Anasayfa > Türkiye > Antalya > Kaş Plajları

Kaş Plajları

Patara Plajı

Kaş’ın sayısız güzellikleri arasına serpiştirilmiş şahane plajları olduğunu biliyor muydunuz? Antik kentleri, çarşıları, şirin butik mağazaları dışında gezilesi yerleri tabi ki Kaş Plajları… Çocuklu ailelere, gençlere, kafa dinlemek isteyenler ve çılgınlar gibi partilemeye uygun bir sürü yer var. Kaş Plajları’na ister tekne turlarıyla, ister kendi aracınızla isterseniz de yürüyerek gidebilirsiniz. En güzel yanı da herkese ve her bütçeye hitap etmeleri. Daha fazla uzatmadan en iyisi muhteşem koylar ve plajlarla buluşalım!

 

Kaş Koylarında keyif yapalım mı?
Kaş Koylarında keyif yapalım mı?

 

Güzelliğiyle Kendine Hayran Bırakan Kaş Plajları

Her bir plajı dillere destan güzellikte olan Kaş Plajları sadece Türkiye’de değil, dünyaya ün salmış durumda. Kaş‘a gittiğinizde, siz de hak vereceksiniz. Mavinin türlü çeşit tonlarının olduğu Kaş’ta tarih ve kültür dolu gezilerden sonra sıra elbette mis gibi plajlarda serinlemeye ve eğlenmeye geliyor.

İşte kimi Kaş merkezinde, kimileri ise yakın çevrede yer alan tertemiz, berrak sularıyla Kaş Plajları

1. Patara Plajı

Kaş merkeze en uzakta yer alan plaj Patara Plajı. Yaklaşık 1 saat yol gitmeye değer mi? Kesinlikle değer! Hele ki taşlık sahil istemiyor, yumuşacık kumlarda keyif yapmak istiyorsanız. Diğer yandan da caretta carettalar ile tanışma fırsatı yakalamanız da cabası! Durum böyle olunca plajı kullanırken biraz dikkatli davranmak gerekiyor. Şemsiye saplamamak, hava kararmadan plajdan ayrılmak caretta carettaların hayatına da saygı duyduğunuzu göstermek için dikkat edebileceğiniz basit noktalar. Ama halka açık plaj olduğundan epey kalabalık ve sakinlikten çok uzak olduğunu da söylemek lazım.

Kaş’tan Fethiye‘ye giderken, Kalkan’ı geçince yaklaşık 10 km sonra Patara sapağına ulaşıyorsunuz. Buradan girince yaklaşık 6 km daha ilerleyip Gelemiş Köyü’ne buradan da ister yürüyerek ister araçla plaja ulaşıyorsunuz. Yürüyerek yaklaşık 20 dk sürüyor.

 

Patara Plajı
Patara Plajı

 

2. Kaputaş Plajı

Muhteşem bir doğa harikası olan Kaputaş Plajı dev kayalıkların içinde yer alıyor. Söyleyince biraz ürpertici oluyor ama denizin rengini ve muhteşem doğa oluşumunu görmeniz lazım! Kaş’tan yaklaşık 7 km uzaklıkta bulunan Kaputaş’a ister aracınızla ister dolmuşla gelebilirsiniz. Burası da gün içinde oldukça kalabalık olduğundan erken gelip yer kapmak gerekiyor. Plaja inen basamaklar da güzel gibi gözükse de aynı basamakları çıkacağınızı unutmayın ve denizde kendinizi ona göre yorun derim. Plajda belediyenin işlettiği bir kafe ve şezlonglar, tuvaletler ve duşlar da yer alıyor.

Kaş- Fethiye yolu üzerinde kalan Kaputaş’a Kaş merkezden yaklaşık 20 dakikada, Fethiye’den yaklaşık 1 saatte ve Kalkan’dan 10 dakika içinde ulaşılabiliyor. Dilerseniz günübirlik tekne turları ile de bu koyda yüzme fırsatını elde edebilirsiniz.

 

Kaputaş Plajı
Kaputaş Plajı

 

3. Seyrek Çakıl Plajı

Buradaki deniz turkuazı da aşıp, şeffaf hale bürünmüş resmen. Küçük bir plaj ve yol kenarında yer alıyor. Zaten Kaputaş Plajı ile komşu denilebilir. Yolda giderken sıcaklarsanız deniz keyfi yapmak için kaçamak noktası denilebilir.

 

4. Akçagerme Plajı

Kaş’ta çocuğumuzu da alıp mutlu mesut bir deniz keyfi yapmak istiyoruz derseniz Akçagerme Plajı sizin  için muhteşem bir alternatif. Denizi sakin ve sığ olan bu plajda aqua park ve tenis kortu da bulunuyor. Bolca çocuğun olduğu bu plaj Kaş merkeze de yakın. Burada yeme içme için tesisler de var ve Turizm Meslek Lisesi tarafından işletiliyor. Servisi muhteşem olmasa da karnınız acıktığında kurtarıcı olabilir.

Çok can yakmasa da küçük çakıl taşlarından oluşan sahili nedeniyle kendiniz ve çocuklarınız için deniz ayakkabılarınızı yanında bulundurmanızda fayda var. Ayrıca mavi bayraklı bir plaj olduğunu söylemeyi de unutmayalım. Herhangi bir giriş ücreti yok, dilerseniz şezlong ve şemsiyeyi 15 TL karşılığında kiralayabilirsiniz.

 

Akçagerme Plajı
Akçagerme Plajı

 

5. Hidayetin Koyu

Kaş merkezde denize girilebilen yerlerden bir tanesi olan Hidayetin Koyu, 2015 yılında tesis haline getirilmiş. Restoran, otel ve plaj olarak farklı şekilde hizmet veren bu koy kimilerine göre zeytin ağaçlarının kesilip işletme haline getirilmesinden ötürü eleştiriye maruz kalıyor. Plaj kısmı taş veya kum değil, kayalıklardan oluşuyor. Dolayısıyla çocuklar için pek uygun olduğu söylenemez. Ama yine de rüzgârsız ve sakin bir denize sahip. Herhangi bir giriş ücreti yok ama şezlong ve şemsiye için 20 TL gibi bir ödeme yapmanız gerekiyor.

 

Hidayetin Koyu
Hidayetin Koyu

 

7. Asmaaltı Plajı

Kaş merkezde yer alan Asmaaltı Plajı, özel bir tesis. Burada dilediğinizi yiyip içip, gün batımının keyfini çıkarabilirsiniz. Şezlonglardan kendinizi direk denize atabilirsiniz. Müzik, deniz, güneş ve bira yudumlamak denince biraz daha genç mekânı diyebiliriz aslında.

8. Limanağzı Plajı

Plaj, adını Limanağzı Koyu‘ndan alıyor. Günübirlik gezi teknelerinin en uğrak noktası olan Limanağzı Plajı, mavi bayraklı olup, gerçekten de en güzel plajlar arasında başı çekiyor. Bu doğallığını koruyabilmesini ise kara yolu ulaşımının olmamasına borçlu diyebilirsiniz. Çocuklu aileler için de rahatlıkla tercih edilebilir çünkü denizi hem tertemiz hem de dalgasız ve ılık.

Limanağzı Plajı’nda Delos Beach, Bilal’in Yeri ve Nuri’s Beach olarak üç farklı işletme bulunuyor. Delos Beach’te yalnızca plaj kullanımı için şemsiye ve şezlong için kişi başı 30 TL ödemeniz gerekiyor. Bilal’in Yeri’nde eğer yemek hizmeti alırsanız şezlong ücreti ödemenize gerek kalmıyor ama aksi durumda 25 TL şemsiye ve şezlong ücreti ödemeniz gerekiyor. Nuri’s Beach giriş ücreti alıyor ama bu ücrete şezlong ve şemsiye kirası dahil ve 40 TL.

Limanağzı ulaşımı için gün içinde 30 dk.’da bir kalkan tekneleri kullanabilirsiniz. Yaklaşık 15-20 dk.’da plaja ulaşabilirsiniz. Teknelerle kişi başı gidiş dönüş 20 TL.

Limanağzı Plajı
Limanağzı Plajı

 

9. Küçük Çakıl Plajı

Plaj demeye bin şahit isteyen Küçük Çakıl Plajı başka özelliklerle popülerlik kazanmış bir plaj. Yavaşça derinleşen, tertemiz suları ile Kaş merkezde yer alması burayı gidilmesi gereken plaj haline getiriyor. Bu plajda iki tane beach işletmesi var. Oldukça küçük bir alan olmasına rağmen Kaş’ın en hareketli beachleri denilebilir. Çocuk için ne kadar uygun olacağı bu nedenle tartışılır. Bir de plaja ulaşım için merdivenler diz sorunu olanlar için pek önerilmiyor.

 

Küçükçakıl Plajı
Küçükçakıl Plajı

 

10. Büyük Çakıl Plajı

Büyük Çakıl Plajı, Kaş’a en yakın plajlardan bir tanesidir. Aracı olmayanlar için tam bir nimet. Kaş merkezinden yalnızca 15 dakikalık bir yürüyüşle hemen ulaşabildiğiniz Büyük Çakıl Plajı, tabii ki yine muhteşem bir denize sahip. Sakin, dalgasız ve berrak suyu ile tam keyiflik bir plaj denilebilir. Gençler veya çocuklu aileler, herkes burada rahatça keyif yapabilir. Çevredeki işletmelerden bir şeyler yiyip içtiğiniz takdirde şezlonglardan ücretsiz faydalanabiliyorsunuz.

 

Büyükçakıl Plajı
Büyükçakıl Plajı

 

11. İnceboğaz Plajı

Kaş merkezden biraz uzaklaşıp, Çukurbağ Yarımadası’na doğru ilerlerken yarımadanın inceldiği minik bir alanda kendini gösteren İnceboğaz Plajı da tam keyiflik. Bir tarafı uçsuz bucaksız mavilik iken, diğer yanında Bucak Koyu manzarasını süslüyor. Aracınız varsa rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 

İnceboğaz Plajı
İnceboğaz Plajı

 

12. Fırnaz Koyu

Kaş’a biraz uzak kalsa da Kalkan’a 4 km mesafede yer alan Fırnaz Koyu bir başka akvaryum benzeri denizlerden…Tur tekneleri ile buraya gelip muhteşem denizin tadını çıkarabilirsiniz. Çevresi yamaçlarla çevrili olduğundan denizdeyken bile harika bir manzaranın keyfini çıkarabiliyorsunuz.

 

Fırnaz Koyu
Fırnaz Koyu

 

13. Fakdere Koyu

Fırnaz gibi biraz uzakta kalsa da tekne turlarının uğradığı koylardan bir tanesi olan Fakdere berrak ve dalgasız denizi ile ünlüdür. Fiyatları çok absürt olmayan bir işletmesi de bulunmaktadır. Buraya gelmek için Okçuöldüğü Köyü‘nü bulmanız gerekmektedir. Araçla ulaşım da mümkündür ve tepeden inerken muhteşem manzaralara tanıklık etmenizi sağlar.

 

Fakdere Koyu
Fakdere Koyu

 

Benzer Yazılar

One thought on “Kaş Plajları

Bir cevap yazın

Top
error: Content is protected !!