Anasayfa > Yunanistan > Mykonos > Mykonos’a nasıl gidilir?

Mykonos’a nasıl gidilir?

Mykonos'a nasıl gidilir? - Mykonos sahil

Bu yaz tatilinizi parti adası Mykonos’ta geçirmeye karar verdiniz. Fakat Mykonos’a nasıl gidilir? Bu soru hakkında pek bilginiz yoksa yazımızın devamında kendinizi Mykonos’ta bulabilirsiniz.

Mykonos’a nasıl gidilir?

1. Mykonos Uçak

Mykonos adasına ulaşım en kolay şekilde adada bulunan havalimanı üzerinden yapılabilir. Fakat, Türkiye’den direk uçuşlar sadece Haziran ve Eylül ayları arasında İstanbul üzerinden mümkün. Seyahat tarihleri kısıtlı olduğundan fiyatlar da biraz tuzlu; 200 Euro’dan başlıyor. Üstelik rezervasyonunuz yoksa ve son günlerde bilet almaya çalışıyorsanız fiyatlar en az 500 Euro’ya ulaşmış demektir.

Fiyatlar katlandıysa uçak yolu için diğer alternatifiniz Atina üzerinden adaya ulaşmak. Üstelik Atina üzerinden adaya yapılan uçak sefer sayısı çok çok daha fazla. Atina üzerinden daha ucuza yolculuk etme fırsatı bulabilirsiniz.

Mykonos'a nasıl gidilir? - Mykonos yelderğirmenleri
Mykonos sahil ve yel değirmenleri

2. Mykonos Feribot

Mykonos Adası’na deniz yolculuğu ile ulaşmak istiyorsanız iki farklı opsiyonunuz bulunuyor:

  1. Uçakla Atina’ya ulaşın. Ardından buradan kalkan feribotlarla 2 buçuk saat süren bir yolculuk ile Mykonos adasına ulaşabilirsiniz. Bilet fiyatları 120 Euro civarında.
  2. Bütçem düşük derseniz 4,5 saat süren daha uygun 70 Euro ücretli feribotlarla adaya ulaşmak da mümkün.

Mykonos Adası’na en ucuza nasıl gidilir?

Mykonos adası tüm dünyanın jet sosyetesini, çılgın gençlerini ve aykırı kitlelerini çektiği için ada üzerinde konaklama ve günlük masraflar çok yüksek. Üstüne pahalı uçak bileti fiyatlarını da koyarsanız belki de tüm sene Mykonos tatiliniz için çalışmak zorunda kalabilirsiniz.

Fakat, pek keşfedilmemiş bir rota üzerinden adaya çok çok daha uyguna ulaşmak mümkün. Evet sadece 100 Euro’ya Mykonos adasına gidebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Türkiye’nin dibindeki Sakız adası (Çeşme’den feribotla 1 saat) ya da Samos adası (Kuşadası’ndan feribotla 1 saat) feribotlarına binerek bu adalara ulaşmak. Ardından bu adalardan geçen feribotlarla 3,5 saatlik bir feribot yolculuğu ile Mykonos Adası’na ulaşabilirsiniz.

Hadi hep beraber biletlerimizi ayırtalım. www.ferryconnection.com sitesi üzerinden seferleri kontrol edebilir ve dilediğiniz tarihe biletinizi ayırtabilirsiniz.

Bahsettiğimiz ucuz yolculuğun diğer bir avantajı da farklı tatil noktalarına aynı tatil sürenizde gidebilmenizdir. Direkt Mykonos’a gideceğinize aktarmalı olarak önce İzmir-Çeşme-Alaçatı’ya uğrayıp, Sakız Adası‘nda demlenip sonra da Mykonos’a gittiğinizi düşünsenize!

Mykonos nerede?” yazısını da okuyabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!