Anasayfa > Endonezya > Bali > Bali nerede?

Bali nerede?

Mykonos nerede? - Bali tapınakları

“Bali nerede?” sorusunun cevabına geçmeden önce Bali adası’nı tanımlamak gerekirse “balayı gezginlerinin müdavimi olduğu huzur adası” mı desek, yoksa turkuvaz denizinden dem vurup “ah bi Bali bileti olsa da denize girsek mi deriz!” bilemedim!

Bali nerede?

Bali adası, Uzak Doğu’da bulunan Endonezya’nın 17.000 adasından bir tanesidir. Endonezya’nın bu adası başkent Jakarta’yı bulunduran Cava adasının hemen doğusunda yer almaktadır. Adanın büyüklüğü konusunda Midilli adası büyüklüğünde diyebiliriz. Bali adası gezinizi planlarken bu detay işinizi kolaylaştırabilir.

 

 

Bali adası, her ne kadar ekvatora yakın olsa da güney yarım kürede bulunduğundan mevsimsel olarak Tayland’daki Phuket benzeri yerler gibi diğer alternatiflerden farklı tarihlerde ziyaret edilmesi gerekir. Nisan – Eylül ayları arasında tatilinizi planlayabilirsiniz.

Endonezya Türkiye’de bilindiği üzere Müslüman bir ülke. Fakat, Bali adası için durum farklı. Endonezya’ya bağlı olan bu adada %90’ın üzerinde Hindu inancına bağlı insan yaşıyor. Üstelik ada nüfusu 3.5 milyon. Eğer Bali’nin yanında başka Endonezya ziyaretleriniz olacaksa farklı kültürlerle karşılaşmaya hazır olun.

Bali adası gezilecek yerler yazımızı da okuyabilirsiniz.

 

Benzer Yazılar

One thought on “Bali nerede?

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!