Anasayfa > Haberler > Kendi Belgeselinizi Çekmeye Hazırlanın

Kendi Belgeselinizi Çekmeye Hazırlanın

PRONTOTUR

Kendi Belgeselinizi Çekmeye Hazırlanın: Kültür Turları Sizi Türkiye’yi Kucaklamaya Davet Ediyor

Her karışında ayrı bir medeniyetin ışığının parladığı, doğa harikalarıyla donanmış Anadolu’nun eşsiz güzelliklerini yakından görme zamanı geldiyse kültür turlarındaki yerinizi hemen ayırtın. Hangi mevsimde ya da hangi ayda olursak olalım merakları okşayan, bizi kendi tarihimizle bir kez daha tanıştıran kültür turları için otobüsler, uçaklar hatta hızlı trenler her an harekete hazır. Peki siz, doğal güzelliklerin aynasından yansıyan hikayeler, yöresel lezzetler ve sıra dışı maceralarla Anadolu’yu yeniden keşfetmeye hazır mısınız? Prontotour Türkiye’nin en güzel şehirleri, saklı cennetleri ve bilinmeyen tarihiyle tanışmanız için sizi muhteşem maceralara davet ediyor. En rahat ayakkabılar giyildiyse, vizör ayarları yapıldıysa dolu dolu bir kültür turunda adımlarınızı güzel anılara doğru atmaya başlayabilirsiniz.

Siz Neredeyseniz Hayalinizdeki Kültür Turları Oradan Başlasın

Hayal ettiğiniz kültür turlarına katılmak için uzun tatilleri beklemenize gerek olmadığı gibi, tur başlangıcı noktasına uzun seyahatler etmenize de gerek yok. Eskişehir, Mersin, Aydın ve Bursa çıkışlı kültür turları sizi Karadeniz yaylalarına, Ege’nin en güzel koylarına ya da Mardin’in mistik atmosferine taşımak için hazır. İzmir’den kalkan otobüsünüze binip, hafta sonunuzu Isparta’da gül hasadı yaparak ya da uçakla Gap turunda Doğu Anadolu’da arkeolojik bir geziye katılarak geçirebilirsiniz. Hatay’da yaşıyorsanız neden Karadeniz’in medreselerini, tarihi köprülerini ya da Ege’nin muhteşem sahillerini, ünlü plajlarını görmeyesiniz ki? Prontotour, dünyayı keşfetmeye yakın coğrafyalardan, kendi kültüründen başlamak isteyenler için şehirleri şehirlere, kültürleri medeniyetlere bağlayan köprüleri kuruyor. İstanbul kültür turları ise kozmopolit bir kentin, bir ülkenin kültür mozaiğinin kapısını çalmak isteyen, yurdun dört bir yanından gelen gezginleri ağırlıyor.

 

PRONTOTUR

Kapadokya’ya gitmedyseniz hala, şiddetle tavsiye ederiz

 

Doğal Yaşam Köy Turlarıyla Doğanın Uyanışını Hissedebilirsiniz

Doğayla kucaklaştığınız uzun yaz tatillerinin tadı damağınızda, hayali hafızanızda kaldıysa Anadolu’nun doğal yaşam köylerinde hasat coşkusuna katılarak doğayla bahar aylarında da buluşabilirsiniz. Turist kimliğinize bir de botanik turist unvanını ekleyebileceğiniz doğal yaşam turlarında saklı cennetlere komşu günler geçirebilirsiniz. Örneğin, Hıdrellezi Bilecik’in Kurşunlu Köyü’nde karşılayacağınız bir gün size sürprizlerin kapılarını da aralayabilir. Burada endemik çiçek türlerinin bahara merhaba deyişine şahit olabilir, yörenin ünlü çiçeği şakayıkları toplarken yerel halka eşlik edebilirsiniz. Eko turizm kapsamındaki Kurşunlu Köyü’nde günübirlik kültür turlarından ellerinizde çiçek kokuları ve köy pazarından alınmış en organik lezzetlerle dönebilirsiniz. Üç harika gün boyunca Ege’nin bilinmeyen köylerinde rüya gibi bir gezi içinse sevdiğiniz mevsimde, istediğiniz günü seçmeniz yeterli. Uçağınız sizi Muğla’ya indirdiğinde okaliptüs ağaçları arasından saklı kalmış Ege köylerini keşfetmeye başlayabilirsiniz. Şirince ve Seferihisar’ın sıcak atmosferini yaşayabilir, Eskihisar Köyü’nde antik yapıları, Urla’da Necati Cumalı’nın evini görebilirsiniz. Sizi bahar şenliklerine, ünlü isimlerin evlerine, yerel halkın sıcaklığıyla yapılan hasatlara taşıyan kültür turlarıyla şehir hayatının ritmini yavaşlatabilirsiniz.

Doğu Ekspresi Deneyimini Hala Yaşamadıysanız Kars’a Davetlisiniz

Yurtiçi kültür turları, Kars ve Erzurum’a uzanan bambaşka bir deneyim için uçakla başlayan yolculuğu, Doğu Ekspresi vagonlarına taşıyor. Doğu’nun parlayan yıldızı Kars’ta yürüyüşler Taş Köprü’den tarihi hamamlara uzanırken, alışveriş için adresler en güzel peynirlerin, balların sergilendiği çarşılara çıkıyor. Doğu Ekspresi ise sizi dört saatlik keyifli bir yolculuktan sonra Erzurum’un kervansaraylarına, müzelerine ve oltu taşı sanatıyla tanışmanız için ünlü Taşhan’a götürüyor. Kültür turu fırsatları, sizi Anadolu’yu çerçeveleyen doğal güzellikleri, kokusu dünyaya yayılan ünlü lezzetleri sunarken Prontotour da erken rezervasyon fırsatları, son dakika avantajlarıyla kültür turlarının keyifli ve ekonomik konforunu sunuyor. İster günübirlik ister konaklamalı, Anadolu’nun eşsiz güzelliklerini yılın her mevsimi keşfetmek için Prontotour web sitesine girerek, rezervasyonunuzu hemen yapabilir, kendi belgesel arşivinize en güzel fotoğraf karelerini ekleyebilirsiniz.

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!