Anasayfa > Türkiye > İstanbul > Heybeliada Plajları ve Giriş Ücretleri

Heybeliada Plajları ve Giriş Ücretleri

Heybeliada Plajları

Heybeliada’ya gitmenizin asıl sebebi plajlarıysa sizi buraya alalım! Şayet “ben biraz serinleyeyim, plaja da şöyle uzaktan bakayım” diyorsanız gene sizi buraya alabiliriz. İstanbul’da deniz girme konusunda şüpheleriniz varsa bile tertemiz kumsalında doğayla iç içe vakit geçirmek için Heybeliada Plajlarını ziyaret edebilirsiniz. Sadece bir vapur mesafesinde bulunan Heybeliada Plajları hakkında genel bilgi ve giriş ücretleri için aşağıdaki yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Yazın bunaltıcı sıcakları yüzünden herkes bir kaçış yolu ararken tam da bu noktada İstanbul’a yakınlığıyla Prens Adaları karşımıza çıkıveriyor. Alternatif Ege koyları şurada duruversin, her hafta bir Ege koyuna gitmektense hem yakın hem de ucuz bir alternatif olarak Prens Adaları mantıklı görünüyor. İstanbul Anadolu Yakası’ndan da Avrupa Yakası’ndan da düzenlenen vapur seferleriyle çok kısa sürede ulaşılan Heybeliada Plajları keyif sürmek için ziyaretçilerini yemyeşil ve tertemiz doğası içinde ağırlıyor.

 

instagram hesabımı takip edin –> @gezittacom

 

Heybeliada Plajları

1. Alman Koyu

Alman Koyu, biraz zahmetli ve uzun bir yürüyüşün ardından ulaşıldığında ödül gibi gelecek bir güzelliğe sahip. Plaj tur yolu üzerinde kalmasına rağmen yolun biraz zahmetli olmasından ötürü çok kişinin bilmediği, sakin plajlardan birisi. Alman Koyu giriş ücreti yok fakat şezlong, şemsiye, tuvalet ve duş için 20-25 TL ödemek gerekiyor. Alman Koyu açık denize baktığı için bölgedeki en temiz ve güvenilir koyudur denilebilir. Etrafta herhangi bir restoran olmadığından yiyecek içeceğinizi getirmeyi tercih edebilirsiniz. Ayrıca kara ulaşımı yerine teknelerle de gelip burada keyif sürebilirsiniz.

Alman Koyu
Alman Koyu

 

2. Çam Limanı Koyu

Çam Limanı Koyu sadece Heybeliada’ya özel değil, Türkiye’nin en güzel koylarından biri olarak kabul ediliyor. Adanın güneyinde, ortalama 15 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan Ada Beach Club işletmesi bu koyun içinde yer alıyor. Oldukça güzel bir manzarası olan bu koyun yaz mevsimi haricinde de ziyaretçileri olduğunu söylemek yanlış olmaz. Adanın en keyifli alanlarından birisi olan Çam Limanı Koyu adını etrafını süsleyen çam ormanlarından alıyor.

Fakat söylenen göre, bu koy doğal yollarla değil, geçmiş yıllarda yapılan maden kazılarının ardından bu hale gelmiş. 4. Yüzyıldan itibaren başlayan altın ve bakır madeni kazıları 18. Yüzyıla kadar sürmüş. Fotoğraftan da görebileceğiniz üzere Çam Limanı Koyu’nun sağında Terk-i Dünya Manastırı, solundaysa Heybeliada Sanatoryumu bulunuyor. Kıyıdan ulaşım yerine teknelerle koya gelerek, yoğun çam kokusu eşliğinde sakin bir deniz keyfi yapabilirsiniz. Kıyıdan denize girmek için Ada Beach Club’ı değerlendirilecek seçenekler arasına koymakta fayda var.

 

Çam Limanı Koyu
Çam Limanı Koyu’nun tepeden görünümü

 

3. Ada Beach Club

Heybeliada’nın eşsiz çam ormanları içindeki Çam Limanı Koyu, Ada Beach Club’a ev sahipliği ediyor. Heybeliada iskelesinden tekneler ile ücretsiz ulaşım sağlanıyor. Dilerseniz Heybeliada merkezinden Çam Limanı Koyu’na sadece 10-15 dakikalık yürüyüşle de ulaşabilirsiniz. Ada Beach Club giriş ücreti hafta içi 40 TL, hafta sonu 50 TL. Şezlong, şemsiye, plaj kullanımı, tuvalet, kabin ve duş kullanımı ücrete tabii. Ayrıca 0-12 yaş arası  giriş ücretsiz. Dilerseniz Ada Beach Club’ın tahta masalı keyifli restoranında yemek yiyebilir, aperatifler için kafesini de tercih edebilirsiniz.

 

Ada Beach Club
Ada Beach Club

 

4. Akvaryum Koyu

Midye severlerin dikkatine! Heybeliada’nın en lezzetli midyesinin Akvaryum Koyu’nda olduğunda dair iddialar mevcut. Şayet denemek isterseniz, midyesinin yanında tertemiz denizini de görebilirsiniz. Kayalıklar arasına saklanmış, doğal park içine konumlanmış meşhur Heybeliada Plajlarından birisi olan ve zemini midye kabukları ile taşlardan oluşan Akvaryum Plajı giriş ücreti hafta içi 40 TL ve hafta sonu 50 TL. Heybeliada merkezine çok yakın olan Akvaryum Plajı’na ulaşım küçük bir patikayla sağlanıyor.

 

Akvaryum Koyu
Akvaryum Koyu

 

5. Aqua Green Beach

Heybeliada’da ne işimiz var? Denize girmek için neden o kadar nostaljik bir yeri seçeyim ki diyen gençlerin yanıldığını fark ettiği yerlerden birisi: Aqua Green Beach Club. Su kaydırakları ve hareketli ortamı sayesinde Heybeliada’nın en eğlenceli mekanlarından birisi olan beach club buradaki en kaliteli plaj kabul ediliyor. Heybeliada iskelesinden ücretsiz gidiş dönüş ulaşım hizmeti de sunuyorlar.

Aqua Green Beach Club giriş ücreti kişi başı hafta içi ve cumartesi 45 TL, pazar günü 50 TL. Ayrıca 0-7 yaş arası çocuklar ücretsiz girebiliyor. Şezlong, şemsiye, giyinme kabini, tuvalet ve duş kullanımı da giriş ücretine dahil. Burada ayrıca balık çeşitleri ve aperatif yiyecekler bulabileceğiniz bir restoran da mevcut. Dilerseniz şezlonglara servis sağlanıyor.

 

Aqua Green Beach Club
Aqua Green Beach Club

 

6. Değirmenburnu Plajı

Heybeliada gezilecek yerler yazımızda detaylıca bahsettiğimiz mesire ve piknik alanı olarak kullanılan alanın plajı da mevcut. Değirmenburnu Plajı giriş ücreti hafta içi 10 TL hafta sonu 15 TL. Plaj giriş ücreti, mesire alanına giriş ücretinden ayrı ödeniyor. Burada isterseniz piknik ve deniz keyfini bir arada yaşayabilirsiniz.

 

Değirmenburnu Plajı
Değirmenburnu Plajı

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!