Anasayfa > Türkiye > İstanbul > Kuzguncuk Gezilecek Yerler

Kuzguncuk Gezilecek Yerler

Kuzguncuk

Kuzguncuk demek hasret kaldığımız güzel dizilere hayat veren sokaklar, buram buram nostalji, bolca tarihi mekân demek! İstanbul’un kaosundan sıyrılmayı başarmış dünyalar tatlısı bir yer olan Kuzguncuk yıllar içinde güzelliğine güzellik katmış, harikalar diyarına dönüşüvermiş adeta. Haydi gelin beraber keşfedelim! Bakalım yıllara meydana okuyup İstanbul’un içinde kendisi gibi kalmayı başarmış bu semtte neler yapılır, nereler gezilir, hangi anılara dalınır…

 

Güzel Kuzguncuk sokakları
Güzel Kuzguncuk sokakları

 

Instagram hesabımı takip edin -> @gezittacom

 

Kuzguncuk’un tatlı sokaklarına kısa bir gezinti yapalım…

 

Sokaklarında Dizileri Göreceğiniz Semt – Kuzguncuk Gezilecek Yerler

Haydi biraz Ekmek Teknesi’nin, Perihan Abla’nın çekildiği sokaklarda gezinelim ve geçmişe duyduğumuz özlemi biraz olsun hafifletmeye çalışalım. İstanbul’daki tek tip yapılaşma ve devasa gökdelenler derken özlüyoruz canım o eski sokakları, cumbalı evleri…Sokak aralarından kendini gösteren denizi, içinde gezinilen yeşilliği, bostanı, bir de sokağı neşelendiren renklerle birleşmiş cumbalı evlerin güzelliği… Neyse ki Kuzguncuk nesilleri en iyi şekilde harmanlamayı başarmış bir yer. 3. nesil kahvecisi, özel menülere sahip restoran ve kafeleri, alışveriş yapmasanız bile sokaklarda gezinirken görmesi bile keyif veren bakkalları ve manavları…

 

Meşhur Kuzguncuk evleri
Meşhur Kuzguncuk evleri

 

 Fener Balat’la Kapışsın mı, Kardeş mi Olsun? – Kuzguncuk Gezilecek Yerler

Fener – Balat da Kuzguncuk da hemen hemen aynı havaya sahip iki semt. İkisinin de nostaljisi, tarihi, anıları çok, ikisinde de yeni nesil dükkanlar mantar gibi çoğalmış ama o eski mahalle havası bozulmamış. Fener Balat sevdalıları ile Kuzguncuk sevdalıları gibi bir yarış var sanki. Ama hiç gerek var mı? Yoook! Çünkü ikisi de İstanbul’un keşmekeşinden sığınmalık liman. Kendinize bir off-day yaratmış gibi, sanki bir Avrupa kentine tatile çıkmış ve eski şehir bölgesini geziyormuş gibi…

 

Kuzguncuk'ta keyifli bir gezinti :)
Kuzguncuk’ta keyifli bir gezinti 🙂

 

Kuzguncuk Nerede?

Kuzguncuk, İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alıyor. Üsküdar sınırlarında ama ne insanları ne de semte hâkim olan hava burada yok. Özerk bir bölge gibi Üsküdar’ın ortasında duruveriyor. Üsküdar sahile 3 km uzaklıkta bulunuyor.

 

 

Kuzguncuk’a Nasıl Gidilir?

Madem İstanbul’da tatile çıkmış gibi hissetmek istiyoruz, o zaman kurallara göre oynayalım. Önce Üsküdar’a gidin ve sahilden Kuzguncuk’a uzanan 3 km’lik yolu boğaz manzarasının keyfini çıkara çıkara, elinize simitlerinizi ala ala yürüyün!

Anadolu’dan Üsküdar’a ulaşım alternatifi: Beykoz’dan 15 numaralı otobüsle, Kadıköy Marmaray ile sadece 1 durak sonra Üsküdar’a ulaşabilirsiniz. İsterseniz dolmuş veya otobüsü de tercih edebilirsiniz. Karar sizin.

Avrupa’dan Üsküdar’a ulaşım alternatifi: Marmaray’ın Yenikapı – Sirkeci hattından Üsküdar sahile dakikalar içinde ulaşabilirsiniz. Metrobüs kullanacaksanız ‘Boğaziçi’ durağında inerek aktarma yapabilirsiniz. Üsküdar’a giden otobüslere binerek sadece 2 durak sonra Kuzguncuk’a biraz daha yaklaşmış olacaksınız.

Çok daha keyifli bir alternatif de benim gibi vapurla seyahate bayılanlar için geliyor! Tabii ki Kabataş, Eminönü ve Beşiktaş’tan kalkan Üsküdar vapurlarından bahsediyorum.

Kuzguncuk Tarihi – Kuzguncuk Gezilecek Yerler

Farklı kültürlere ev sahipliği etmiş yerlerin ‘hoşgörü’ anlayışı çok ama çok güzel. Kuzguncuk da böyle bir yer çünkü zamanında tek bir Türk’ün bile olmadığı semtlerden bir tanesi. Kuzguncuk tarihi ile ilgili farklı hikayeler de mevcut.

Kimilerine göre Kuzguncuk adı Altın Kiremit anlamındaki Hrisokeramos’tan kimilerine göreyse buraya Fatih Sultan Mehmet zamanında yerleşmiş Kuzgun Baba isimli bir ermişten geliyor. Efsanesi ne olursa olsun Kuzguncuk özellikle Museviler için anlamlı olan bir yer haline gelmiş. Çünkü kutsal topraklarına gidemeyen Museviler için Kuzguncuk son durakmış ve bu nedenle buraya yerleşip burada yaşamışlar. Musevilerin ardından Ermeniler ve Rumlar da Kuzguncuk’a yaşamak için gelince ortaya müthiş bir kültür birliği çıkmış.

 

Kuzguncuk sokaklarındaki erguvanlara kayıtsız kalmak mümkün değil! :)
Kuzguncuk sokaklarındaki erguvanlara kayıtsız kalmak mümkün değil! 🙂

 

Ne güzel ki bu kültür birliği kiliselerin, camilerin ve sinagogların yan yana olmasının da kanıtı niteliğinde hala korunur durumda. Kuzguncuk’a gelen yolda geçeceğiniz Paşalimanı ve Üsküdar’da Osmanlı mimarisi ne kadar baskınsa, az ötesindeki Kuzguncuk’ta da farklı kültürlerin mimari özellikleri kendini gösteriyor.

Kuzguncuk Gezilecek Yerler

Eveeet, Kuzguncuk’u köşe bucak keşfetmeye hazır mıyız? Biliyorum ki gezdikten sonra siz de Kuzguncuk’u görüp âşık olan çoğu kişi gibi emlak piyasa araştırmasına girişeceksiniz. E hadi hayırlısı diyelim o zaman 😊 Ayrıca en güzel yanlarından biri de çocuğunuzu da alıp keyifle vakit geçirebileceğiniz bir yer olması! Ne kadar keyifli gezdiğimiz fotoğraflardan anlaşılıyor olsa gerek 🙂

 

Çocuklu ailelerin dostu Kuzguncuk :)
Çocuklu ailelerin dostu Kuzguncuk 🙂

 

Sanatçıların entelektüel yönlerinin doğrudan yansıdığı, Türkler’ kıyasla daha uzun süre burada yaşamış gayrimüslimlerin kattığı modern ve sofistike havayı, tarihi, nostaljiyi ve şirinliği görmeye hazırsak işte sırasıyla Kuzguncuk gezilecek yerler:

1. Fethi Ahmet Paşa Yalısı

Kuzguncuk evlerinden, mimarisinden çokça bahsedeceğiz. Üsküdar’dan yürüyerek gelince Paşalimanı sahilinde görmemenizin imkânsız olduğu güzellikteki Fethi Ahmet Paşa Yalısı’nı bir görün derim. Bina 1840 yılında inşa edilmiş. İçi ayrı dışı ayrı özenle inşa edildiği için Sultan Abdülmecit Dolmabahçe’nin dekorasyonunun da Fethi Ahmet Paşa tarafından yapılmasını istemiş. Şimdi ise keyifli bir korusu var ve belediye işletmesinde.

 

Fethi Ahmet Paşa Yalısı
Fethi Ahmet Paşa Yalısı

 

2. Kuzguncuk Evleri

Yazının başından beri Kuzguncuk evlerinin muhteşem renklerinden, sokaklara kattığı havadan, mimarisinden kısacası güzelliğinden bahsediyorum. Nedeniyse gayet açık, fotoğrafta da belli olduğu gibi çok güzeller kardeşim! Gezerken sokakta fotoğraf çekmek yetmiyor insanın her evin önünde bir poz veresi geliyor. Yan yana sıralanmış güzel köşkler ve evler Kuzguncuk’un simgesi haline gelmiş elbette. Süslü kapıları, özenli bahçeleri, az katlı minik, eski tip şemsiyeli cumbalı evler. Çok güzelsiniz! Kuzguncuk’ta her yer fotoğraflık ama burayla özdeşleşen fotoğrafların çıktığı o sokak Simitçi Tahir Sokak, not edin. 😊

 

Kuzguncuk Evleri
Kuzguncuk Evleri

 

3. İcadiye Caddesi

Kuzguncuk’a nasıl gideceğiniz anlatırken sahil yolundan yürüyebileceğinizi söylemiştim ya hani, tam da o caddeden karşıya geçip sağdan Kuzguncuk’a girince başlayan cadde İcadiye Caddesi. Bu semtin ana caddesi olduğundan nostaljiyi ve yeni nesil yaşam anlayışını harmanlayan kafeler, restoranlar, kitapçılar ile antikacı ve galeri bulunuyor. Sokağın en güzel yanı sadece şirin mekanları değil. Özellikle bahar ve yaz aylarında gezerseniz İstanbul’da gökdelenlerden fırsat kalmayan yeşil dev ağaçları göreceksiniz.

 

İcadiye
İcadiye Caddesi

 

4. Tarihi Kuzguncuk Fırını

İşte yine İstanbul’da hatta şehirleşmenin hayatımızın içine ettiği herhangi bir yerde gittiğimizde bulamayacağımız o lezzetleri üreten ve tadına bakınca bir anda hop 5-6 yaşlarına döndüren yerdeyiz. Tarihi Kuzguncuk Fırını. Burada kesinlikle yemeniz gereken lezzetleri tazecik, doğal dondurması, meşhur Kuzguncuk Mantarı kurabiyesi ve canınız başka ne isterse! Bir kere nostaljik, ne yerseniz yiyin anılara yolculuk yapacağınız kesin!

 

 

5. Perihan Abla & Ekmek Teknesi

En başta bahsettiğim bu dizilere hayat veren sokaklar Kuzguncuk sokakları. Dolayısıyla evlerimize misafir olan Perihan Abla’nın hikayeleri, eğlenceli olaylarıyla Ekmek Teknesi izleyenler tarafından o kadar sevilir de bu sokaklarda iz bırakmamış olur mu? Ekmek Teknesi tabelasını da görecekseniz, eğer diziyi izleyenlerdenseniz duygulanmamak mümkün değil! Ekmek Teknesi Asude Kebap tarafından işletiliyor ama nostaljik dokusu bozulmamış, dizide neyse o sanki.

 

Ekmek Teknesi
Ekmek Teknesi

 

6. Kuzguncuk Bostanı

Şehrin ortasına bostan kuracak kadar mı sıkıştırdılar bizi bu şehir hayatına eyyy! Bir yanınız böyle düşünürken diğer yandan da bayıla bayıla gezeceksiniz bu bostanı. Buranın ilk tapu tarihi Sultan Mehmed Reşat dönemine dayanıyor. Mahalleli burayı korumak için büyük çaba sarf ediyor. Bostanda kim ne ekmiş görüyorsunuz herkesin alanı belli. O kadar güzel ki; bir de önlerinde isimleri yazıyor. 3. Km ötedeki Üsküdar’da hormonlu yiyecekleri deli paralara satın alanlar bir yana, kendisi yetiştirip dalından koparıp tadına doyulmaz lezzetleri yemek bir yana.

 

Kuzguncuk Bostanı
Kuzguncuk Bostanı

 

7. Uryanizade Sokağı

Arnavut kaldırımlı boş sokakta rüyanıza giren kişi bu sokakta dolaşıyor olabilir mi dersiniz? Olabilir tabii! Kuzguncuk’un bir başka Instagram noktası da burası. Belki de bu sokaktaki o sarı evin önünde bir fotoğraf çekilebilmek için sıra bekleyebilirsiniz. Şaka değil 😊 Sahilden yürüyüp gelince İcadiye Caddesi’nden dolaşarak içlere doğru ilerleyince göreceksiniz. Zaten Perihan Abla Sokağı ile de kesişiyor. Burada biraz daha fazla sayıda Osmanlı mimarisine sahip evler var.

 

Kuzguncuk'un güzel sokakları
Kuzguncuk’un güzel sokakları

8. Nail Kitabevi

Aslında kafe kitabevi diye geçiyor ama gezilecek yerler listemizde kitabevi olarak geçiyor. İcadiye Caddesi’ni gezdik, Asude’de Ekmek Teknesi’ni andık şimdi biraz soluklanalım derseniz buyurunuz efendim keyif saatine. Alın kahvenizi, kitabınızı ve Nail Kitabevi’nde saatlerin nasıl geçtiğini unutun. Binası zaten Kuzguncuk mimarisindeyken anlatmaya bile gerek yok gidin, görün. Asıl nostalji ve huzur ise içeride. Şansınız varsa veya Kuzguncuk gezisi için erken davrandıysanız haydi bakalım o cumbadaki koltuğu kapın!

 

Nail Kitabevi Kafe
Nail Kitabevi Kafe

 

9. Ayios Panteleimon Kilisesi

Semtin en dikkat çekici yapılarından bir tanesi olan bu kilise, İcadiye Caddesi üzerinde kalıyor. Nikola Ziko tarafından 1872 yılında inşa edilmiş, ibadete ise 1892 yılında açılmış. Kilisenin göze çarpan ve meşhur kısmı aslında kendisi değil de çan kulesi. 1911 yılında sonradan eklenen çan kulesini de görün derim.

 

Ayios Panteleimon Kilisesi
Ayios Panteleimon Kilisesi

 

10. Cemil Molla Köşkü

Üryanizade Ahmet Esad’ın oğul Cemil Molla tarafından yapıldığından ismi de böyle geçiyor. Ama köşkün olayı öyle sadece görünüşü falan değil, baya değerli bir yer. Çünkü İstanbul’da telefon, fotoğraf stüdyosu ve kalorifer tesisatının ilk kez kullanıldığı yer olmasıyla tanınıyor. Ama bununla da kalmıyor köşkün güzelliği…16 odalı köşkün tüm odalarının deniz manzaralı olduğunu söylesem siz de içinizden ‘Aaaah ah insanlara nerelerde yaşamış!’ diye geçirir misiniz ki?

 

Cemil Molla Köşkü
Cemil Molla Köşkü

 

11. Üryanizade Camii

Camiler, kiliseler, sinagoglar. Kuzguncuk’ta da tıpkı Fener Balat sokaklarında olduğu gibi bol bol rastlayacağız bu tarihi yapılara. Üryanizade Camii, Cemil Molla Köşkü’nün hemen aşağısında kalan, II. Abdülhamit zamanında yapılmış ahşap yapılı bir cami. Mimarisi oldukça zarif ve görülmeye değer.

 

Üryanizade Camii
Üryanizade Camii

 

12. Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi

1861 yılında yapılan bu kilise iki restorasyon geçirmiş. Koskocaman İstanbul’da onlarca kilise arasında kubbesi dışarda olan tek Ermeni Kilisesi’dir. Kilise bahçesinde de 1910 yılında yapılmış bir çeşme yer alıyor. Bunlar bir yana, cami ve kilisenin yan yana olmasının verdiği huzur hoşgörüyü inatla nitelediğinden bir yana….

 

Kilise ve camisiyle hoşgörülü Kuzguncuk
Kilise ve camisiyle hoşgörülü Kuzguncuk

 

13. Kuzguncuk Beth Yaakov Sinagogu

Cami gördük, kilise gördük, sırada sinagoglar var. Beth Yaakov Sinagogu 19. yy.’da yapılmış. Sinagog tavanında Tevrat’tan esinlenerek yapılan resimler yer alıyor. Her sene Ramazan ayında bu kilisede 250 kişilik iftar yemeği düzenleniyor. Binası da etkinliği de bahçesi de çok güzel!

 

Beth Yaakov Sinagogu
Beth Yaakov Sinagogu

 

14. Beth Nissim Sinagogu

Beth Nissi Sinagog’u Beth Yaakov’a kıyasla daha küçük bir sinagogdur. 19. yy.’da yapılmış ancak seneler boyunca kapalı kalmış. Restorasyon ardından yeniden açılmış.

 

Beth Nissim Sinagogu
Beth Nissim Sinagogu

 

15. Marko Paşa

Kim bu Marko Paşa da herkes gidip derdini ona anlatıyor? Padişah Abdülaziz’in doktoru ve aynı zamanda Tuğgeneral ünvanına sahip olan Marco Paşa (Marko Apostolidis Paşa) 1824-1888 yılları arasında yaşamış. Bilinene göre çok sakin ve sabırlı birisi olduğu için derdi olan herkes onun kapısına gider ve sorunlarını anlatırmış. Git derdini Marco Paşa’ya anlat sözü buradan geliyor yani. Kızılay’ın ilk kurucularından biri olan Marco Paşa’nın mezarı da Kuzguncuk’ta bulunuyor.

 

Marko Paşa
Marko Paşa

 

Yeme İçme Önerileri – Kuzguncuk Kahvaltı

Yazının başından beri Kuzguncuk’un güzel mekanlarından bahsettim. Bizim gezdiğimiz ve bayıldığımız yerlerden bahsedeyim.

Kuzguncuk Kahvaltı & Aperitif & Kahve Mekanları

 • Bay Mantı Kafe

Bay Mantı’da Kuzguncuk muhallebisi ve helvasını kelimelerle izahı mümkün değil. Tek kelimeyle bayıldım! Ayrıca çıtır ve Rus mantısı gibi seçenekleri daha var. Kuzguncuk’a ait bu inanılmaz güzellikteki lezzetler için mutlaka uğramanızı öneririm. Hem yemekler hem ortam hem de personeller çok ilgili ve güler yüzlü. Bay Mantı’yı kolayca bulabilirsiniz çünkü Kuzguncuk’un ana caddesi olan İcadiye Caddesi’nde yer alıyor. Şimdiden afiyet olsun. 😊

Instagram adresi de şurada -> BayMantıCafe

 

Bay Mantı'nın patentli lezzetleri
Bay Mantı’nın patentli lezzetleri, nefis!

 

 • Galette Kuzguncuk

Kuzguncuk kafeleri arasında keyifli zaman geçirdiğimiz bir başka yer ise Galette Kuzguncuk. Süper ötesi tatlıları var. Bu nefis tatlıları hem gözünüz doyacak hem de keyfinizi katlayacak.

 • Kuzguncuk Bostan Kafe

Kahvaltıya, yemeğe…Hangisine isterseniz gidin. Kuzguncuk’un en tatlı mekanlarından bir tanesi de Kuzguncuk Bostan Cafe! Şöyle bir mini bazlama almaz mıydınız? Tabii mini dediysem sucukla, kaşarla ve efsanevi kavurmasıyla dev bir lezzet haline geliyor. Kuzguncuk için enerji depolayabileceğiniz bir kahvaltı yapmak sonra da üzerine nefis bir tatlı yiyelim derseniz Kuzguncuk Bostan Cafe’yi alternatifler arasına ekleyin derim.

 

Kuzguncuk Bostan
Kuzguncuk Bostan
 • Kuzguncuk Nail Kitabevi

İcadiye Caddesi’nin kesişim yerinde ve Kuzguncuk’un en güzel yerine konumlanmış Nail Kitabevi’nden zaten gezilecek yerlerde özellikle bahsettim. Kitabınızı alıp, kahvenizi yudumların.

 • Kuzguncuk kahvaltı & aperitif için tercih edebileceğiniz diğer mekanlar: Pita Kuzguncuk, Çengelköy Börekçisi, Kuzguncuk Çınaraltı Kafe, Pulat Çiftliği, Ada Kafe Kuzguncuk.
 • Kuzguncuk’ta lezzetli kahveler içmesek mi diyenlere: Glow Coffee, Ada Kuzguncuk, Çikolatacı Aziz, Betty Blue, Kuzguncuk Çikolata & Kahve, La Casa del Caffe, Paşalimanı Beltur.

Kuzguncuk Restoranları

 • Asude Kebap (Ekmek Teknesi): Nostaljik ve lezzetli yemekler için,
 • Metet Döner: İstanbul’un en iyi közde döneri için,
 • Kuzguncuk Balıkçısı ve İsmet Baba: Yine nostaljik ve lezzetli yemekler için,

Ayrıca Aliki Corvino gibi mekanları Kuzguncuk’ta keyifli bir öğle & akşam yemeği için tercih edebilirsiniz. Mekanları zaten bulmakta zorlanmazsınız çünkü genelde hepsi sıralanmış vaziyette. Arayacak olursanız da ne güzel işte, Kuzguncuk sokaklarını keşfederek bulursunuz. 🙂

Tıpkı Fener Balat semtinde olduğu gibi burada da yeni ve çok sayıda mekân açılmış.

 

Pratik İpuçları

 • Kuzguncuk’a gelmek için Kuzguncuk durağından geçen İETT otobüslerini tercih edebilirsiniz. Saat ve sefer sıklığı için İETT sayfasını inceleyin. Ama bence (imkânınız varsa) hala en güzel ulaşım vapurla! 😊
 • Kuzguncuk’a sabah kahvaltısı için gelin ve bu mahallede keyifle kahvaltı etmenin tadını çıkarın. Zaten taş çatlasa 6 saatte bitiverecek Kuzguncuk gezisi. O yüzden erken kalkın ve yol alın, sahilden yürüyüş yaparak gelin mesela…Kahvaltı sonrasında gezinti molalarında nefis kahveler için mesela…

 

Keyifli Kuzguncuk sokakları
Keyifli Kuzguncuk sokakları
 • Yeme içme önerilerinde bahsettiğim gibi Kuzguncuk lezzetleri diye bir gerçek var. Burada bahsettiğim mekanlara mutlaka uğramaya çalışın. Kahvaltı bir yerde, kahve bir yerde, öğle/akşam yemeği bir yerde, çay keyfi bir yerde olsun.
 • Sokak aralarında kaybolurken yakınınızda müthiş bir boğaz manzarası olduğunu da unutmayın tabii! Eski cumbalı evlerin keyfini sürerken şehre kıyasla havanın daha temiz kaldığı Kuzguncuk’ta iyot kokusunu içinize çekin.

 

Kuzguncuk'ta sabah sporu :))
Kuzguncuk’ta sabah sporu :))

 

 • Dizilerin çekildiği sokakları tahmin etmeye, sahneleri hatırlamaya çalışın. Yine döndük dolaştık, geldik çocukluk ve gençlik yıllarına 😊
 • Kuzguncuk Bostanı’nda ekim yapmış minik ellerin izlerini tabelalardan anlayabilirsiniz. Ne kıymetli bir şey değil mi? Bostanda mutlaka gezinin, içiniz sıcacık olacak, neşeleneceksiniz.

 

Kuzguncuk Bostanı
Kuzguncuk Bostanı

 

Yapmadan Dönmeyin

 • Rengarenk, tatlı sokaklarda ve zarif cumbalı evlerin önünde fotoğraf çekilmeden,
 • Sahilden Kuzguncuk’a girerken Dilim Pastanesi’ne uğramadan,
Kuzguncuk'a gitmenin en güzel yolu.
Kuzguncuk’a gitmenin en güzel yolu.

 

 • Arnavut kaldırımlı sokaklarda çocukluk yıllarını anmadan,
 • Tarihi Kuzguncuk Fırını’nın meşhur kurabiyesinden alıp, Asude Çay Bahçesi’nde çay keyfi yapmadan,
 • Kuzguncuk Bostanı’nda gezinip şehir hayatına inat sevgiyle büyütülen yiyeceklerin güzelliğine hayran kalmadan,

 

Asude Çay Evi
Asude Çay Evi
 • Kiliselerin, sinagogların, camilerin bir arada olmasına izin veren hoşgörüyü keyifle fotoğraflamadan,
 • Sokaklarını keşfetmeden,
 • Dizi sahnelerini tahmin etmeye çalışmadan,
 • Kuzguncuk’un eski mahalle kültürünü bozmadan sıralanmış birbirinden güzel kafelerde vakit geçirmeden, kahve içmeden, kitap okumadan,

 

Kuzguncuk
Kuzguncuk
 • Köşklerin güzelliğini hayran hayran izlemeden,
 • Bay Mantı Evi’nin tescilli lezzetlerini yemeden, o çıtır mantının tadına doymadan,
 • Sokağa hâkim dev ağaçların yaprakları arasından süzülen güneş ışığının sokağa kattığı havayı hafızanıza kazımadan,

 

Kuzguncuk hoşgörüsü dedikleri
Kuzguncuk hoşgörüsü dedikleri 🙂

 

 • Kuzguncuk’un kafeleri bir yana bakkalıyla manavıyla kısacası Kuzguncuk esnafıyla selamlaşmadan, muhabbet etmeden dönmeyin!

 

Benzer Yazılar

One thought on “Kuzguncuk Gezilecek Yerler

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!