp, tatil, yamaç paraşütü, doğa yürüyüşü ve offroad gibi çeşitli doğa sporları için uygundur.

Çok geniş bir alana yayılan orman kampında alın çadırınızı istediğiniz yere kurun. Deniz manzaralı köşeyi tercih ederim derseniz kıyıya, ben daha çok oksijen alıp biraz kendimi doğanın içine bırakayım derseniz de (aman dikkat oksijen çarpması fena uyku getiriyor ve acayip acıktırıyor benim bünyemi) ağaçlık bölgeye kurulabilirsiniz. Tercih sizin, yeter ki buraya gelin.

 

Gökçetepe Tabiat Tarkı - muhteşem manzara
Muhteşem manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz

 

instagram hesabımı takip edin –> @gezittacom

 

İstanbul’da yaşayanların en çok sıkıntı çektiği konu hafta sonu kaçabilecek yerlerin yokluğu ya da bilinmemesi… İzmir, Muğla, Antalya gibi şehirlere özenmek yerine biraz da İstanbul çevresini değerlendirelim diyenler için ideal bir önerimiz var:

Özellikle kamp severler için rüya gibi bir hafta sonu garantili bu rota ‘kayıp cennet’ olarak da biliniyor. Denizin ve ormanın kesişen kokusu, doğanın sesiyle uyumak ve uyanmak… Gerçekten de saklı bir cennet.

Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı olan Gökçetepe Köyü ve sahili Saros Körfezi’nin en güzel noktalarından. Saros, İstanbul’da yaşayanlar için hafta sonu ideal bir kaçamak alternatifi. Belki günübirlik için 3 saat gibi bir süre yorucu olabilir ancak konaklamalı tatiller için çok güzel bir fikir. Gökçetepe Köyü Saros Bölgesi’nin gizli kalmış bir noktası, adeta söylendiği gibi ‘kayıp cennet’. Konaklama için çok alternatif yok ancak kamp yapmayı sevenler için bu durum bir avantaj. Gökçetepe’de sahil çam ağaçları uzanan, orman kokulu huzurlu bir kumsaldan oluşuyor. Denizi oldukça temiz Saros koyları sanayiden uzak olduğu için doğallığını korumuş. Tertemiz havası ile adeta bir doğa harikası.

Gökçetepe Tabiat Parkı, eski adıyla Orman Kampları ya da bilinen diğer adıyla Gökçetepe Orman Kampı düzenlenmiş yolları ile rahat ve tozsuz çamursuz bir yolculuğa imkan veriyor.

15 Mayıs 2013 tarihinde hizmete açılan Gökçetepe Tabiat Parkı fiyatlarının uygunluğu, doğası ve çevre köylerden gelen organik gıdaları ile tam bir doğa tatili sunuyor. Birçok aktivite ile de renklendirebileceğiniz tatilinizde doğa sporları, paintball, dalış eğitimleri, su sporları ve doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Ayrıca elektrik, su, tuvalet ve duş imkanı da sunuyor.

 Gökçetepe Orman Kampı İmkanları

 • Tuvaletler
 • Lavabolar
 • Duş alanları
 • Elektrik hattı (uzun bir ara kablo getirin yeter)
 • Mangal, ateş yakmak serbest
 • Market(mangal ve deniz malzemeleri mevcut)

 

Gökçetepe Sahili

Gökçetepe Sahili’ne bakarsak denizi gayet berrak ve tertemiz. Snorkel yapabilir, denizin dibindeki balıkları seyredebilirsiniz. Denizi seven miniklerinizle de gelebilirsiniz ama derinleştiği için siz yine de tedbiri elden bırakmayın. Birden derinleşmiyor, kademeli şekilde derinleşiyor. Kum değil, ara ara deniz kestanelerine ve kayalara rastlayabilirsiniz. Yanınızda mutlaka deniz ayakabbısı da bulunsun. Soğuk bir denizi yok. O açıdan ılık deniz severler için güzel bir yer.

 

Gökçetepe Tabiat Parkı giriş ücreti ve konaklama ne kadar?

Gökçetepe Tabiat Parkı kişi başı giriş fiyatı 6,50TL. Aracınızla gidiyorsanız araçlar için 20 TL tahsis ediliyor. Gökçetepe çadır kampı ücreti ise 40 TL. Çadırınız yoksa 4 kişiye kadar 80 TL karşılığında park içerisinde bulunan çadırlarda kalabiliyorsunuz, 5 kişilik çadır fiyatı için 100 TL ödemek gerekiyor. Bisiklet girişi 6,5 TL, motorsiklet 13 TL, karavan konaklama ise 60 TL.

Bu konaklama seçeneklerinin dışında Gökçetepe Tabiat Parkı’nda bungalov evler de kiralanabilir. Bungalov evler 1 salon ve 1 yatak odası olmak üzere 2 oda şeklinde tasarlanmış ve Amerikan mutfak konmuş. İçeride bir de banyo bulunuyor. Bungalov fiyatları ise tek gecesi yaklaşık 220 TL.

Eğer Saroz körfezinde, Gökçetepe Tabiat Parkı çevresinde ücretsiz çadır alanında kalmak isterseniz, girişin sahil tarafında çadır için uygun bir yer var. Baharda gidip kalmıştık, ama yazın, kafenin açıldığı zamanlarda durum ne olur bilemiyorum. Ama geceleri pek sakin geçmiyor, birasını alan dayılar son ses müzik açıp takılabiliyor. Gökçetepe Tabiat Parkı’na girseniz de girmeseniz de bu tipler olmuştur hep

 

Saroz Gökçetepe Tabiat Parkı Giriş Ücreti

İşletmesini 40 yıllığına Kartur adında bir şirket kiralamış. Güncel ücretler ve detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Gökçetepe Tabiat Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Gökçetepe Tabiat Parkı İstanbul arası 3,5 saat sürüyor ve toplam 270 km’dir. Edirne’ye uzaklığı 2 saatlik mesafededir. Edirne’nin Keşan ilçesinde yer almaktadır.

Keşan’dan sonra Erikli, Enez ve Bahçeköy tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz. Gökçetepe Köyü’ne kadar gelip sahile devam edin, sahil yolunun sonunda milli park girişine ulaşırsınız. Ulaşım gayet rahattır bu kısma kadar.

Gökçetepe Tabiat Parkı telefon numarası iletişim bilgisi: 444 45 27

Gökçetepe Kamp Alanı – Konaklama – Bungalov

Gökçetepe Tabiat Parkı’nda konaklama alternatifleri bungalov evler, çadır ya da kendi karavanınızla gelirseniz karavan. Ancak kendi çadırınız yoksa kurulu olan çadırlardan da kiralayabilirsiniz. 4 kişilik ve 6 kişilik seçenekleri var. Çadır fiyatları ise 80 – 120 TL olarak değişiyor. 6 kişilik çadırların mini buzdolabı bulunuyor. Kendi çadırınızla gelirseniz 35 TL ödüyorsunuz. Araçla gelirseniz tek seferlik 20 TL ödemeniz gerekiyor. Günübirlik olarak gelecekseniz sadece giriş ücreti veriyorsunuz. Kamp yapacaklar için elektrik ve su fiyata dahil ediliyor. Çadır kampı bana göre değil diyenler için karavan ya da bungalov ev önerilebilir.

 

Gökçetepe tabiat parkı - Gökçetepe çadır kamp
Gökçetepe çadır kamp

 

Gökçetepe kamp alanları açısından çok zengin. Gökçetepe Tabiat Parkı’nın en güzel yanlarından biri ise alanın çok büyük olması. Bu da size çadır kampı alanları için farklı seçenekler sunuyor. Hem de ortak elektrik, tuvalet, bulaşıkhane gibi hizmetler de bulunuyor.  Hem izole bir tatil hem de insanlarla kamp hayatında ortak yaşam mümkün. Çadır alanlarının sahile yakınlığı ise oldukça büyük bir avantaj. Hem de her türlü ihtiyaç için market ve fırın da var. Böylece İstanbul’dan yüklenip gelmeye gerek kalmıyor. Çadır için nevresim takımı getirmeniz yeterli olacaktır.

Kamp ortamını günübirlik yaşamak isteyenler ancak konaklamak istemeyenlerse Gökçetepe Köyü‘nde pansiyon seçeneklerine bakabilirler.

Bunun dışında sahilde şemsiyeler mevcut. Ancak şezlong yok. Katlanır sandalyeler ya da hasır örtüler gibi plaj malzemeleri almanızda fayda var.

Gökçetepe’deki Aktiviteler

 • Ormanda yürüyüş yapabilirsiniz
 • Denize girebilirsiniz
 • Kamp ateşi için ormanda odun toplayabilirsiniz

 

Gökçetepe Tabiat Parkı İletişim Bilgileri

Adres : Gökçetepe Tabiat Parkı Gökçetepe Köyü Zeytindere Mevkii Keşan / Edirne
Telefon : 444 45 27

 

Gökçetepe Kampı Pratik İpuçları

 • Deniz ayakkabısı ve deniz gözlüğü getirin
 • En önemli temel gıdaları büyük süpermarketten alın
 • Uzatma kablosu, masaüstü fener ya da kafa lambası getirin
 • Bayram zamanı her yerde olduğu gibi burada da yer bulmakta zorlanabilirsiniz, daha sakin zamanlarda gelmekte fayda var.
 • Sinek kovucu alın yanınıza.
 • Aracınıza bir sürü şey yükleyip getirmeyin, zaten burada fiyatlar çok uygun. Kasap, market, restoran var.
 • 6 kişilik çadırların buzdolabı ve elektriği de mevcut
 • Kumsalda şezlong yok, yanınızda mutlaka altınıza serebileceğiniz hasır, havlu vs getirin.
 • Gece ateş yakmak için gündüz bol bol odun toplayın

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!